Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Návod krok za krokem: Jak použít platformu Plus500

Publikováno
Návod krok za krokem: Jak použít platformu Plus500

S brokerem Plus500 začíná mnoho traderů. Důvodů je několik, ale mezi ty hlavní patří snadné otevření účtu, jednoduchá orientace v platformě a spousta reklam, které Plus500 dělá.

V dnešním článku si společně s vámi otevřeme demo i live účet a ukážeme si základní nastavení platformy a jak v ní otevřít první obchod.

Poznámka

Zcela upřímně, pokud budete koukat jen na spredy, ceny za otevření obchodu, atp., tak najdete lepšího brokera než Plus500.

Ovšem nechte úplného začátečníka obchodovat třeba přes LYNX, řekněte mu, že si musí na účet vložit minimálně 200 000 Kč a ukažte mu jejich složitou platformu.

To by ho asi od obchodování spíše odradilo. Naopak Plus500 nabízí velmi příjemné prostředí v češtině, nízký vklad a ceny nejsou nijak hrozné. Plus500 je prostě slušný broker, nebudeme říkat že nejlepší, ale rozhodně není špatný.

Hezky česky

Na stránkách Plus500.cz máte vše v češtině, což je rozhodně velkým benefitem. I pokud ovládáte angličtinu, tak se čeština rozhodně hodí, všemu tak rozumíte na 100 %.

Hned na úvodní stránce máte na výběr, zda chcete založit live účet “Začněte obchodovat nyní” nebo demo účet “Demo účet ZDARMA”. My si jako první otevřeme plus500 demo účet. Jdeme na to!

Domovská stránka Plus500
Domovská stránka Plus500

Otevíráme demo účet

Plus500 demo účet milion KčPo kliknutí na demo účet se můžete registrovat přes Facebook, Google nebo klasicky vyplněním formuláře.

Osobně jsem vybral Google účet. Po kliknutí na Google jsem zvolil jeden ze svých účtů a následovalo krátké načtení a už jsem byl v platformě. To bylo hodně jednoduché a rychlé!

Hláška vás informuje, že na demo účet byl přidán virtuální milion korun a vy se můžete pustit do obchodování. Zároveň se vás bude prohlížeč ptát, zda mu povolíte notifikace. Rozhodně je doporučujeme povolit, protože informace týkající se vašich peněz a obchodů je důležité mít k dispozici co nejdříve.

Seznámení s obchodní platformou

Nyní se necházíme v samotné obchodní platformě. Jako první musíme vybrat druh instrumentu. Můžete tak učinit v levé horní části. Vyberete si, zda chcete obchodovat: komodity, indexy, kryptoměny, akcie, ETF či další.

Pokud nechcete obchodovat něco hodně exotického, tak vám nebude nic chybět, jelikož plus500 nabízí opravdu širokou škálu aktiv. Nyní se pohybujeme v oblasti označené na obrázku níže jako oblast jedna.

Základní přehled platformy Plus500
Základní přehled platformy Plus500

Po výběru druhu klikněte na název daného instrumentu (číslo dva). Po kliknutí se vám níže načte graf a v zásadě už můžete obchodovat. Nejdříve si ale graf pěkně zvětšte a podíváte se na příležitosti detailně. To uděláte intuitivně ikonkou označenou trojkou.

Nyní máte graf zvětšený (viz níže). V horní čísti máte vše potřebné, změnu timeframe (1 minuta, 5 minut až týden), styl grafu (svíčka, linie, sloupec a další), indikátory, uložená nastavení zobrazení (pokud například máte jiné nastavení na měny a na komodity, můžete se snadno přepnout) a další.

Základní přehled platformy Plus500
Základní přehled platformy Plus500 #2

Na očích máte také tlačítka pro “prodat” nebo “koupit”. Nyní už stačí jen nahlédnout do naší Akademie, na Seriál technické analýzy, případně udělat fundamentální analýzu či se rovnou inspirovat některou naší obchodní strategií a pustit se do obchodování!

Poznámka

Pokud to z textu výše nevyplynulo, tak je dobré zmínit, že jsem zatím nemusel nic instalovat a pohybuji se v okně webového prohlížeče. Je to velmi snadné a především je jedno zda používáte Windows, OS X, Linux.

První demo obchod

Dle vašeho úsudku, nebo obchodní strategie přijde obchodní signál, kliknete na koupit nebo prodat, rozbalí se vám z boku lišta s více informacemi a můžete se v klidu rozhodnout.

Otevření první pozice Plus500
Otevření první pozice Plus500

Jak vidíte, já se rozhodl na EUR/USD prodat. Vidím, že je na demo účtu nastavená páka 1:30. Obchod si mohu nastavit komplet, a to bych také měl, tedy zaškrtnu zavřít při ztrátě (stop loss), zavřít při zisku (také profit) a nastavím konkrétní hodnoty. Je velmi příjemné, že níže vidíte i konkrétní zisk/ztrátu vzhledem k objemu pozice.

Nastavení stoploss a takeprofit
Nastavení stoploss a takeprofit
živá podpora plus500 česky
živá podpora plus500 česky

Líbí se mi, že je nastavení skutečně hodně jednoduché a Plus500 je navíc zcela transparentní. Před obchodem vidíte marži, udržovací marži, obchodní hodiny a další informace. Ne každý broker tyto informace uvádí takhle viditelně.

Vidíte skutečně vše a pokud by vám náhodou něco nebylo jasné, prostě se zeptáte a to česky, viz český live chat:

Je pravdou, že už zde vidíte některá anglická slovíčka, první automatická věta je ale v angličtině. Chat ale může probíhat v češtině. Odpověď je bleskurychlá.

Uzavření obchodu

Zpět k našemu obchodu. Nastavili jsme jej a teoreticky už se o něj nemusíme starat, buď se automaticky uzavře v zisku (take profit) nebo ve ztrátě (stop loss). Ovšem my se o něj starat chceme.

Klikněte na otevřené pozice v levém menu, kliknete na pozici, kterou chcete spravovat a případně i na info v pravé části. Pozici můžete následně upravit nebo uzavřít. Uzavření pozice je rychlé a snadné. Následně se k pozici můžete vrátit v sekci zavřené pozice v levé části.

Uzavření obchodu Plus500
Uzavření obchodu Plus500

Jak otevřít live účet

Demo účet je skutečně jen na seznámením s platformou. Pokud chcete brát obchodování opravdu vážně, co nejdříve jděte na live účet a to i kdybyste na něm měli skutečně obchodovat s úplným minimem. Psychika a sbírané zkušenosti jsou na úplně jiné úrovni, a i kdybyste tam pár stovek prodělali, tak to jsou v začátku velmi, velmi cenné zkušenosti.

Do živého obchodování se můžete přihlásit přes úvodní stránku plus500.cz nebo pokud máte otevřený demo účet, tak v dolní části je stále zobrazeno přepnout na reálný účet.

Změna live účet plus500
Přeměna na Live účet

Pokud kliknete na Přepnout na Skutečné Peníze, tak jste ihned přesměrováni do reálného účtu a v horní části uvidíte, že je na něm nula korun. Peníze si nejdříve musíte na váš obchodní účet vložit. Při vložení peněz projdete procesem založení reálného obchodního účtu. Vše zvládnete během minuty z domu a úspěšnou registrací odemknete i některé funkce určené jen pro reálné obchodníky.

Klikněte na Prostředky -> Vklad a ověřte účet, viz:

vklad prostředků na obchodní účet
Navigace na vklad prostředků na obchodní účet
Založení účtu dotazník
Dotazník je třeba před vkladem projet a vyplnit

Po vyplnění základních informací má broker povinnost vám udělit dotazník. Osobně jsem sám nevěděl, zda je nutné jím projít, tak jsem odpovědi naklikal zcela náhodně a závěrem bylo, že mi Plus500 sice nedoporučuje otevřít účet s reálnými penězi, ale pokud chci, tak mohu.

Píšu to proto, abyste se dotazníku nebáli. Příklad si ze mě ale neberte a dotazníkem byste měli projít, případně si vzdělání doplnit.

Dotazník založení účtu Plus500
Dotazník založení účtu Plus500 1
Dotazník založení účtu Plus500 2
Dotazník založení účtu Plus500 – 2
Dotazník založení účtu Plus500
Dotazník založení účtu Plus500 – 3

Následně si vložíte peníze a můžete obchodovat, stejně jako na demo účtu, ale tentokrát již s reálnými penězi. Demo účet si rozhodně nechte, testujte na něm obchodní strategie a případně experimentujte, na to je demo účet vhodný.

Na závěr ještě jedna důležitá informace.

O to, že by vás broker podvedl se nemusíte bát. Plus500 je pod dohledem (dohlíží na ně i Česká národní banka). Své finanční prostředky si navíc můžete kdykoliv vybrat, dokonce je můžete jen vložit a vybrat bez nutnosti udělat jediný obchod.

Je to poměrně rychlé, v zásadě stejně rychlé jako jakýkoliv jiný bankovní převod.

Výběr prostředků od Plus500
Výběr prostředků od Plus500

A na úplný závěr musím dodat, že se nedivím, že je Plus500 tak úspěšný broker. Ano, naleznete i o něco výhodnější podmínky (levnější vstupy do pozice), ale vše je tady intuitivní, rychlé, nic se nemusíte učit, a tak nějak máte větší pocit, že máte vše pevně pod kontrolou.

Shrnutí brokera Plus500

U 82 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Další články o Plus500

Líbil se vám tento článek?
10
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎