Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Konec těžby Bitcoinu v USA? Co snižuje ziskovost těžařů?

Těžaři Bitcoinu čelí rostoucím nákladům na energie a hardware. V březnu prodali více než 40 % vytěžených bitcoinů, což představuje největší prodeje od října 2024. Jakou roli v tom hrají obchodní cla?

Konec těžby Bitcoinu v USA? Co snižuje ziskovost těžařů?
Zdroj: depositphotos.com

Těžaři bitcoinů se nachází ve složitém prostředí, neboť čelí náročným ekonomickým výzvám. Rostoucí náklady na energie a hardware podpořené obchodními cly ohrožují jejich ziskovost.

Možná proto veřejně obchodované společnosti těžící tuto kryptoměnu prodaly 40 % bitcoinů, které vytěžily během března.

 

Krypto newsletter

Co se aktuálně děje na krypto trzích? Do jakých projektů může být zajímavé investovat a na co se připravit? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic důležitého neuteče. 

 

Přihlášením vyjadřujete souhlas s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

 

Děkujeme za Váš zájem.

Váš email byl přidán do naší databáze ✅


(Odhlásit se můžete kdykoli kliknutím na odkaz, který naleznet v patičce všech našich emailů.)


To představuje největší prodeje těžařů od října 2024 a je to v rozporu s předchozím trendem, kdy si těžaři vytěžený Bitcoin ponechávali.

List TheMinerMag zanalyzoval data 19 veřejně obchodovaných těžebních společností a přisuzuje prodeje vytěžených bitcoinů makroekonomické nejistotě, která ovlivňuje i finanční trhy.

Zdroj: TheMinerMag.com
Prodeje vytěžených bitcoinů ze strany těžařů
Prodeje vytěžených bitcoinů ze strany těžařů

Těžaři prodávají kryptoměnu, aby pokryli zvýšené provozní náklady, což zvyšuje prodejní tlak a volatilitu Bitcoinu.

Tato kryptoměna během března zaznamenala ztrátu v nižších jednotkách procent, ale v únoru odepsala až 17 % hodnoty.

Vývoj odvětví těžby bitcoinů

Odvětví těžby bitcoinů se potýká s vysokými náklady, provozními překážkami a tvrdou konkurencí. Probíhající obchodní válka tyto problémy ještě zhoršuje a má dopad i na další podniky, finanční trhy a globální dodavatelské řetězce.

Kristian Csepcsar, CMO společnosti Braiins, upozornil, že výroba všech hardwarových komponentů potřebných k těžbě bitcoinů čistě v USA není možná.

Csepcsar dodal, že celní politika Donalda Trumpa komplikuje všechny aspekty dodavatelského řetězce, čímž dojde ke zdražení potřebných komponentů a negativně to ovlivní ziskovost těžařů.

Hrozby zdanění dovozu energie zvyšují nejistotu těžebních firem se sídlem v USA, protože náklady na energii jsou pro ziskové marže těžařů klíčové.

Jaran Mellerud, CEO společnosti Hashlabs, předpovídá, že by z vyšších nákladů v důsledku obchodního napětí mohly benefitovat těžební firmy mimo USA.

Výrobci hardwaru by mohli prodávat zařízení za nižší ceny mimo USA. Mellerud poznamenal, že dovoz těžebních strojů do USA nyní stojí nejméně o 24 % více než v zemích bez obchodních cel, jako je Finsko.

Mellerud dále varoval, že by se těžba bitcoinů v USA mohla stát neproveditelnou, pokud budou na komponenty potřebné k těžbě uvalena 24% cla. To nakonec zapříčiní, že americké firmy ztratí podíl na trhu v důsledku cel.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Šéfredaktor kryptoměnové redakce, který se na kryptoměnových a tradičních trzích pohybuje přes pět let.

Svou vášeň pro investice našel během studií na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se od získání teoretických poznatků přesunul k jejich aplikaci. Veřejnost se také snaží edukovat v rámci finanční gramotnosti vedením studentského spolku Klubu investorů na pozici Prezidenta.

Klíčem k úspěchu investora je podle něj skloubení znalostí z oblasti tradičních trhů a makroekonomie, které mají výrazný dopad na kryptoměnový sektor. Nebrání se využití aktivního ani pasivního přístupu k investicím.

„Složené úročení je osmým divem světa. Kdo mu rozumí, vydělává; kdo ne, zaplatí.” – Albert Einstein

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat