Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Spanilá jízda Bitcoinu pokračuje, BTC futures zaznamenaly rekordní open interest

Publikováno
Spanilá jízda Bitcoinu pokračuje, BTC futures zaznamenaly rekordní open interest

Bitcoin pokračuje ve své spanilé jízdě a již klepe na dveře magické hranice 10 000 USD za kus. V současnosti tak dále potvrzuje svůj odklon od akciových trhů, které se oproti němu vzpamatovávají z globální koronavirové krize jen velmi pomalu.

Neroste však jen cena samotné kryptoměny, neboť raketový nárůst zaznamenal také open interest v případě bitcoinových futures.

Co to v praxi znamená?

Institucionální obchodníci vyrážejí do akce

Rekordní nárůst open interest u bitcoinových termínových kontraktů obchodovaných na Chicago Mercantile Exchange (CME) se dá považovat za spolehlivý indikátor zvýšené aktivity traderů obchodujících pod hlavičkou velkých finančních institucí.

Od 12. března 2020 se totiž jedná o více než 225% nárůst, který nejspíše nelze připsat pouze retailovým obchodníkům. V březnu dosahoval OE hodnoty 107 milionů USD, zatímco dnes již přesahuje 350 milionů.

Dvě strany mince

bitcoin open interest

Současnou situaci si lze vyložit dvěma způsoby. Část obchodníků vnímá zvýšenou aktivitu profesionálních traderů jako potvrzení uptrendu a příslib toho, že si Bitcoin uchová svou pozici dominantního hráče v době (post)koronavirové i v příštích měsících.

Ozývají se však také pesimistické hlasy, které tvrdí, že je současný raketový nárůst open interest pouze kolektivní přípravou ke hromadnému shortování. Dle pesimistických obchodníků je současná cena BTC výrazně nadstřelená a na stabilní pohyb nad hranicí 10 000 USD si ještě budeme muset nějakou chvíli počkat.

Pesimistickým vyhlídkám nahrává také skutečnost, že nárůst open interest není doprovázen nárůstem objemu denního obchodování (volume).

Jednoduše řečeno – v současnosti mají o Bitcoin enormní zájem institucionální tradeři. Ať už hodlají uspořádat hromadný výprodej a poslat cenu kryptoměny dolů nebo své pozice držet s vyhlídkou na další růst, mají v rukou velkou moc.

Další cenový vývoj této kryptoměny tak bude s největší pravděpodobností ovlivněn hlavně tím, jak se k (post)koronavirovému vývoji postaví největší hráči na trhu.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Ahoj! Jmenuji se Bogdan Heinz a finanční trhy mě nepřestávají fascinovat již od roku 2017. Mezi mé hlavní oblasti zájmu zde patří Forex a dlouhodobé investování do akcií. Aktuálně také pozvolna expanduji do světa opcí.

Na světě investic mě uchvátil zejména příslib finanční nezávislosti spolu s rozmanitostí a také velkou dávkou nepředvídatelnosti, kdy si úspěch musíte opravdu zasloužit. Troufám si tvrdit, že pokud dokážete správně pochopit tržní zákonitosti, úplnou finanční svobodu budete mít na dosah ruky.

Redaktorská činnost pro Finex mi umožňuje realizovat hned dva koníčky – kromě již zmíněného zájmu o trhy také mou odvěkou lásku ke psaní.

V rámci tvorby mám možnost růst, získávat nové znalosti a tyto znalosti pak předávat dál, což je nejdůležitější. Svou příslovečnou trochou do mlýna bych takto chtěl přispět k vybudování nejčtenějšího a nejkvalitnějšího finančního magazínu v našich končinách.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.