Finex.cz logo
Menu
Finex » Podcasty ze světa investování » 2. díl podcastu Kryptokec: Role SilkRoad v historii Bitcoinu

2. díl podcastu Kryptokec: Role SilkRoad v historii Bitcoinu

2. díl podcastu Kryptokec: Role SilkRoad v historii Bitcoinu

V druhém dílu podcastu Kryptokec diskutují Vladimír Vencálek z těžařské společnosti Invictus Solutions a Josef Tětek, analytik z TopMonks. Za produkcí podcastu a přiblížení tématu širšímu publiku stojí třetí diskutující, Dan Tržil. Dan diskusi prokládá jednoduchými otázkami, které by mohly při poslechu napadat právě i vás.

V tomto dílu se nedočkáte hlubokého filosofování na téma vedení státu, daní a centrálních bank, jako tomu bylo např. v minulém dílu. Namísto toho se dozvíte něco z historie kryptoměn a hlavně Bitcoinu.

Podcast si přehrajete níže:

V prvních několika minutách Josef rychle nastíní historii technologického vzniku Bitcoinu a popíše motivaci a způsob přemýšlení bájného Satoshiho Nakamota. Satoshi, ani nikdo v jeho blízkosti, podle všeho totiž nemysleli na to, jak pohádkově zbohatnout. Naopak, hlavní motivaci bylo vytvořit internetový finanční systém nezávislý na centrálním správci, který by mohl pomoci lidstvu.

Kromě toho proč a jak Bitcoin vznikl, se v podcastu dozvíte, jak si jeden ze skupiny prvních těžařů vytvořil 184 miliard BTC a jaké další chyby Bitcoin v historii měl.

Z největší části se ale tento díl věnuje Silk Road. Historicky první a největší kryptoměnové tržiště fungující na tzv. Dark Webu bylo po dvou letech zavřeno FBI a jeho autor, Ross Ulbricht, šel na doživotí ve vězení.

Jaké projekty aspirovaly na vznik digitální měny ještě před vznikem Bitcoinu, jak odhalili a usvědčili zakladatele Silk Road a co se stalo se zakladatelem "Českého Silk Roadu", který ukradl bitcoiny v hodnotě několika milionů korun? To a mnohem více se dozvíte právě v této epizodě podcastu Kryptokec.

Poslechněte si 2. díl podcastu Kryptokec

Další zdroje informací k tomuto dílu

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo