Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Nevídaný propad akcií společnosti Target o 25 % za jediný den!

Nevídaný propad akcií společnosti Target o 25 % za jediný den!

Nevídaný propad akcií společnosti Target o 25 % za jediný den!
Zdroj: depositphotos.com

To, co předvedly akcie společnosti Target, je skutečně nevídané. Investoři se po zveřejnění hospodářských výsledků společnosti okamžitě začali zbavovat držených akcií, což vedlo, ani ne k poklesu, to je slabé slovo, ale spíše k přeskočení několika cenových úrovní, přičemž tento "odstřel" byl ukončen o 25 % níže!

Co donutilo akcionáře k této agresivní reakci? A proč bude návrat na výsluní pro společnost velmi náročný? Odpovíme v tomto článku.

Akciový graf společnosti Target
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Akcie tohoto maloobchodního řetězce poslaly ke dnu především nenaplněná očekávání investorů. Společnost Target totiž ve své kvartální zprávě reportovala rostoucí tržby 25,1 miliardy USD, což je růst oproti Q1 2021 o zhruba jednu miliardu dolarů. Společnost uvedla, že k nenaplnění predikcí přispělo několik zásadních faktorů. Především se jednalo o pokles zisků kvůli navýšení nákladů na dopravu (odhadují se na jednu miliardu dolarů) a skladování, což souviselo s problémy v dodavatelských řetězcích. Rovněž se společnost potýká se snížením marží na spotřební zboží, speciálně pak na oblečení.

Hodnocení společnosti Target
Hodnocení společnosti Target
Zdroj: tipranks.com

Velká očekávání investorů byla patrná i z vysokého ratingu, který společnost měla před výsledky Q1. I přes současný propad akcií společnost vykazuje nárůsty v dílčích segmentech. Za zmínku stojí především oddělení kosmetiky a péče o pleť, které je nejrychleji rostoucím segmentem Targetu. Ovšem kvůli snížené kupní síle svých zákazníků, vinou inflace, společnost pozoruje změnu nákupního chování, které je spíše zaměřeno na zboží denní spotřeby a stagnují například produkty pro volnočasové aktivity.

Technická analýza

Reakce investorů na výsledky Q1 byla velmi agresivní. Akcie společnosti se během jednoho dne propadly o více než 28 % a obchodní den uzavíraly ve ztrátě 25 %. Ovšem tento výprodej proběhl skokově tzv. fyzickým Gapem, který vzniká buď při nízké likviditě, nebo při změně zavírací a otevírací ceny obchodního instrumentu.

Další špatnou zprávou je, že se akcie Target po Gapu začaly obchodovat až pod úrovní rezistence, která je na ceně 170 USD a pod hodnotou klesající trendové čáry.

To jsou vše faktory, které snižují pravděpodobnost návratu ceny na původní hodnoty, alespoň v krátkodobém měřítku.

Denní akciový graf společnosti Target s výrazným Gapem
Denní akciový graf společnosti Target s výrazným Gapem
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Společnost Target doplatila především na vysoká očekávání investorů, což jí stálo mnoho kapitálu při poklesu jejích akcií o 25 %. I když společnost v Q1 zvýšila své tržby a stále nabízí pozitivní výhled pro následujíc období, jedním dechem její zástupci dodávají, že přetrvávající problémy v dodavatelských řetězcích výrazně zasahují do ziskovosti společnosti a navíc evidují i změny tržního chování zákazníků, které začíná inklinovat spíše ke zboží denní potřeby. Akcie společnosti Target poslal dolů Gap, který jejich hodnotu srazil jak pod úroveň klesající trendové čáry, tak pod hodnotu nejbližší rezistentní zóny.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo