Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Naruší Apple dominanci Microsoftu a Nvidie? Nová řada Maců s umělou inteligencí může způsobit obrat na trhu

Přestože se akcie Applu letos stále obchodují v záporu, odvážný krok společnosti do oblasti umělé inteligence s chystaným čipem M4 by mohl nastavit nový kurz, nadchnout investory a otřást technologickým průmyslem.

Publikováno
Naruší Apple dominanci Microsoftu a Nvidie? Nová řada Maců s umělou inteligencí může způsobit obrat na trhu
Zdroj: depositphotos.com

Po pomalém začátku roku se investoři začínají těšit na to, co předvede Apple – analytici předpokládají, že nadcházející řada notebooků a stolních počítačů společnosti bude vybavena schopnostmi umělé inteligence, které bude pohánět nová generace procesoru M4.

Tyto nové produkty, jejichž uvedení na trh je naplánováno na konec letošního roku, znamenají pro Apple první pokus o využití boomu v oblasti umělé inteligence, kde si lídři v oboru, jako je Microsoft a Nvidia, drží před výrobcem iPhonů výrazný náskok.

  • Podle agentury Bloomberg bude nový procesor M4 v nadcházející aktualizaci systému macOS vybaven řadou funkcí pro zpracování umělé inteligence a jejích softwarových integrací.
  • Analytici doufají, že tento refresh pomůže zvrátit klesající prodeje počítačů Mac, které se v loňském fiskálním roce propadly o 27 % – což přispělo k letošní špatné výkonnosti akcií.

Vývoj ceny akcií Apple od začátku letošního roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Konec zaostávání v oblasti umělé inteligence?

Po zveřejnění zprávy ohledně většího využití umělé inteligence v produktech společnosti akcie Applu vzrostly o více než 4 %tržní kapitalizace společnosti vzrostla o více než 100 miliard dolarů – a zaznamenaly nejlepší jednodenní výkonnost od května 2023.

Přestože se v letošním roce stále obchodují v záporu, investoři jsou zvědaví, jak nový hardware a software společnosti zapadá do její strategie v oblasti umělé inteligence – zejména kvůli k tomu, že kolují zvěsti o tom, že aktualizace iPhonu o funkce umělé inteligence jsou na seznamu úkolů generálního ředitele Tima Cooka na prvním místě.

A nezapomeňme na další futuristický počin Applu: humanoidní roboty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.