Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Solana za 750 dolarů? Investoři mají obrovská očekávání! Co čekat od kryptoměn v roce 2025?

Rok 2025 bude pro kryptoměny klíčový, neboť investoři očekávají pozitivní dopad na sektor novou Trumpovou administrativou. Co nám tento rok přinese a na co si dát pozor?

Solana za 750 dolarů? Investoři mají obrovská očekávání! Co čekat od kryptoměn v roce 2025?
Zdroj: Depositphotos.com

Kryptoměny jako sektor se stále vyvíjí a následující rok 2025 bude klíčovým obdobím, kdy v oboru mohou nastat významné změny k lepšímu, ale prohloubit se mohou i současné hrozby.

Analytici z odvětví očekávají dynamický vývoj, včetně potenciálního burzovně obchodovaného fondu (ETF) na Solanu v USA, posílení umělé inteligence v obchodování a zvýšeného počtu kybernetických útoků.

 

Krypto newsletter

Co se aktuálně děje na krypto trzích? Do jakých projektů může být zajímavé investovat a na co se připravit? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic důležitého neuteče. 

 

Přihlášením vyjadřujete souhlas s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

 

Děkujeme za Váš zájem.

Váš email byl přidán do naší databáze ✅


(Odhlásit se můžete kdykoli kliknutím na odkaz, který naleznet v patičce všech našich emailů.)


Dočkáme se ETF na Solanu v USA?

Možnost, že bude ETF navázané na Solanu kótováno ve Spojených státech, vyvolává mezi investory obrovskou vlnu optimismu.

Společnosti spravující aktiva, kam se řadí VanEck, Grayscale, 21Shares, Bitwise a Canary Capital, se ucházejí o uvedení ETF na Solanu pod jejich křídly.

Solana, známá svým robustním blockchainem, má tržní kapitalizaci 91 miliard dolarů, což je méně než 403 miliard dolarů u Etherea. Tento rozdíl ve velikosti naznačuje, že Solaně k potenciálně vysokému růstu stačí menší množství kapitálu než u ETH.

Cenový vývoj Solany a Etherea za poslední měsíc

Aktuální cena
Změna
Načítání
Načítání
Načítání
Načítání
Načítání
Načítání
Kupte si Ethereum

Logo sponzora Koupit!

Alejo Pinto, zakladatel sítě Lumio na druhé vrstvě Solany, se domnívá, že schválené Solana ETF by mohlo být katalyzátorem pro cenový růst.

Americká Komise pro cenné papíry (SEC) přezkoumává žádosti o spotové ETF na Solanu, přičemž rozhodnutí se očekává do konce ledna 2025. Navíc, nedávné schválení prvního brazilského Solana ETF představuje slibný precedens.

Cena Solany se 11. prosince vyšplhala nad 230 dolarů, což bylo způsobeno zvýšením očekávání investorů na možné schválení vlastního ETF, přičemž společnost Bitwise predikuje růst ceny Solany až na 750 dolarů.

Kybernetické hrozby budou růst

I když je potenciál pro pozitivní vývoj vysoký, sofistikovaní kybernetičtí zločinci představují stále podstatnou hrozbu.

Podle bezpečnostní firmy Cyvers ukradli v roce 2024 kryptoměnoví hackeři 2,3 miliardy dolarů, což představuje 40% nárůst oproti předchozímu roku.

Očekává se, že rostoucí hodnota kryptoměn a objem digitálních plateb bude v roce 2025 podněcovat další kybernetické krádeže.

Investoři by si měli dát pozor především na podvody navázané na autorizované push platby (APP), kdy útočníci oběť zmanipulují k autorizaci platby nebo jiné falešné investici do kryptoměn.

Umělá inteligence škodí, ale také pomáhá

Díky integraci umělé inteligence do kybernetické kriminality jsou podvody sofistikovanější. Severokorejští hackeři se mohou zaměřit na větší cíle, jako jsou americké spotové bitcoinové ETF, varuje Michael Pearl, z Cyvers.

Ředitel společnosti Cyvers, zabývající se bezpečností, Deddy Lavid, zdůrazňuje potřebu pokročilých detekčních systémů a edukaci spotřebitelů.

Navzdory podvodům poháněných umělou inteligencí narůstá role umělé inteligence při obchodování. Firmy rizikového kapitálu se zaměřují na krypto projekty spojené s AI, což se zdá být jako největší trend současnosti.

Jawad Ashraf, generální ředitel společnosti Vanar blockchain, naznačuje, že tito AI boti by mohly mít lepší výkonnost oproti lidským investorům díky přesnému a nepřetržitém přehledu o trhu.

Stále však přetrvávají neodmyslitelná obchodní a bezpečnostní rizika, jak je vidět na případu hacknutí bota Banana Gun na Telegramu, což vyústilo ve ztrátu prostředků uživatelů ve výši téměř 2 milionů dolarů.

Transformace kryptoměnového průmyslu

Nadcházející inaugurace prezidenta Donalda Trumpa by mohla podpořit růst sektoru kryptoměn, zejména kvůli příznivější regulaci pro kryptoměnové inovace.

Optimismus panuje kolem zvýšeného institucionálního a vládního přijetí kryptoměn, neboť investoři doufají ve větší regulační transparentnost v rámci této oblasti a více schválených ETF navázaných na kryptoměny.

Očekávané jmenování Paula Atkinse předsedou Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) by mohlo vést ke změně postoje k regulaci kryptoměn.

Tato změna ve vedení může mít také dopad na probíhající soudní spor proti Ripple Labs, společností stojící za XRP (Ripple).

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Šéfredaktor kryptoměnové redakce, který se na kryptoměnových a tradičních trzích pohybuje přes pět let.

Svou vášeň pro investice našel během studií na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se od získání teoretických poznatků přesunul k jejich aplikaci. Veřejnost se také snaží edukovat v rámci finanční gramotnosti vedením studentského spolku Klubu investorů na pozici Prezidenta.

Klíčem k úspěchu investora je podle něj skloubení znalostí z oblasti tradičních trhů a makroekonomie, které mají výrazný dopad na kryptoměnový sektor. Nebrání se využití aktivního ani pasivního přístupu k investicím.

„Složené úročení je osmým divem světa. Kdo mu rozumí, vydělává; kdo ne, zaplatí.” – Albert Einstein

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat