Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Příjmy Grouponu klesly o 12 %, ale snížení nákladů signalizuje naději na ziskový rok 2024

Publikováno
Příjmy Grouponu klesly o 12 %, ale snížení nákladů signalizuje naději na ziskový rok 2024
Zdroj: Depositphotos.com

Groupon hlásí 12% pokles příjmů v Q3 2023, ale plánuje zlepšit svou finanční situaci zlepšením efektivity provozu a prodejem akcií. Do roku 2024 vyhlíží společnost s optimismem. 

Groupon, společnost známá svou platformou pro slevové nabídky, vykázala za třetí letošního roku 12% pokles příjmů ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Společnost tak pokračuje ve svých krocích ke zlepšení svého finančního zdraví, včetně snížení provozních nákladů a plánuje prodej akcií v hodnotě 80 milionů USD.

Díky těmto opatřením Groupon předpokládá kladné peněžní toky, což znamená, že očekává více příjmů než výdajů, od druhého čtvrtletí roku 2024.

Tržby, které představují celkový příjem z prodeje zboží a služeb před odečtením jakýchkoliv nákladů, za třetí čtvrtletí dosáhly 126,5 milionu USD, což je mírně pod očekáváním trhu. Největší podíl na tržbách má i nadále Severní Amerika, a to i přes 12% pokles. Pozitivní je, že se společnosti podařilo snížit různé výdaje, včetně marketingových a režijních nákladů, a oproti předchozímu roku výrazně snížit provozní ztrátu.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Groupon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Finanční zdraví a segmenty

Oběžná aktiva, tedy majetek, který může být rychle proměněn v hotovost, se od konce roku 2022 snížila, přičemž znatelně poklesla hotovost a peněžní ekvivalenty. Krátkodobé závazky – dluhy a závazky splatné do jednoho roku – činí 327,42 milionu USD. Všechny tři hlavní segmenty – místní zážitky, prodej zboží a cestování – vykázaly pokles tržeb, přičemž místní zážitky byly postiženy nejméně.

Počet aktivních zákazníků se meziročně snížil o 16 % a pokles zaznamenaly i hrubé faktury, což jsou celkové částky vyúčtované zákazníkům před slevami a vrácením peněz.

Groupon je však ohledně své budoucnosti optimistický a pro čtvrté čtvrtletí roku 2023 předpokládá tržby v rozmezí 127,5 až 137,5 milionu USD spolu s kladným volným peněžním tokem, což značí dostupné peněžní prostředky po odečtení všech výdajů.

Výhled do roku 2024 a změny ve vedení

Při pohledu do roku 2024 předpokládá společnost pokles tržeb až o 5 %, ale očekává, že upravený zisk EBITDA – ukazatel finančního výkonu bez započítání některých nákladů, jako jsou úroky, daně, odpisy a amortizace – se bude pohybovat mezi 80 a 100 miliony USD.

Rovněž oznámila odchod spoluzakladatele Erica Lefkofského z představenstva. V předobchodní fázi obchodování zaznamenaly akcie Groupon výrazný pokles, nicméně v průběhu letošního roku se akciím dařilo, když vzrostly o 57,8 %.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎