Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2. díl podcastu Kryptokec: Role SilkRoad v historii Bitcoinu

Publikováno
2. díl podcastu Kryptokec: Role SilkRoad v historii Bitcoinu

V druhém dílu podcastu Kryptokec diskutují Vladimír Vencálek z těžařské společnosti Invictus Solutions a Josef Tětek, analytik z TopMonks. Za produkcí podcastu a přiblížení tématu širšímu publiku stojí třetí diskutující, Dan Tržil. Dan diskusi prokládá jednoduchými otázkami, které by mohly při poslechu napadat právě i vás.

V tomto dílu se nedočkáte hlubokého filosofování na téma vedení státu, daní a centrálních bank, jako tomu bylo např. v minulém dílu. Namísto toho se dozvíte něco z historie kryptoměn a hlavně Bitcoinu.

Podcast si přehrajete níže:

V prvních několika minutách Josef rychle nastíní historii technologického vzniku Bitcoinu a popíše motivaci a způsob přemýšlení bájného Satoshiho Nakamota. Satoshi, ani nikdo v jeho blízkosti, podle všeho totiž nemysleli na to, jak pohádkově zbohatnout. Naopak, hlavní motivaci bylo vytvořit internetový finanční systém nezávislý na centrálním správci, který by mohl pomoci lidstvu.

Kromě toho proč a jak Bitcoin vznikl, se v podcastu dozvíte, jak si jeden ze skupiny prvních těžařů vytvořil 184 miliard BTC a jaké další chyby Bitcoin v historii měl.

Z největší části se ale tento díl věnuje Silk Road. Historicky první a největší kryptoměnové tržiště fungující na tzv. Dark Webu bylo po dvou letech zavřeno FBI a jeho autor, Ross Ulbricht, šel na doživotí ve vězení.

Jaké projekty aspirovaly na vznik digitální měny ještě před vznikem Bitcoinu, jak odhalili a usvědčili zakladatele Silk Road a co se stalo se zakladatelem “Českého Silk Roadu”, který ukradl bitcoiny v hodnotě několika milionů korun? To a mnohem více se dozvíte právě v této epizodě podcastu Kryptokec.

Poslechněte si 2. díl podcastu Kryptokec

Další zdroje informací k tomuto dílu

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.