Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » MicroStrategy se likvidace nebojí a pokračuje v akumulaci. Nakupuje dalších 480 bitcoinů!

MicroStrategy se likvidace nebojí a pokračuje v akumulaci. Nakupuje dalších 480 bitcoinů!

MicroStrategy se likvidace nebojí a pokračuje v akumulaci. Nakupuje dalších 480 bitcoinů!

Navzdory špatným makroekonomickým vyhlídkám a poklesu tržních cen snad veškerých kryptoměnových aktiv se Microstrategy, veřejně obchodovaná společnost s největším obnosem bitcoinů v rozvaze, rozhodla pro akumulaci dalšího množství tohoto digitálního aktiva. Jakou má společnost momentálně průměrnou nákupní cenu a nehrozí jí problémy?

Vývoj ceny Bitcoinu
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Současná pozice MicroStrategy

Dne 29. června 2022 společnost MicroStrategy oznámila, že v období od začátku května do konce června nakoupila přibližně 480 bitcoinů za 10 milionu dolarů v hotovosti při průměrné ceně přibližně 20 817 dolarů za bitcoin. Ke konci června 2022 tak společnost MicroStrategy drží 129 699 bitcoinů, které byly pořízeny za celkovou cenu přibližně 3,98 miliardy dolarů.

Vývoj vlastněného obnosu Bitcoinu v čase
Vývoj vlastněného obnosu Bitcoinu v čase
Zdroj: theblock.com

Průměrná kupní cena 1 bitcoinu společnosti MicroStrategy momentálně činí 30 664 dolarů. Jak můžete vidět na grafu výše, průměrná cena za kterou společnost MicroStrategy drží Bitcoin se během dvou let téměř ztrojnásobila s tím, jak firma nakupovala i za ceny násobně vyšší. Z pohledu naakumulovaného množství se obnos více než ztrojnásobil.

Expozice vůči Bitcoinu

Určitě jste zaregistrovali, že spoustu retailových investorů nebo portfolio manažerů volí jako expozici vůči Bitcoinu právě společnost MicroStrategy, čímž se vyhýbají dvou možnostem vlastnictví tohoto aktiva – ETF na bázi futures a přímé držby Bitcoinu. Po zhlédnutí grafu níže naleznete odpověď, proč tomu tak je.

Korelace BTC a MSTR
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Jak vidíte na grafu, vývoj akcií Microstrategy vykazuje jasnou korelaci s Bitcoinem. Ptáte se jak je to možné? Odpověď nalezneme v tržní kapitalizaci společnosti, neboť ta v době psaní článku činí 1,8 miliardy dolarů, zatímco tržní cena vlastněné kryptoměny v době psaní článku představuje 2,5 miliardy dolarů. Pokud vás zajímají významné držby dalších společností, podívat se můžete zde.

Zvěsti o problémech

V událostech posledních týdnů jsme byli svědky bankrotu kryptoměnováho hedgeového fondu a zvěsti o problémech v důsledku náhlého propadu kryptoměnového trhu se nevyhnuly ani společnosti MicroStrategy v čele s Michaelem Saylorem. Nicméně ten veškerá nařčení popřel. O co se vlastně jedná?

Pokles ceny znamená pro společnost MicroStrategy, která si v březnu vzala od banky Silvergate půjčku ve výši 205 milionů dolarů na vytvoření zásob bitcoinů, významnou čáru přes rozpočet.

Zmiňovaný úvěr vyžaduje zajištění ve výši 410 milionů dolarů. V případě, že by cena bitcoinu klesla pod 3 562 dolarů, by tato dodatečná zásoba kryptoměnového aktiva nestačila k zajištění úvěru.

Nicméně Saylor již dříve ujistil, že v takovém případě má společnost MicroStrategy k dispozici další zajištění a není tak třeba se likvidace bát.

Akumulujete dále podobně jako MicroStrategy nebo vyčkáváte na lepší ceny? Podělte se s námi o svůj postoj v komentářích!

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
-1,6%
Cena
$23 481
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-1,6%
Cena
$310,6
Graf posl. 7 dní
Graf Ripple
Změna za 24h
+0,14%
Cena
$0,38

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo