Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Šílenství: Akcie GameStop a AMC opět vyletěly o 70 % za jediný den!

Po tříleté odmlce Roaring Kitty alias Keith Gill znovu vstoupil na scénu sociální sítě X a jedním meme poslal akcie GameStop strmě nahoru. Tento návrat způsobil vlnu nadšení mezi investory a prodejci na krátko zaznamenali obrovské ztráty.

Publikováno
Šílenství: Akcie GameStop a AMC opět vyletěly o 70 % za jediný den!
Zdroj: r/WallStreetBets

Překvapivý návrat obchodníka, který v roce 2021 pomohl rozpoutat akciové šílenství s meme akciemi, na sociálních sítích způsobil, že akcie GameStop v pondělí prudce vzrostly.

Prudký nárůst neměl nic společného se fundamentálními ukazateli problémové společnosti – vše souviselo s karikaturou hráče, kterou obchodník s přezdívkou Roaring Kitty sdílel na sociální síti X.

Akcie GameStop v pondělí vzrostly o 74 % poté, co účet vedený Keithem Gillem sdílel na X mem, což byl jeho první příspěvek za poslední tři roky. Akcie během dne vzrostly dokonce o více než 110 % a během pondělního dne bylo jejich obchodování několikrát zastaveno kvůli volatilitě.

Info

Podle údajů společnosti S3 Partners zaznamenali prodejci krátkých pozic v pondělí ztráty v hodnotě miliardy dolarů při sázkách proti akciím GameStop.

Prodejci na krátko se snaží v rámci tzv. shortování dosáhnout zisku na akciích tím, že si vypůjčí akcie, prodají je a po nákupu za nižší cenu je vrátí.

Aktuální vývoj ceny akcií GameStop

Načítání
Načítání
Kupte si akcie GameStop Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Na růstové vlně GameStopu se svezly i akcie AMC a další

Akcie AMC Entertainment, další meme akcie, vyskočily o 78 %. Akcie Reddit vzrostly zhruba o 9 %. Akcie obchodní platformy Robinhood, která během šílenství v roce 2021 pozastavila nákupy akcií společností GameStop, AMC a dalších meme akcií rovněž vzrostly, a to o 4 %.

Obrázek, který Gill zveřejnil, zobrazující muže opřeného dopředu na židli s herní konzolí v ruce asi nebude náhodný.

Společnost GameStop v únoru zveřejnila stejnou karikaturu, ale s modrou šipkou a židlí. Na Gillově karikatuře jsou ale červené. Podle serveru Know Your Meme je tento meme interpretován tak, že vyjadřuje, že se věci stávají vážnými.

Aktuální vývoj ceny akcií AMC

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AMC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Kdo je Roaring Kitty?

Gill, který na Redditu vystupuje pod přezdívkou “Deepf–ingvalue”, byl jednou z vůdčích sil na subredditu WallStreetBets, který se zasloužil o závratné výnosy akcií GameStop. Brokeři nabízeli akcie maloobchodního řetězce ve velkém a zaměřovali se na vytlačení prodejců na krátko.

Drobní investoři v roce 2021 následně poslali nahoru i další akcie, včetně AMC Entertainment a Bed Bath & Beyond. Nyní se jim souhrnně říká “meme akcie”, tedy kultovní akcie, které zaznamenávají velké výkyvy spíše na základě své popularity mezi komunitami obchodníků na sociálních sítích než na základě svých fundamentů.

Gill se ve výpovědi během slyšení v Kongresu o mánii GameStop v roce 2021 popsal jako příležitostný denní obchodník. Uvedl, že neměl v úmyslu pomáhat rozdmýchávat šílenství kolem společnosti GameStop a místo toho věřil, že jsou akcie pro investory atraktivní příležitostí.

“Představa, že jsem použil sociální média k propagaci akcií GameStop nevědomým investorům, je absurdní. Bylo mi naprosto jasné, že můj kanál slouží pouze ke vzdělávacím účelům. To, zda si akcie koupili další individuální investoři, bylo pro mou tezi irelevantní,” uvedl Gill v písemném svědectví.

Gill rovněž uvedl, že akcie společnosti GameStop a později i kupní opce poprvé nakoupil v létě 2019, kdy se akcie obchodovaly za cenu kolem 5 USD za kus. Svou pozici navyšoval po zbytek roku a v roce 2020 a vypověděl, že se domnívá, že trh stále zapomíná na jedinečnou příležitost ve společnosti GameStop.

Ani on však nevěřil, že v roce 2021 dosáhnou akcie GameStop nejvyšší hodnoty 483 USD za akcii. “V té době jsem si myslel, že je to možné, ale s velmi nízkou pravděpodobností,” vypověděl Gill.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
1

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎