Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato akcie má podle analytiků více než 80% růstový potenciál!

Akcie Tesly se potýkají s výzvami na všech frontách, od ostré konkurence po cenové války, což vedlo k jejich propadu o 56 % od maxima v roce 2021. Přesto se zdá, že Wall Street věří ve značný růstový potenciál společnosti.

Publikováno
Tato akcie má podle analytiků více než 80% růstový potenciál!
Zdroj: depositphotos.com

Tesla zažívá na burze bouřlivé chvíle a její akcie se od svého maxima z roku 2021 propadly o 56 %.

Průkopník v oblasti elektromobilů (EV), proslulý inovacemi a dominantním postavením na trhu, se potýká s ostrou konkurencí v automobilovém průmyslu, což ji vede ke snižování cen, aby si udržela poptávku.

Důvěra Wall Street v růst Tesly

Navzdory těmto problémům si růstový potenciál Tesly získal pozornost Wall Street. Analytik Adam Jonas ze společnosti Morgan Stanley i při úpravě cílové ceny akcie z 345 na 320 USD předpokládá akciím 83% růstový potenciál v příštích 12 měsících.

Tento optimismus přetrvává i přesto, že akcie Tesly výrazně poklesly ze svého historického maxima 414 USD z počátku listopadu 2021 – jen za letošek ztratily už kolem 30 %.

Vývoj ceny akcií Tesla od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Cesta k oživení akcií Tesly však nemusí být okamžitá, protože obavy z přesyceného trhu s elektromobily v Číně vyvolávají agresivní cenovou válku, na které Tesla ztrácí značnou část marží.

Navíc prohrává boj o tržní podíl, když ji ve čtvrtém kvartále loňského roku v počtu prodaných vozů překonal čínský konkurent BYD, aby se tak stal největším výrobcem elektromobilů.

To spolu s varovnými výroky zakladatele a šéfa společnosti Elona Muska o dopadu vysokých úrokových sazeb naznačuje potřebu trpělivosti investorů.

Trpělivost přináší růže

Investoři s horizontem přesahujícím pět let by mohli potenciálně těžit z trvalého růstu společnosti Tesla na trhu s elektrickými vozidly, vzhledem k jejímu relativně malému podílu na celkovém prodeji automobilů.

Poznámka

Americká automobilka v loňském roce dodala 1,8 milionu elektrických vozů, což je 18 % z celkového množství celosvětově prodaných elektromobilů za rok 2023 (nebo 12,63 % pokud přičteme i hybridy).

Navíc tento trh každoročně roste a prostor pro zvyšování počtu Teslou prodaných vozidel s ním.

Pro ty, kteří mají dlouhodobý výhled, může současný pokles ceny akcií Tesly představovat příležitost.

Kromě své hlavní výrobní činnosti Tesla rozvíjí další zdroje příjmů, zejména v oblasti softwaru a umělé inteligence pro samořízené automobily. Tyto segmenty jsou v dlouhodobějším horizontu příslibem budoucí ziskovosti.

Pokud odhlédneme od bezprostředních problémů, inovační schopnosti Tesly na trhu s elektromobily a pokroky v technologii autonomních vozidel ji staví do pozice potenciálně lukrativní dlouhodobé investice.

Chcete investovat do akcií Tesla? Zvážit můžete brokera XTB:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
6

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎