Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Dluhopisy - Co jsou dluhopisy a vyplatí se do nich investovat? » Zájem o Dluhopisy Republiky neklesá. Jak dopadl čtvrtý úpis dluhopisů?

Zájem o Dluhopisy Republiky neklesá. Jak dopadl čtvrtý úpis dluhopisů?

Zájem o Dluhopisy Republiky neklesá. Jak dopadl čtvrtý úpis dluhopisů?

Jako reakci na tvrzení některých médií, podle kterých měl klesat zájem o Dluhopisy Republiky, vydalo Ministerstvo financí nové prohlášení.

V tomto prohlášení Ministerstvo financí informuje o tom, že záměrem bylo představit dlouhodobou strategii. Touto strategií je zvýšení podílu státních dluhopisů domácností na celkové výši dluhu na úroveň 5 %. Celkově by tak MF chtělo prodat dluhopisy za ca 80 miliard korun.

MF také zdůraznilo, že není stanoven termín, kdy by mělo dojít k dosažení této hodnoty, a že cílem emise dluhopisů je nabídnout občanům konzervativní formu zhodnocení svých úspor.

Ministerstvo dále informovalo o tom, že k 1. říjnu došlo k připsání Dluhopisů Republiky na účty občanů. Co se týče samotných dluhopisů, tak občané měli hned několik možností, jaké nakoupit.

Nabízené byly reinvestiční, proti-inflační (těch se prodalo nejvíce) a fixní státní dluhopisy. Všechny výše zmíněné s dobou splatností 6 let.

Výsledky čtvrtého úpisu Dluhopisů Republiky

Ve čtvrtém úpisů státních dluhopisů, se prodaly dluhopisy o celkové hodnotě téměř 1,2 miliardy Kč. Tyto dluhopisy byly zakoupeny v období od 1. července do 13. září tohoto roku. Téměř 93 % držitelů státních dluhopisů má zřízeno elektronický přístup ke správě majetkového účtu.

I když MF tvrdí, že zájem neklesá, v předchozí emisi si lidé objednali dluhopisy za 5,4 miliardy, což je trochu rozdíl. Podle těchto čísel zájem opravdu klesá. Uvidíme ale, jak dopadnou další emise.

Prodej Dluhopisů Republiky pokračuje dále – 16. září bylo zahájeno, jak jsme vás již informovali, páté upisovací období. Na majetkové účty budou emise z tohoto období připsány 2. ledna 2020.

Jen pro porovnání. Ve všech předchozích upisovacích období (dluhopisů Republiky) se prodaly dluhopisy za 10,4 mld. Kč.

dluhopisy republiky

Pro zajímavost, zde je věková struktura upisovatelů. Zdroj: MFCR.cz

Emise státních dluhopisů bude pokračovat i nadále. Myslíte, že se podaří MFČR splnit jejich cíl a prodat “vysněné” množství? Vlastníte nějaké státní dluhopisy?

Podělte se s námi o vaše názory a zkušenosti.  

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast Plc ---
N/A
Moneta ---
N/A
Alphabet (Google) ---
N/A
RECENZE

TOP Forex a CFD brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 96 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 95 %
U 62 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo