Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Proč je sledování pohybů bitcoinových velryb k ničemu?

Sledování bitcoinových velryb je dobré pro sociální média, ale nelze se podle něj řídit a doufat v zisky. Obchodníci jsou k whale watchingu skeptičtí.

Proč je sledování pohybů bitcoinových velryb k ničemu?
Zdroj: depositphotos.com

Sledování pohybů peněženek bitcoinových velryb — tedy držitelů s významným množstvím BTCnepřináší nijak cenné informace, tvrdí obchodníci, přestože se tato metrika dlouhodobě používá k analýze tržního sentimentu.

Velrybí pohyby se těžko přesně interpretují

“Nesledujte velryby, děti, není to užitečná informace,” napsal 15. června na platformě X hlavní analytik společnosti Glassnode James Check, známý jako Checkmate.

“Nikdy jsem neviděl, že by se ze sledování velryb vytěžila skutečná alpha. Je to dobré pro sociální média, ale téměř nikdy to není seriózní ani hodnotná analýza,” dodal.

“Data kolem těchto subjektů jsou notoricky nepřesná a mohu téměř zaručit, že velké ‚velrybí‘ peněženky, které sledujete, jsou ETFs a burzy,” napsal v předešlém příspěvku ze 7. května.

Mezi obchodníky je běžné přesvědčení, že bitcoinové velryby s významnými držbami mohou ovlivňovat trh. Ačkoli mohou mít vliv, pohyby velryb mohou být různě interpretovány, takže data nikdy neposkytují jasné signály.

Například neaktivní adresy s velkým množstvím mincí, které se náhle aktivují, mohou naznačovat prodej, zejména pokud se jedná o vklad na burzu.

Analytik TXMC, moderátor YouTube kanálu Alpha Beta Soup, pak na X ve svém příspěvku varoval před používáním metrik velryb a vyvozováním závěrů z nich.

Vysvětlil, že když velryby prodávají velké množství bitcoinů v krátkém čase, neznamená to vždy, že dochází k výprodeji.

“Mechanický postupný pokles zde mluví o správě peněženek a vy vidíte jen část většího celku. Někdy jde o firmy a instituce s více peněženkami a stovkami či tisíci klientů,” tvrdil.

Jde o návnadu na sociální sítě

Příspěvky na sociálních médiích o pohybech velryb obvykle generují velký zájem. Nedávný příspěvek obchodníka Marty Party, který se zabýval aktivitou bitcoinových velryb, získal více než 205 000 zhlédnutí.

“Bitcoinové OG velryby prodaly za posledních 10 dní více než 50 000 BTC, celkem přibližně za 3,30 miliardy USD,” napsal Marty Party 14. června.

Někteří využívají tato data k poukázání na různé názory velryb na trh. Analytici, kteří sledují pohyby bitcoinových velryb, často poskytují grafy pro porovnání aktivity v průběhu času.

“Zatímco se bojíte, velryby právě nakoupily Bitcoin v hodnotě 1,3 miliardy USD,” napsal například před pár dny jeden z kryptoinfluencerů a připojil grafiku analytické firmy CryptoQuant.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.