Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Neuvěříte, kolik vozů Tesla v lednu prodala v Jižní Koreji

Prodeje společnosti Tesla v Jižní Koreji zaznamenaly velký propad kvůli obavám z inflace a špatné nabíjecí infrastruktury. Počet prodaných vozů v lednu vás ale asi opravdu překvapí.

Publikováno
Neuvěříte, kolik vozů Tesla v lednu prodala v Jižní Koreji
Zdroj: depositphotos.com

Trh s elektromobily (EV) v Jižní Koreji v současné době zažívá výrazné zpomalení, což má dopad na výsledky společnosti Tesla. V lednu 2023 prodala společnost v zemi pouze jeden! vůz, což představuje její nejhorší výsledek od července 2022, kdy prodala nula vozů.

Tento pokles je přičítán širším obavám z inflace a nedostatku nabíjecí infrastruktury, což má dopad na důvěru spotřebitelů a poptávku v rámci sektoru elektromobilů.

Celoroční míra inflace v Jižní Koreji dosáhla v prosinci 3,6 %, což přispívá k opatrnému přístupu k velkým nákupům, jako jsou nové automobily. Trh s elektromobily navíc dále zneklidnily obavy o bezpečnost po výbuchu baterií v roce 2022.

Přibližně polovina majitelů elektromobilů považuje za hlavní bezpečnostní obavu požáry, což přispívá k problémům, kterým toto odvětví čelí.

Další překážkou pro Teslu a další výrobce elektromobilů je nedostatek možností rychlého nabíjení v Jižní Koreji. Pouze 10 % veřejných nabíječek pro elektromobily v zemi jsou rychlonabíječky, což pro majitele elektromobilů představuje značné nepohodlí a potenciální kupce může odradit.

Vývoj ceny akcií Tesla za poslední měsíc

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Aktuální situace a výhled Tesly

Začátek roku 2024 byl pro Teslu náročný, neboť se potýkala se dvěma svolávacími akcemi, kdy stahovala vozy z provozu a dočasným zastavením výroby ve své továrně v Německu.

Tyto komplikace vedly k 25% poklesu ceny akcií v prvních týdnech roku, což z ní učinilo doposud nejhůře se vyvíjející akcii v rámci indexu S&P 500 za rok 2024.

V důsledku toho se tržní kapitalizace společnosti Tesla výrazně snížila a klesla pod 600 miliard USD ze 754 miliard USD na začátku roku.

Tento pokles tržní hodnoty společnosti Tesla měl dopad i na Elona Muska, generálního ředitele společnosti, neboť klesající hodnota akcií Tesly ohrožuje jeho status nejbohatšího člověka na světě.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
2

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎