Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nvidia táhne vzhůru celé trhy. Co když se začnou její akcie propadat?

Fantastická zpráva o výsledcích společnosti Nvidia rozhýbala trhy. Nového maxima dosáhla nejen cena této akcie, ale i několik indexů. Je však tato rally udržitelná?

Publikováno
Nvidia táhne vzhůru celé trhy. Co když se začnou její akcie propadat?
Zdroj: depositphotos.com

Akciové trhy v USA v týdnu zaznamenaly rekordní vzestup díky výjimečné zprávě společnosti Nvidia, která překonala i vysoká očekávání Wall Street.

Zisky společnosti za čtvrté fiskální čtvrtletí překonaly odhady a její optimistické prognózy podpořily nejen její vlastní akcie, ale pozvedly i celý technologický sektor.

Růst ceny Nvidia po středečním zveřejnění výsledků

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nvidia hýbe trhy

Akcie společnosti vzrostly ve čtvrtek přibližně o 16 % a během jediného dne zvýšily tržní kapitalizaci o bezprecedentních 277 miliard dolarů.

Technologický index Nasdaq 100 se vyšplhal o více než 3 % výš a dosáhl historického maxima – milníku, který nebyl zaznamenán od března 2000.

Kromě toho index S&P 500 rostl o přibližně 2,2 % a Dow Jones Industrial Average o 1,2 %, přičemž oba indexy uzavřely na rekordních hodnotách.

Reakce 3 velkých indexů na výsledkovou zprávu Nvidia

Aktuální cena
Změna
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání
NASDAQ-100 / NDX
Načítání
Načítání
Načítání
Dow Jones Industrial Average / DJIA
Načítání
Načítání
Načítání

Tato býčí nálada se rozšířila i na celý svět, přičemž japonský Nikkei 225 a evropský Euro Stoxx 50 také dosáhly nových maxim, částečně i díky ziskům čipových akcií.

CEO Nvidie zdůraznil význam generativní umělé inteligence (AI) a poznamenal, že společnost vykázala 265% nárůst tržeb.

Tento solidní výkon a následná reakce trhu podtrhují stupňující se poptávku po hardwaru s umělou inteligencí a celkovou sílu tohoto odvětví.

Úspěch společnosti Nvidia měl pozitivní dopad i na další technologické akcie, neboť společnosti jako Super Micro Computer (SMCI) a britský výrobce čipů ARM rovněž zaznamenaly po zveřejnění výsledků Nvidia výrazné zisky.

Aktuální cena
Změna
Super Micro Computer / SMCI
Načítání
Načítání
Načítání
Arm Holdings / ARM
Načítání
Načítání
Načítání

Nic však nemůže růst věčně

Navzdory nadšení trhu vždy existuje riziko poklesu. Eric Krull, spoluautor knihy “The Lifecycle Trade”, se podělil o postřehy týkající se ochrany před případnými poklesy.

Zdůraznil důležitost opatrnosti, zejména když jedna akcie vyvolá nadměrné nadšení. Protože stejně tak jak dovede trh pozvednout, dokáže ho i srazit.

Poznámka

Koncem minulého týdne přispěl propad akcií SMCI k poklesu akcií souvisejících s umělou inteligencí. Akcie Nvidia a AMD pak klesaly, dokud ve středu nepřišla ona výsledková zpráva.

Krull vyzdvihl tzv. pravidlo Everestu, které bylo navrženo tak, aby pomohlo identifikovat signály o dosažení růstového stropu a tím správné nastavení trailing stopů.

Pravidlo využívá sledování ukazatelů jako je vzdálenost od minim, délka trvání růstu a objem obchodů.

Rally obyčejně (v 80 % případů) končí po 50 obchodních dnech, nebo dříve.

To naznačuje, že by investoři měli být v březnu (nejpozději v dubnu) připraveni na korekci, což jsou zároveň oblíbené měsíce pro prodej akcií kvůli termínům pro podání daňových přiznání v USA.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
4
4

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎