Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Mark Zuckerberg porovnává Apple Vision Pro a Meta Quest 3: Konkurenta vůbec nešetří!

Přímý střet technologických gigantů. Mark Zuckerberg otevřeně srovnává Meta Quest 3 s Vision Pro od Applu a odhaluje překvapivé poznatky.

Mark Zuckerberg porovnává Apple Vision Pro a Meta Quest 3: Konkurenta vůbec nešetří!
Zdroj: depositphotos.com

Generální ředitel společnosti Meta, Mark Zuckerberg, se na sociálních sítích překvapivě podělil o svou osobní recenzi nejnovější náhlavní soupravy pro smíšenou realitu Vision Pro od společnosti Apple.

Video původně zveřejněné na Instagramu vzbudilo na sítích značný zájem. Zuckerberg v něm otevřeně porovnal nové zařízení od Applu s vlastním zařízením Quest 3 a vyjádřil několik nečekaných názorů.

Video, v němž Zuckerberg ležérně sedí na pohovce, bylo natočeno pomocí funkce “passthrough” zařízení Quest 3, která divákům umožňuje vidět digitální prostředí, jako by sami měli náhlavní soupravu na hlavě. Tato funkce je také jedním z hlavních prodejních argumentů Apple Vision Pro, který byl při svém uvedení na trh začátkem tohoto měsíce silně propagován.

Zuckerberg, známý svou soutěživostí, se ve své recenzi nedržel zpátky. Původně očekával, že Quest 3 s cenou 500 dolarů bude pro spotřebitele výhodnější než Vision Pro s vysokou cenou 3 500 dolarů z hlediska cena/výkon.

Po vyzkoušení Vision Pro však dospěl k závěru, že Quest 3 je nejen výhodnější, ale je také celkově lepším produktem.

Meta Quest 3 je bílá bezdrátová náhlavní souprava vybavená ručními ovladači a je chválena pro své kompaktní rozměry a pohodlí. Představuje cenově dostupnější variantu společnosti na trhu smíšené reality, přičemž Meta nabízí také dražší Meta Quest Pro.

Naproti tomu Apple Vision Pro připomíná elegantní lyžařské brýle a obsahuje kabelové připojení k bateriovému bloku podobné velikosti jako iPhone. Ovládá se pomocí signálů rukou a očí, takže není třeba používat ovladače. Zařízení je vyzdvihováno pro svou obrazovku s rozlišením 4K a intuitivní rozhraní, zejména pro pohlcující zážitky z videa a filmů.

Navzdory pokročilým funkcím obou náhlavních souprav je skutečnost taková, že běžný spotřebitel si Quest 3 ani Vision Pro v dohledné době pravděpodobně nepořídí. Brýle pro smíšenou realitu jsou stále objemná a mají omezené možnosti použití, takže mnozí pochybují o jejich praktičnosti v každodenním životě.

Soupeření o vedoucí postavení v oblasti smíšené reality

Technologičtí giganti považují vedoucí postavení v oblasti smíšené reality za velmi důležité. Obě společnosti ji popisují jako budoucnost počítačů, i když se jejich přístupy liší.

Meta si představuje náhlavní soupravy jako brány do “metaversa“, digitálního světa, kde mohou uživatelé trávit mnoho času. Apple na druhé straně předpokládá, že jeho zařízení rozšíří zážitky z reálného světa, podobně jako tomu bylo v posledních dvou desetiletích v případě iPhonu.

Zuckerberg se ve svém hodnocení dotkl také filozofických rozdílů mezi společnostmi. Kritizoval přístup Applu, který spočívá v “zazděné zahradě”, kde je ekosystém přísně kontrolován, a vyjádřil přání, aby Meta představovala otevřený model v nové generaci výpočetní techniky.

Závěrem připustil, že se Vision Pro může pochlubit obrazovkou s vyšším rozlišením a působivým sledováním očí, ale naznačil, že Meta plánuje v budoucích iteracích Questu znovu zavést vlastní technologii sledování očí.

S produktem Meta Quest 4 za dveřmi si možná Zuckerberg připravuje půdu pro další pokračování probíhající bitvy o dominanci v oblasti pohlcujících technologií.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Publicista a aktivní investor s více než desetiletou praxí preferující strategii hodnotového investování.

O investování a finanční trhy se začal zajímat v roce 2013, kdy si prošel náročnou zkušeností jako aktivní denní obchodník. Tato negativní zkušenost vedla k hlubšímu studiu, které mu v následujících letech umožnilo dlouhodobě a úspěšně investovat.

Ve své strategii kombinuje pasivní a aktivní přístup s důrazem na akciové trhy. Inspiraci čerpá z metod Warrena Buffetta a Benjamina Grahama, stejně jako od českého investora Daniela Gladiše. Svým čtenářům předává nabyté vědomosti prostřednictvím článků zaměřených na investiční strategie, psychologii obchodování a analýzy jednotlivých akcií

„Největším nepřítelem investora jsou jeho vlastní emoce.“ – Benjamin Graham

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat