Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Při výměně jednoho stablecoinu za druhý přišel obchodník o 3 miliony!

Při výměně jednoho stablecoinu za druhý přišel obchodník o 3 miliony!
Zdroj: Analytics Insight

Uživatel na X (dříve Twitteru) si všiml, že jeden z vlastníků poměrně nového stablecoinu Real USD (USDR) chybně vyměnil na decentralizované burze OceanSwap 131 500 USDR za 0,0001 USDC, což je jiný stablecoin, také vázaný na dolar. Nešťastník tím pádem přišel v přepočtu o přibližně 3 miliony českých korun!

Svět stablecoinů, tedy kryptoměn, které bývají navázané na hodnotu klasických fiat měn (většinou dolaru nebo eura) nebo jiných aktiv (např. zlata), zažil v posledních dnech otřes. Stablecoin USDR ztratil své navázání na dolar a klesl až k hodnotě 0,55 USD. USDR emituje společnost Tangible, která se k události vyjádřila na X:

Informace o tzv. depegnutí USDR nejspíš přinutily onoho neznámého vlastníka USDR směnit své tokeny za USDC. Jenže kvůli své vlastní chybě přišel o všechno a ještě k tomu zaplatil transakční poplatek (gas) v hodnotě 0,25 USD ve formě BNB. 107 000 USD si pro sebe ukradl automatizovaný MEV bot někoho jiného.

Poznámka

USDR se může “pochlubit” neobvyklým složením rezerv, které zahrnují tokenizované nemovitosti. Kromě toho, že má USDR nahradit dolar, slibuje společnost Tangible držitelům výnosy z pronájmu zmíněných tokenizovaných nemovitostí.

Celkově jde podle webu společnosti o 205 nemovitostí, které patří do rezerv Tangible, většina z nich se nachází ve Velké Británii a USA a jejich výnosnost se má pohybovat cca kolem 6 % ročně.

Během pádu ceny USDR a odkupech tohoto tokenu přišla společnost Tangible o téměř celou část své likvidní rezervy tvořenou stablecoinem DAI, což je hlavní důvod, proč USDR ztratil peg. “Je to probíhající situace, brzy zveřejníme oznámení a také informace o prodeji nemovitostí, abychom doplnili DAI do rezervy,” odpověděl Jay Singh, spoluzakladatel a CEO Tangiblu.

Tangible přišla za posledních pár dnů o více než 40 milionů USD ze svých rezerv, takže uvidíme, jak se situace bude vyvíjet dále. Jedno je však jasné –⁠ otřesy stablecoinů nejsou dobrou vizitkou pro celou kategorii stablecoinů, které by měly držet cenu stabilní bez větších výkyvů.

Líbil se vám tento článek?
3
1

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.