Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Zájem o Dluhopisy Republiky neklesá. Jak dopadl čtvrtý úpis dluhopisů?

Publikováno
Zájem o Dluhopisy Republiky neklesá. Jak dopadl čtvrtý úpis dluhopisů?

Jako reakci na tvrzení některých médií, podle kterých měl klesat zájem o Dluhopisy Republiky, vydalo Ministerstvo financí nové prohlášení.

V tomto prohlášení Ministerstvo financí informuje o tom, že záměrem bylo představit dlouhodobou strategii. Touto strategií je zvýšení podílu státních dluhopisů domácností na celkové výši dluhu na úroveň 5 %. Celkově by tak MF chtělo prodat dluhopisy za ca 80 miliard korun.

MF také zdůraznilo, že není stanoven termín, kdy by mělo dojít k dosažení této hodnoty, a že cílem emise dluhopisů je nabídnout občanům konzervativní formu zhodnocení svých úspor.

Ministerstvo dále informovalo o tom, že k 1. říjnu došlo k připsání Dluhopisů Republiky na účty občanů. Co se týče samotných dluhopisů, tak občané měli hned několik možností, jaké nakoupit.

Nabízené byly reinvestiční, proti-inflační (těch se prodalo nejvíce) a fixní státní dluhopisy. Všechny výše zmíněné s dobou splatností 6 let.

Výsledky čtvrtého úpisu Dluhopisů Republiky

Ve čtvrtém úpisů státních dluhopisů, se prodaly dluhopisy o celkové hodnotě téměř 1,2 miliardy Kč. Tyto dluhopisy byly zakoupeny v období od 1. července do 13. září tohoto roku. Téměř 93 % držitelů státních dluhopisů má zřízeno elektronický přístup ke správě majetkového účtu.

I když MF tvrdí, že zájem neklesá, v předchozí emisi si lidé objednali dluhopisy za 5,4 miliardy, což je trochu rozdíl. Podle těchto čísel zájem opravdu klesá. Uvidíme ale, jak dopadnou další emise.

Prodej Dluhopisů Republiky pokračuje dále – 16. září bylo zahájeno, jak jsme vás již informovali, páté upisovací období. Na majetkové účty budou emise z tohoto období připsány 2. ledna 2020.

Jen pro porovnání. Ve všech předchozích upisovacích období (dluhopisů Republiky) se prodaly dluhopisy za 10,4 mld. Kč.

dluhopisy republiky
Pro zajímavost, zde je věková struktura upisovatelů. Zdroj: MFCR.cz

Emise státních dluhopisů bude pokračovat i nadále. Myslíte, že se podaří MFČR splnit jejich cíl a prodat “vysněné” množství? Vlastníte nějaké státní dluhopisy?

Podělte se s námi o vaše názory a zkušenosti.  

Líbil se vám tento článek?
6
1

Autor

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎