Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Ruský gigant Gazprom reportuje rekordní výsledky – co nám říká technická analýza grafu?

Publikováno
Ruský gigant Gazprom reportuje rekordní výsledky – co nám říká technická analýza grafu?
Zdroj: depositphotos.com

Ruský státní plynárenský gigant vykázal ve třetím čtvrtletí rekordní zisk 581,8 miliardy rublů. Co stojí za takto obřími zisky a jak na to reagovala cena akcií Gazprom na Moskevské burze? Je vůbec toto tempo růstu udržitelné?

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Gazprom Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Hlavní příčinou vysokých zisků Gazprom ve třetím účetním období je současný stav evropského trhu s energiemi, který aktuálně čelí krizi, spojené s nebývalým nárůstem cen jak plynu, tak elektřiny. Dalším důležitým faktem, stojícím za rekordními zisky Gazprom, je nadcházející topná sezóna v Evropě.

Státní podnik Gazprom dosáhl rekordních zisků navzdory tomu, že do Evropy dovezl o pětinu méně plynu, než tomu bylo v minulých letech. Dalším důležitým faktorem, který má vliv na vysoké zisky společnosti jsou, kromě již zmíněné energetické krize v Evropě, i vysoké ceny zemního plynu na světových trzích.

Co se týče udržitelné situace ohledně cen energií, v tom má místopředseda řídícího výboru Gazprom Famil Sadygov jasno.

Famil Sadygov uvedl: “Vzhledem k současné dynamice očekáváme ve čtvrtém čtvrtletí ještě působivější výsledky.”

Růst cen zemního plynu má negativní dopad především na spotřebitele, kdo ovšem na této situaci profituje, jsou především investoři.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Technická analýza

Akcie Gazprom během celého roku 2021 vykazovaly pouze růst a to až na svá historická maxima.

Zdroj: tradingview.com
Akciový graf společnosti Gazprom
Akciový graf společnosti Gazprom

Po atakování historických maxim cena akcií Gazprom lehce oslabila, nicméně se stále obchoduje okolo cenové úrovně 350 RUB za akcii. Z investičního hlediska by mohla být zajímavá cenová úroveň prvního supportu na ceně 270 RUB, kde dochází rovněž ke konfluenci s 50% Fibonacciho Retracementu.

V případě, že by cena akcií oslabila až k tomuto supportu, lze očekávat nákupní aktivitu investorů. Nicméně z fundamentálního pohledu tento scénář příliš očekáván není a to především protože chladné měsíce v Evropě teprve nastanou a ruského plynu bude potřeba k vytápění.

Na základě energetické krize v Evropě a rostoucích cen zemního plynu lze spíše očekávat růst akcií Gazprom k hodnotám okolo 440 RUB. V případě ustálení se trhu na této ceně by vznikla zajímavá supportní zóna z historických maxim, kde by se dalo spekulovat na pokračující růst ceny akcií tohoto ruského giganta.

Závěr

Akciový vývoj společnosti Gazprom bude jistě i nadále velmi zajímavý, protože je ve hře velké množství fundamentálních zpráv, které vesměs vedou k jednomu cíli a to globálnímu zdražování. Na tomto vývoji může Gazprom profitovat.

Na druhou stranu je potřeba připomenout, že historie již nabídla mnoho příkladů toho, kdy nadhodnocená společnost s dobrým fundamentem ve finále investory zklamala.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.