Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tesla čelí dalším problémům. Nyní stahuje přes 2 miliony vozů kvůli problémům s řízením!

Americký úřad pro bezpečnost silničního provozu vyšetřuje problémy vozu Tesla s posilovačem řízení. Akcie společnosti padají. Přečtěte si více!

Publikováno
Tesla čelí dalším problémům. Nyní stahuje přes 2 miliony vozů kvůli problémům s řízením!
Zdroj: Depositphotos.com

Americký národní úřad pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA) zintenzivnil vyšetřování problémů s posilovačem řízení vozů Tesla a přešel k technické analýze, která by mohla vést až k jejich stažení z trhu.

Šetření se nyní týká odhadem 334 000 vozů Model 3 a Model Y z modelového roku 2023.

Toto zintenzivnění vyšetřování následuje po zprávě agentury Reuters, která odhalila, že se od roku 2016 řada majitelů vozů Tesla setkala s předčasnými poruchami součástí zavěšení nebo řízení.

Dokumentace společnosti Tesla a rozhovory se zákazníky a bývalými zaměstnanci naznačují, že automobilka o závadách věděla, ale často je přičítala chybám řidičů.

V červenci zahájila NHTSA předběžné hodnocení u přibližně 280 000 vozů Tesla Model 3 a Model Y poté, co 12 řidičů nahlásilo ztrátu kontroly nad řízením.

Od té doby přibyly další stížnosti – jejich celkový počet nyní činí 2 388, přičemž více než 50 Tesel bylo údajně kvůli tomuto problému odtaženo.

Majitelé hlásili různé problémy, od zvýšené námahy potřebné k řízení až po úplné zaseknutí volantu a ztrátu kontroly nad řízením.

Podrobnosti ohledně dílů, které by mohly být důvodem pro svolání nebo výměnu, zatím nejsou známé.

Zatímco Tesla již dříve vyřešila některé problémy na dálku pomocí aktualizací softwaru, fyzické stažení dílů by pro automobilku pravděpodobně bylo mnohem nákladnější.

NHTSA s tímto problémem spojuje nejméně jednu nehodu, při níž řidič nedokázal dokončit zatáčecí manévr a srazil se s jiným vozidlem. Tuto nehodu Tesla prověřovala společně s NHTSA.

Zprávy od zákazníků naznačují, že, u vozidel, která již nejsou v záruce, může cena výměny hřebenu řízení přesáhnout 2 000 USD.

Není to poprvé

Od roku 2018 zorganizovala společnost Tesla ve Spojených státech devět svolávacích akcí kvůli problémům s řízením a zavěšením, přičemž většina z nich se týkala omezeného počtu vozidel.

V roce 2018 stáhla Tesla za účelem výměny šroubů hřebenů řízení více než 70 000 vozidel Model S – hrozilo zde riziko koroze.

Poznámka

V samostatném, ale souběžném oznámení ohlásila Tesla svolání 2,2 milionu elektromobilů – téměř všech svých aut prodaných v USA – kvůli obavám, že malá velikost písma na výstražných světlech může zvýšit riziko nehody.

V souvislosti s těmito obavami však žádné nehody ani zranění hlášené nebyly. Dne 23. ledna společnost začala vydávat aktualizaci softwaru, která tento problém řeší – zvětšuje velikost písma výstražných ukazatelů, aniž by to majitele něco stálo.

Kromě majitelů vozů, těmito problémy trpí i akcie společnosti, které již v lednu poklesly o více než 25 %. V pátek po oznámení NHTSA zaznamenaly další pokles o více než 3 %.

Cena akcií Tesla od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Nejnovější svolávací akce Tesly přichází asi 2 měsíce po tom, co společnost stáhla 2,03 milionu vozidel, aby zlepšila bezpečnostní opatření svého pokročilého asistenčního systému Autopilot.

Výrobce elektromobilů také čelí neustálým kontrolám v souvislosti se svým systémem autonomního řízení, který je navržen tak, aby umožňoval vozům samostatně řídit, zrychlovat a brzdit v rámci svého jízdního pruhu.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎