Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Růst ceny Etherea je nevyhnutelný, a to z těchto důvodů

Překvapivé schválení ETFs na ethery bude mít podobný vliv na trh jako schválení fondů na bitcoiny. Navíc je to další signál přijetí kryptoměn.

Publikováno
Růst ceny Etherea je nevyhnutelný, a to z těchto důvodů
Zdroj: Depositphotos.com

Americká Komise pro kontrolu cenných papírů a burz (SEC) schválila řadu spotových fondů obchodovaných na burze (ETFs) na Ethereum (ETH).

Tento krok by mohl významně ovlivnit hodnotu Etherea, druhé největší kryptoměny podle tržní kapitalizace.

Rozhodnutí přichází po měsících odkladů a omezené angažovanosti nejvyššího regulačního orgánu na Wall Street a zažehlo optimismus mezi analytiky i investory.

Podobný scénář jako u bitcoinových ETFs

Pozorovatelé z odvětví předpovídají, že v důsledku schválení dojde k výraznému nárůstu hodnoty ETH. Navzdory určitému očekávanému tlaku na pokles v důsledku potenciálních odlivů z fondu Grayscale Ethereum Trust (ETHE) naznačuje datově analytická společnost Kaiko, že dlouhodobý výhled pro ETH zůstává býčí.

Analýza společnosti Kaiko uvádí paralely se schválením bitcoinových ETFs na začátku tohoto roku.

Když byly v lednu schváleny, investoři, kteří předtím investovali do produktu GBTC společnosti Grayscale, se snažili vybrat své peníze, což vedlo ke krátkodobému poklesu ceny Bitcoinu (BTC). Kaiko předpokládá podobný scénář i u ETHE.

“Po spuštění ETH ETFs lze očekávat prodejní tlak v důsledku pravděpodobných odlivů nebo odkupů kvůli ETHE společnosti Grayscale, který se v posledních třech měsících obchodoval se slevou mezi 6 a 26 %,” uvedla firma.

Firma však zdůraznila, že dlouhodobé důsledky schválení ETFs jsou pro Ethereum pozitivní. Toto schválení snižuje regulatorní nejistotu, která dříve brzdila výkonnost smartchainu.

Sama zpráva vzbudila býky

Greg Magadini, ředitel pro deriváty u poskytovatele blockchainových dat Amberdata, tento názor podpořil a uvedl, že zpráva o schválení ETF již býčí trend vyvolala, i když zatím není jisté, kdy se s fondy začne reálně obchodovat. JPMorgan však očekává, že budou k dispozici před listopadem.

Rozhodnutí SEC schválit tyto ETFs bylo pro mnoho analytiků nečekané. Odborníci z Bloombergu předpovídali, že správci fondů do květnového termínu schválení neobdrží.

Minulý týden se však začaly šířit zvěsti, že regulátor je připraven navrhované produkty schválit, což k velké radosti kryptoměnové komunity udělal.

Ethereum na základě toho zaznamenalo 30% nárůst ceny za poslední dva týdny a nyní se blíží k hranici 4 000 USD.

Navzdory tomuto výraznému nárůstu musí však ještě vyšplhat o více než 20 %, aby překonalo své historické maximum 4 880 USD z roku 2021

Pozitiva pro celý kryptotrh

Zavedení Ethereum ETFs umožní investorům získat expozici vůči etherům prostřednictvím cenných papírů, které se obchodují na burze, podobně jako u bitcoinových ETFs, nebo u klasických akcií společností.

Nově schválený produkt přiláká širší okruh institucionálních i retailových investorů, což dále podpoří přijetí a hodnotu Etherea.

Poskytnutím regulovaného a dostupného investičního nástroje by tyto ETFs mohly vést k většímu přijetí Etherea mainstreamem.

Navíc někteří odborníci se domnívají, že pozitivní dopad se neomezí jen na samotné Ethereum, ale přesáhne do celého kryptotrhu a mimo jiné významně ovlivní i Bitcoin.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.