Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato akcie během jediného dne vzrostla o 30 %! Vyplatí se do ní stále investovat?

Společnost Palantir Technologies zaznamenala pozoruhodný nárůst akcií o 31 % poté, co překonala očekávané tržby a dosáhla v roce 2023 ziskovosti.

Publikováno
Tato akcie během jediného dne vzrostla o 30 %! Vyplatí se do ní stále investovat?
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Palantir Technologies zaznamenala prudký růst ceny akcií poté, co oznámila své výsledky a pozitivní ziskový výhled pro rok 2024.

Společnost, která je známá svou prací pro zpravodajské služby USA, zaznamenala v úterý pozoruhodný 31% nárůst ceny akcií, což představuje největší jednodenní nárůst od roku 2020.

Vývoj ceny akcií Palantir za poslední týden

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PLTR Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Ve čtvrtém čtvrtletí tržby společnosti vzrostly o 20 % na 608 milionů dolarů, čímž překonaly očekávání Wall Street.

K tomuto růstu přispěla především silná poptávka po jejích aplikacích v oblasti umělé inteligence. Zejména na americkém komerčním trhu, kde tržby vzrostly o 70 % a dosáhly 131 milionů dolarů.

Generální ředitel společnosti Alex Karp zdůraznil vysokou poptávku po rozsáhlých jazykových modelech v USA a aktivní rozšiřování platformy umělé inteligence (AIP), s níž Palantir v loňském roce provedl téměř 600 pilotních projektů.

Palantir navíc vykázal první ziskový rok s čistým ziskem 210 milionů dolarů, což rovněž překonalo odhady analytiků.

Reakce analytiků

Finanční analytici si všimli výsledků společnosti a několik z nich zlepšilo svůj rating. Analytici Citi změnili svůj postoj k akciím Palantir z prodejního na neutrální, uznali “silnější než očekávané” čtvrté čtvrtletí a zvýšili cílovou cenu z 10 na 20 USD.

Také analytici Jefferies zvýšili hodnocení akcií s odkazem na působivý čtvrtletní výsledek společnosti a rychlý náběh projektu AIP.

Výkonnost akcií Palantir je výjimečná – za posledních 12 měsíců (i díky úternímu skoku) vzrostly o více než 160 %. Analytici společnosti Jeffries také vyzdvihli prognózu cash flow společnosti pro rok 2024, která se pohybuje v rozmezí 800 milionů až 1 miliardy dolarů, jako důkaz jejího finančního zdraví.

Analytici Bank of America potvrdili své nákupní hodnocení a zdůraznili významný dopad AIP a významné příležitosti v rámci kontraktů s americkou vládou.

Vývoj ceny akcií Palantir za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PLTR Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Růst a významných obchodů

Budoucí vyhlídky Palantiru se zdají být slibné, neboť společnost poskytla výhled zisku na rok 2024, který překonává odhady analytiků.

Společnost očekává pro tento rok upravený zisk z provozní činnosti ve výši 834 až 850 milionů USD, což výrazně převyšuje průměrný odhad analytiků ve výši 760,3 milionu USD.

Růst společnosti Palantir byl tažen jak novými zákazníky, tak rozšiřujícími se požadavky těch stávajících, přičemž ve čtvrtém čtvrtletí společnost uzavřela 103 obchodů v hodnotě přesahující 1 milion dolarů a 21 obchodů v hodnotě přesahující 10 milionů dolarů. Tyto větší kontrakty by měly být tahounem ziskovosti i v následujícím roce.

Poznámka

Klientská základna společnosti zahrnuje různá odvětví, včetně strojírenské firmy Jacobs, výrobce luxusních automobilů Ferrari a Světového potravinového programu OSN.

Navzdory svému úspěchu se Palantir potýká s problémy na evropském trhu, kde prodeje zaostávají za očekáváním. V důsledku toho společnost strategicky přesouvá své zaměření na USA, kde poptávka dokonce převyšuje její nabídku.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎