Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Technická analýza akcie Hugo Boss – parfémy pro dámy, akcie pro pány?

Publikováno
Technická analýza akcie Hugo Boss – parfémy pro dámy, akcie pro pány?
Zdroj: depositphotos.com

Akcie tohoto Německého módního “giganta” si rázným krokem namířily směrem vzhůru. V dnešním článku se budeme věnovat investičnímu výhledu této akciové společnosti.
Po technické stránce si na akciovém grafu ukážeme zajímavé cenové oblasti, na kterých by bylo vhodné vstupovat, případně řídit svoji obchodní pozici. Ale úplně ze všeho nejdříve si představíme vizi, se kterou se HUGO BOSS AG hodlají prosadit ve světě módy.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie HUGO BOSS Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Luxusní sortiment

Hugo Boss je jednou z předních společností v prémiovém globálním trhu s oblečením. Do jeho sortimentu spadají jak pánské, tak dámské outfity, které jsou reprezentovány nejen business oblečením, ale také sportovním a ležérním, společně s kolekcemi pro elegantní večerní oblečení pro zvláštní příležitosti.

Tento sortiment s oblečením je doplněn také o luxusní řady bot, vůní, brýlí a hodinek. To vše podtrhuje zaměření značky na luxusní sortiment a nabídka pro zákazníky se nese ve znamení jejich mota:

“Bez ohledu na to, co den přinese, naši zákazníci by měli být perfektně oblečení v každé situaci a pro každou příležitost.”

Dvě značky jeden cíl

Společnost HUGO BOSS AG se ve své interní struktuře rozděluju na dvě hlavní divize. První souvisí se značkou BOSS, která je věnována především ležérnímu a sportovnímu stylu oblečení. Značka HUGO je stylizována především do kreativního vyjádření návrhářů.

BOSS Womenswear je speciální řada pro ženy, “které vědí co chtějí”.
Nabízený sortiment obsahuje jak business outfity, tak oblečení neformální, ale také večerní róby, vytvářené s důrazem na styl a eleganci.

HUGO pro muže je řada pro pány, “kteří raději vedou, než aby následovali”. Sortiment je zaměřen na stylové individualisty, kteří si vždy jdou vlastní cestou. Tato módní řada je charakteristická moderním krejčovstvím v kombinaci silných ležérních stylů a nekonvenčního vzhledu.

Díky spektru působnosti od klasických ležérních stylů, přes business outfity až k formálním večerním oblekům a róbám, oslovuje společnost HUGO BOSS muže i ženy po celém světě. Což se zákonitě musí odrazit i v jejich finančních výsledcích a v ceně akcií.

Technická analýza

Cena akcií HUGO BOSS AG se nyní pohybuje nad supportní zónou, nacházející se v cenovém pásmu 43 – 47 EUR. Jasně zřetelný růstový trend, bez jakýchkoliv zásadních korekcí nabízí velmi zajímavou investiční příležitost.

První rezistentní zóna se nachází okolo ceny 80 EUR za akcii.
Tato rezistentní zóna je tvořena dlouhodobějšími High a z investičního pohledu by na ní mohlo docházet k výběru zisků dlouhodobých investorů, kteří nakoupili akcie společnosti na Low swingu, tedy okolo ceny 20 EUR.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční graf cenového vývoje akcií HUGO BOSS AG
Měsíční graf cenového vývoje akcií HUGO BOSS AG

Cenové rozpětí této investice (s možným pokračováním a testováním historických maxim) nabízí řadu zajímavých vstupních zón, které jsou zobrazeny na týdenním grafu.

Zdroj: tradingview.com
Týdenní graf cenového vývoje akcií společnosti HUGO BOSS AG
Týdenní graf cenového vývoje akcií společnosti HUGO BOSS AG

První technickou formací, kterou je možné využít pro vstup do dlouhé pozice je pull-back, na cenové úrovni 48 EUR. Tato supportní zóna je velmi důležitá pro potvrzení rostoucího trendu a lze tedy na ní očekávat vysokou aktivitu investorů.

Pokud bude stávající trend na této zóně potvrzen, lze očekávat růst ceny akcií až k rezistentní zóně v cenovém rozpětí 64 – 68 EUR.
Vzhledem k poměrně širokému cenovému rozpětí této zóny, může zde dojít k akumulaci dalších nákupních příkazů společně s výběry částečných zisků po růstovém pohybu.

Aktivní kumulace nákupních příkazů společně s fundamentálním výhledem v segmentu luxusního oblečení, může následně podpořit růst ceny akcií společnosti HUGO BOSS AG až k ceně 80 EUR za akcii, což by k současné pozici trhu znamenala téměř 100% nárůst.

Závěr

Společnost HUGO BOSS v posledních měsících zaznamenala silný nárůst ceny svých akcií, což může být dobrým znamením, že společnost po cenovém propadu v roce 2015, opět nabrala “svěží vítr do plachet” a nabídne investorům zajímavá kapitálová zhodnocení.

Díky svému luxusnímu sortimentu nemusí být společnost HUGO BOSS pouze zajímavým investičním nástrojem. Její produkty vysoké kvality a originální kolekce mohou udělat před blížícími se vánočními svátky radost nejen investorům, ale také pánům a dámám, kteří se rádi “rozmazlují” a kteří vědí, co chtějí.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.