Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Odvážný krok Qualcommu: Nové čipy by mohly zásadně změnit AI, konkurovat Applu a Intelu

Publikováno
Odvážný krok Qualcommu: Nové čipy by mohly zásadně změnit AI, konkurovat Applu a Intelu
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Qualcomm upoutala pozornost technologického světa i investorů oznámením dvou nových čipů, které jsou připraveny konkurovat gigantům v oboru – AMD a Intelu. Tato zpráva přichází v návaznosti na finanční zprávu společnosti, která ukázala, že její zisk překonal očekávání analytiků. To signalizuje možné oživení polovodičového sektoru.

Akcie Qualcomm vzrostly v odpoledním obchodování o 3 %, k čemuž přispěl pozitivní výhled na operace v Číně, obnovená dohoda se společností Apple a plány na opětovný vstup na trh s notebooky s pomocí společnosti Microsoft.

Za čtvrté fiskální čtvrtletí končící 24. září vykázal Qualcomm tržby ve výši 8,67 miliardy dolarů, čímž překonal prognózu 8,51 miliardy dolarů, ačkoli ve srovnání se stejným čtvrtletím loňského roku se jednalo o 24% pokles. Čistý zisk společnosti za toto čtvrtletí činil 1,49 miliardy dolarů, tj. 1,32 dolaru na akcii, což představuje 48% pokles oproti předchozímu roku. Upravený zisk společnosti však činil 2,02 USD na akcii, což překonalo předpokládanou hodnotu 1,91 USD.

Zářila automobilová divize Qualcommu

Navzdory 26% poklesu prodeje čipů pro telefony, který přinesl 7,37 miliardy dolarů, a 31% poklesu tržeb v segmentu internetu věcí na 1,38 miliardy dolarů, zazářila automobilová divize společnosti s 15% nárůstem tržeb na 535 milionů dolarů.

Při pohledu do budoucna Qualcomm předpokládá, že se tržby budou v následujících třech čtvrtletích pohybovat mezi 9,1 a 9,9 miliardami dolarů, přičemž upravený zisk na akcii by měl činit 2,25 až 2,45 dolaru. Tento výhled je v souladu s odhady analytiků v odvětví a odráží důvěru, kterou odrážejí i konkurenti AMD a Intel.

Širší odvětví výroby čipů, které se již téměř dva roky potýká s poklesem, možná zažívá oživení. Qualcomm se toho snaží využít a zaměřuje se na trh generativní umělé inteligence svými novými čipy pro počítače s operačním systémem Android a Windows, které mají zvýšit výkon umělé inteligence.

Tyto nově představené čipy, signalizují ambice společnosti zajistit si významnou pozici v oblasti generativní umělé inteligence. Společnost dokonce prohlásila, že její nový čip pro notebooky s operačním systémem Microsoft-Windows předčí v některých úlohách počítače Mac společnosti Apple. Zájem Googlu o pokročilou čipovou technologii Qualcommu pak představuje pozoruhodnou výzvu dominantnímu postavení Applu na trhu.

Konkurence Qualcommu však nespí, protože například Huawei Technologies obnovuje výrobu čipů pro chytré telefony. Přesto nedávné výsledky a strategické kroky společnosti vyvolaly mezi drobnými investory pozitivní ohlas.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎