Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Roblox válcuje konkurenci, ale je stále ve ztrátě. Kde je problém?

Ačkoliv Roblox dominuje herním enginům s více než 71 miliony denních uživatelů a 2,8 miliardy dolarů v příjmech, stále se mu vyhýbá ziskovost. Jak je možné, že se takto úspěšná platforma potýká se ztrátami?

Roblox válcuje konkurenci, ale je stále ve ztrátě. Kde je problém?
Zdroj: depositphotos.com

Společnosti Epic Games a Unity Technologies dominují v oblasti herních enginů, které pohánějí téměř 40 % všech videoher, ale herní platforma Roblox mezi nimi vyniká obrovskou uživatelskou základnou a plodnou tvorbou her.

Roblox se může pochlubit více než 71 miliony denních aktivních uživatelů a 40 miliony uživateli vytvořených titulů (Roblox vytvořil ekosystém, na jejichž základě mohou lidé vytvářet celé hry a zpeněžit je).

Spolu s příjmy ve výši 2,8 miliardy dolarů se tak Roblox stal jednou z největších globálních herních platforem, která konkuruje mainstreamovým titulům.

Vývoj hodnoty akcií Roblox od IPO

Načítání
Načítání
Koupit akcie Roblox! Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Když je tak úspěšný, proč Roblox zatím nedosahuje zisku?

Od vstupu na burzu (IPO) v roce 2021 klesla cena akcií Roblox o 8 %, ovšem od maxim z roku 2021 se jedná o dvoutřetinový propad.

Jako veřejně obchodovaná společnost dosud Roblox nedosáhl ziskovosti. Místo toho ztráty v průběhu let jen rostou – v roce 2023 dosáhly 1,1 miliardy dolarů, přičemž v roce 2020 činily “pouze” 250 milionů dolarů.

Hry totiž nerostou na stromech. Podobně jako Spotify platí za svá hudební práva, Roblox kompenzuje vývojáře za tvorbu her na své platformě.

Když hráči utrácejí herní měnu Robux, vývojář dané hry Roblox vydělá 0,0035 dolaru za každý utracený bux.

S rostoucí popularitou Robloxu rostly i platby vývojářůmv loňském roce dosáhly 741 milionů dolarů.

Platforma se stala natolik populární a lukrativní, že mladí podnikatelé vydělávají velké peníze vývojem her výhradně pro Roblox a samotná společnost marně čeká na okamžik, kdy se dostane do černých čísel.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Publicista a aktivní investor s více než desetiletou praxí preferující strategii hodnotového investování.

O investování a finanční trhy se začal zajímat v roce 2013, kdy si prošel náročnou zkušeností jako aktivní denní obchodník. Tato negativní zkušenost vedla k hlubšímu studiu, které mu v následujících letech umožnilo dlouhodobě a úspěšně investovat.

Ve své strategii kombinuje pasivní a aktivní přístup s důrazem na akciové trhy. Inspiraci čerpá z metod Warrena Buffetta a Benjamina Grahama, stejně jako od českého investora Daniela Gladiše. Svým čtenářům předává nabyté vědomosti prostřednictvím článků zaměřených na investiční strategie, psychologii obchodování a analýzy jednotlivých akcií

„Největším nepřítelem investora jsou jeho vlastní emoce.“ – Benjamin Graham

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.