Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Tesla připravuje rozsáhlý AI projekt, který by mohl pořádně nakopnout její akcie – měli by se mít investoři na pozoru?

Tesla připravuje rozsáhlý AI projekt, který by mohl pořádně nakopnout její akcie – měli by se mít investoři na pozoru?

Tesla připravuje rozsáhlý AI projekt, který by mohl pořádně nakopnout její akcie – měli by se mít investoři na pozoru?
Zdroj: mse238blog.stanford.edu

Druhý nejbohatší muž světa Elon Musk šokoval většinu kritiků svým plánem na vytvoření plně samořídících automobilů. K jeho odhalení došlo na AI Day pořádaném Teslou 19. srpna, kde mimo jiné společnost představila svého nedokončeného humanoidního robota.

Pokud vše půjde podle plánu je možné očekávat, že akcie Tesly opět zaznamenají značný růst.

Vývoj Tesly by mohl přinést zlom v odvětví samořídících automobilů

Tesla (NASDAQ: TSLA) na svém AI Day, který se konal 19. srpna, představila hned několik novinek včetně plánu na přepracování systému samořídících automobilů. Konkrétně se chce zaměřit na vylepšení takzvaného machine learning, neboli strojového učení, které je pro samořídící automobily klíčové.

Toho chce docílit kompletním přepracováním computer vision, které by mělo být nově schopné zpracovat mnohem více dat a zároveň být i mnohem přesnější. Ve výsledku by mohl být celý proces plně automatizovaný a Tesla by nemusela zaměstnávat tisíce zaměstnanců, kteří případné překážky či hrozby označují manuálně. Se zpracováním má počítači pomáhat i nový čip, který je čtyřikrát výkonnější než jeho předchůdce.

Tesle dávají zapravdu i její největší kritici

Plány Tesly na vytvoření plně samořídícího automobilu přesvědčily i některé její kritiky. Jedním z nich je i Lex Fridman, výzkumný pracovník MIT, kterému bylo v trnem v oku zlehčování celé technologie a problémů s ní ze strany Elona Muska.

Po AI Day však otočil a nechal se slyšet, že Tesla představila jeden z největších pokroků v AI, které kdy v životě viděl. Ještě do nedávna si ale stál za tvrzením, že technologie samořídících automobilů je tak složitá, že ji nedokáže dotáhnout k dokonalosti žádná společnost v následujících pěti až deseti letech.

Graf ceny akcií Tesla
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Má Tesla Bot nějaký potenciál?

Méně optimističtí jsou analytici ohledně nově představeného humanoidního robota s názvem Tesla Bot. Jeho prototyp by měl být podle Muska dokončen koncem příštího roku, přičemž nepočítá s tím, že by byl plně funkční. Právě proto se většina analýz o Tesla Botovi buď vůbec nezmiňuje, nebo nepočítají s tím, že by měl mít nějak podstatný vliv na růst akcií.

To ale neznamená, že by se jednalo o úplný propadák. Podle dostupných informací je cílem vytvořit robota, který bude vysoký 172,7 cm, bude vážit 56,7 kg, půjde rychlostí až 8 km/h a uzvedne až 68 kg. Jestli půjde vše, jak má a Tesle se opravdu podaří vyvinout funkčního humanoidního robota s těmito parametry, je možné, že se v budoucnu dočká velkého úspěchu.

Aktuálně má společnost největší potenciál v plně samořídících automobilech (odhadem by se mohlo jednat o příležitost v hodnotě 1 trilionu dolarů). Její brzké uvedení na trh by mohlo přinést Tesle nemalé zisky a zároveň i pořádně nakopnout její akcie.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 71 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo