Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Spanilá jízda Bitcoinu pokračuje, BTC futures zaznamenaly rekordní open interest

Spanilá jízda Bitcoinu pokračuje, BTC futures zaznamenaly rekordní open interest

Spanilá jízda Bitcoinu pokračuje, BTC futures zaznamenaly rekordní open interest

Bitcoin pokračuje ve své spanilé jízdě a již klepe na dveře magické hranice 10 000 USD za kus. V současnosti tak dále potvrzuje svůj odklon od akciových trhů, které se oproti němu vzpamatovávají z globální koronavirové krize jen velmi pomalu.

Neroste však jen cena samotné kryptoměny, neboť raketový nárůst zaznamenal také open interest v případě bitcoinových futures.

Co to v praxi znamená?

Institucionální obchodníci vyrážejí do akce

Rekordní nárůst open interest u bitcoinových termínových kontraktů obchodovaných na Chicago Mercantile Exchange (CME) se dá považovat za spolehlivý indikátor zvýšené aktivity traderů obchodujících pod hlavičkou velkých finančních institucí.

Od 12. března 2020 se totiž jedná o více než 225% nárůst, který nejspíše nelze připsat pouze retailovým obchodníkům. V březnu dosahoval OE hodnoty 107 milionů USD, zatímco dnes již přesahuje 350 milionů.

Dvě strany mince

bitcoin open interest

Současnou situaci si lze vyložit dvěma způsoby. Část obchodníků vnímá zvýšenou aktivitu profesionálních traderů jako potvrzení uptrendu a příslib toho, že si Bitcoin uchová svou pozici dominantního hráče v době (post)koronavirové i v příštích měsících.

Ozývají se však také pesimistické hlasy, které tvrdí, že je současný raketový nárůst open interest pouze kolektivní přípravou ke hromadnému shortování. Dle pesimistických obchodníků je současná cena BTC výrazně nadstřelená a na stabilní pohyb nad hranicí 10 000 USD si ještě budeme muset nějakou chvíli počkat.

Pesimistickým vyhlídkám nahrává také skutečnost, že nárůst open interest není doprovázen nárůstem objemu denního obchodování (volume).

Jednoduše řečeno – v současnosti mají o Bitcoin enormní zájem institucionální tradeři. Ať už hodlají uspořádat hromadný výprodej a poslat cenu kryptoměny dolů nebo své pozice držet s vyhlídkou na další růst, mají v rukou velkou moc.

Další cenový vývoj této kryptoměny tak bude s největší pravděpodobností ovlivněn hlavně tím, jak se k (post)koronavirovému vývoji postaví největší hráči na trhu.

Vstupte do světa kryptoměn!

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Tržní kapitalizace
$1,12 bil.
Změna za 24h
+0,7%
Cena
$60 185
Tržní kapitalizace
$248,1 mld.
Změna za 24h
-0,01%
Cena
$2 149
Tržní kapitalizace
$86,41 mld.
Změna za 24h
+17,82%
Cena
$591,1
Aktualizováno 12.4.2021 23:24

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Nahrávaný obrázek
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo