Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Solana se ETF nedočká. Cboe stáhlo žádosti. Proč?

Na popud americké Komise pro cenné papíry (SEC) stáhla největší opční burza na světě, Cboe, žádosti o ETF Solany. Co Komisi vadí?

Solana se ETF nedočká. Cboe stáhlo žádosti. Proč?
Zdroj: coindesk.com

Chicagská opční burza Cboe nabízející obchodování s opcemi již od roku 1973 a správci aktiv se sešli se zástupci Komise pro cenné papíry (SEC) a diskutovali s nimi své žádosti o schválení burzovně obchodovaných fondů pro Solanu (SOL).

V důsledku setkání pak byly žádosti na formulářích 19b-4 staženy. Začátkem nového týdne je už na stránkách Cboe, která podává formuláře ve jménu žadatelů, nešlo dohledat. Stále se však objevují na EDGARu, žadatelském systému SEC.

Žadatelé ani burza se tak ani nepokusili zahájit proces u Federálního registru, ve kterém by byla SEC nucena rozhodnout.

Co SEC vadilo?

Zběhlejší investory, kteří sledovali situaci kolem schválení bitcoinových a posléze etherových ETFs, jistě napadlo, že příčinou může být právní klasifikace mincí SOL, které Komise považuje za cenné papíry. Pokud by SOL cenným papírem skutečně byla, nedošlo při jejím vydání k dodržení zákonných pravidel.

Ačkoli žádné oficiální vyjádření ze strany žadatelů nebo burzy nepřišlo, zdroje obeznámené se situací tyto domněnky potvrdili.

“V tuto chvíli nejsme schopni komentovat regulační proces. Zůstáváme odhodláni rozšiřovat přístup investorů ke kryptoměnám na trhu v USA a po celém světě,” řekla Audrey Belloff, vedoucí komunikace ve společnosti 21Shares.

Zdroj také uvedl, že se předpokládá, že v budoucnu nejspíše budou podány nové formuláře 19b-4, v nichž se žadatelé pokusí argumentovat přesvědčivěji ohledně toho, že Solana není cenný papír, ale “komodita” podobně jako např. bitcoiny.

Co dál? Mají Solana ETFs šanci?

Odborníci se shodují, že určitě. Klíčový pro jejich schválení bude mj. i výsledek listopadových prezidentských voleb v USA.

Experti se vyjádřili, že pokud budou u moci Demokraté, resp. Joe Biden, Kamala Harrisová a v křesle šéfa SEC Gary Gensler, k schválení dalších ETFs nedojde. Šance bude nejspíše až příští rok, pokud v Bílém domě dojde ke změně.

Pokud volby ovládne Trumpova administrativa, schválení se vidí jako mnohem pravděpodobnější. Sám bývalý prezident zastává silně pro-kryptoměnový postoj a avizoval, že současného šéfa SEC Genslera ihned po případném zvolení a nastoupení do funkce propustí.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz dohlížím na chod kryptoměnové redakce. Mým cílem je, abychom společně s redaktory a přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.