Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Sazka Group vydává nové dluhopisy za celkem 5 miliard Kč

Publikováno
Sazka Group vydává nové dluhopisy za celkem 5 miliard Kč

Sazka Group nově vydává pětileté dluhopisy o objemu 5 miliard Kč. Společnost chce tímto způsobem financovat své dceřiné společnosti a akvizice. Jaké ponesou úroky? A kde je bude možné obchodovat?

Dluhopisy bude možné navýšit až na 6 miliard Kč

Jedna z největších loterijních společností v celé Evropě Sazka Groupe, s ratingem BB-, vydává nové pětileté dluhopisy o objemu 5 miliard Kč. Tuto částku bude však možné navýšit až na 6 miliard.

Dluhopisy budou mít fixační úrok 5,2 % s pololetní splatností. V nejbližších dnech by společnost měla požádat Pražskou burzu cenných papírů o přijetí dluhopisů. Předběžně je vydání naplánováno na 23. 9. 2019 se splatností 23. 9. 2024.  Zájemci mohou dluhopisy pořídit u J&T Banky, která sama celou skutečnost oznámila.

V oběhu jsou již dluhopisy s objemem 200 milionů EUR

Sazka Groupe má již v oběhu pětileté dluhopisy s objemem 200 milionů EUR se splatností v roce 2022. Roční úrok u těchto dluhopisů činí 4 % a jsou vypláceny čtvrtletně. I s tímto úrokem se jedná o velmi zajímavou příležitost pro investování.

Sazka plánuje další investice

Společnost chce takto rozvíjet své další investice. Jednou z nich je například plánovaný odkup akcií řecké sázkové společnosti OPAP v hodnotě 50 miliard korun. Momentálně vlastní Sazka Group 33 % této společnosti. Pokud však OPAP přistoupí na její nabídku bude mít nad ní úplný vliv.

Sazka Group je navíc nově ze 100 % vlastněna společností českého miliardáře Komárka KKCG, která skoupila zbytek akcií.

Pořídíte si tyto dluhopisy nebo to není váš šálek kávy? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
11
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Dan

Dluhopisy jsou rizikovější než si lidi připouští. Já bych se do toho nepouštěl. Mrkněte se, jak dopadl ZOOT.

stanislav

chci investovat s minimalnim rizikem

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎