Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Perfektní směsice pozitivních zpráv pro Cardano. Může jít ještě výš?

Publikováno
Perfektní směsice pozitivních zpráv pro Cardano. Může jít ještě výš?

Navzdory poklesu hypu a vzrušení ve světě kryptoměn, tým Cardana dodržel své sliby a o páteční noci ohlásil dlouho očekávaný upgrade – zavedení chytrých kontraktů.

Měli skutečně hodně práce. Poslední dobou přidávali stále nové updaty a ujišťovali se, že příchod funkce Smart contracts bude bez větších problémů. Na to zareagovala i komunita kolem ADA, která s nevyčerpatelným optimismem nakupovala coiny od oznámení Alonzo Purple – finální pasáže testování.

Od 6. srpna bylo možné zaznamenat velký nárůst uživatelů a na ten reagovala i cena, která doslova explodovala z 1,40 USD na 2,25 USD – 50% nárůst za méně než týden.

vyvstává tak otázka – je tento trend udržitelný?

Podle analytičky Kim Chua z firmy PrimeXBT má Cardano nabito ostrými, neboť upgrade v žádném případě není jediný pozitivní prvek, který můžeme na dnešní scéně vypozorovat.

Aktivní vývojářský tým jako základ úspěchu

Na testnetu a chytrých kontraktech Cardana už se začaly tvořit projektu. Vývojářská aktivita stoupá neskutečným tempem. Dokonce můžeme vidět, že množství jednotlivých vylepšení a projektů stoupá stále rychleji – 11. srpna jich bylo skoro 600, přičemž dva dny předtím “pouze” 545. Ukazuje to jediné – developeři mají chuť a plné ruce práce.

Ukázkové technické ukazatele

Rostoucí ceny jsou podložené i technickou analýzou.

Skrz všechny směnárny rostou obchodované objemy – to podporuje udržitelnost trendu.

Poznámka

Náhlé zvýšení objemů by nebylo zrovna dobré znamení, avšak u Cardano byl nárůst spíše pozvolný.

Graf a objem cardana
Graf a objem cardana

Dalším pomocníkem může být i nedávné schválení obchodování ADA na japonských burzách. To otevírá brány trhu pro více než 100 milionů potenciálních investorů.

Poznámka

Tato zpráva je jedna ze zásadních, neboť Japonsko je ve světě kryptoměn známo především rychle rostoucí mírou adopce.

Palivem pro růst by mohla být také snižující se nabídka. Dnešním dnem je zhruba 71 % veškerých mincí uzamčeno a stakováno. Řadí se tak na první příčky nejvíce stakovaných kryptoměn na světě.

V prvním modrém okně můžeme vidět stakované procento z celkového množství mincí.
V prvním modrém okně můžeme vidět procento stakovaných jednotek z celkového množství mincí.

Od června toto číslo vzrostlo o 11 %, když Cardano prolomilo hranici 600 000 adres. S přicházejícím spuštěním Alonzo upgradu se počet adres dostal až na zhruba 750 000.

Zajímavým poznatkem je, že procento stakovaných mincí neklesá, a to ani navzdory rostoucí ceně. Protokol nemá žádnou dobu uzamčení mincí a uživatelé je mohou kdykoliv vybrat. Jistá tvrdohlavost a věrnost komunity je obdivuhodná.

Další růst této metriky tak může sloužit jako zážeh raketového motoru pro další zelené svíce.

Jediný indikátor, který se projevuje negativně, je RSI. Ten dnes naznačuje silné překoupení a optimismus. Cena by se také mohla setkat s rezistencí 2,47 USD, kterou měna vytvořila v půlce května. To by naopak mohlo být místo, kde RSI trochu vychladne.

Tím negativní zprávy technické analýzy končí. Celkové však nejsou jediné.

Upgrade je to obrovský a 12. září se může samozřejmě něco zkomplikovat – na to by určitě reagovala cena poklesem. Také není zcela jasné, jakým způsobem budou chytré kontrakty využité.

Ani jedna z těchto věcí však nebrání tomu, aby hype kolem Cardana pokračoval alespoň do forku. Tradeři se skutečně nemusí bát, že by jakékoliv nadšení vyprchalo.

Nejsilnější nástroj ze všech – Marketing

Nejdůležitější společenská akce pro Cardano je určitě Cardano summit 2021, který se bude konat 25.-26. září (2 týdny po hard forku). Event bude na všech kontinentech a je očekávaná účast alespoň 50 000 lidí.

Marketingový tým se svou snahou rozhodně vyrovná vývojářům. Ohromné množství článků a dopisy pro členy komunity ohledně založení lokálních srazů jsou na denním pořádku.

Celkově dobré zprávy, důležitý update, adopce, nerovnost nabídky a poptávky, marketingové akce… už chybí jen správné postavení planet a bude to dokonalé prostředí pro odpal rakety jménem Cardano.

Kdo je Kim Chue – Analytička Prime XBT

Kim Chua - Analytička PrimeXBT
Kim Chua – Analytička PrimeXBT

Kim Chua je specialistka na institucionální obchody. Má za sebou dlouhý seznam úspěchů v bankách jako Detsche Bank, China Merchants Bank a další.

Po své praxi spustila svůj vlastní hedgový fond, který konzistentně dosahoval trojciferného zhodnocení po 7 let.

Chua je také učitelka tělem i duší a tak vyvinula tradingové učební materiály pro ostatní.

Aktivně se zajímá o tradiční i nově vznikající kryptoměnové trhy a chytá se každé příležitosti v investicích budoucnosti.

Líbil se vám tento článek?
15
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.