Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Roblox válcuje konkurenci, ale je stále ve ztrátě. Kde je problém?

Ačkoliv Roblox dominuje herním enginům s více než 71 miliony denních uživatelů a 2,8 miliardy dolarů v příjmech, stále se mu vyhýbá ziskovost. Jak je možné, že se takto úspěšná platforma potýká se ztrátami?

Publikováno
Roblox válcuje konkurenci, ale je stále ve ztrátě. Kde je problém?
Zdroj: depositphotos.com

Společnosti Epic Games a Unity Technologies dominují v oblasti herních enginů, které pohánějí téměř 40 % všech videoher, ale herní platforma Roblox mezi nimi vyniká obrovskou uživatelskou základnou a plodnou tvorbou her.

Roblox se může pochlubit více než 71 miliony denních aktivních uživatelů a 40 miliony uživateli vytvořených titulů (Roblox vytvořil ekosystém, na jejichž základě mohou lidé vytvářet celé hry a zpeněžit je).

Spolu s příjmy ve výši 2,8 miliardy dolarů se tak Roblox stal jednou z největších globálních herních platforem, která konkuruje mainstreamovým titulům.

Vývoj hodnoty akcií Roblox od IPO

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Roblox Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Když je tak úspěšný, proč Roblox zatím nedosahuje zisku?

Od vstupu na burzu (IPO) v roce 2021 klesla cena akcií Roblox o 8 %, ovšem od maxim z roku 2021 se jedná o dvoutřetinový propad.

Jako veřejně obchodovaná společnost dosud Roblox nedosáhl ziskovosti. Místo toho ztráty v průběhu let jen rostou – v roce 2023 dosáhly 1,1 miliardy dolarů, přičemž v roce 2020 činily “pouze” 250 milionů dolarů.

Hry totiž nerostou na stromech. Podobně jako Spotify platí za svá hudební práva, Roblox kompenzuje vývojáře za tvorbu her na své platformě.

Když hráči utrácejí herní měnu Robux, vývojář dané hry Roblox vydělá 0,0035 dolaru za každý utracený bux.

S rostoucí popularitou Robloxu rostly i platby vývojářůmv loňském roce dosáhly 741 milionů dolarů.

Platforma se stala natolik populární a lukrativní, že mladí podnikatelé vydělávají velké peníze vývojem her výhradně pro Roblox a samotná společnost marně čeká na okamžik, kdy se dostane do černých čísel.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎