Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

SEC to vzdává? Komise se neodvolá proti rozhodnutí o Grayscale Spot Bitcoin ETF!

Publikováno
SEC to vzdává? Komise se neodvolá proti rozhodnutí o Grayscale Spot Bitcoin ETF!
Zdroj: bitcoinsistemi.com

Spotové ETF Bitcoinu je zase o kousek blíž. Poslední z jeho odporovatelů, americká Komise pro kontrolu cenných papírů (SEC), která již několik žádostí o burzovně obchodovaný fond zamítla, se dle agentury Reuters neplánuje odvolat proti nedávnému rozhodnutí ukládajícímu Komisi povinnost znovu přezkoumat žádost správce aktiv Grayscale, jež žádá o přeměnu svého mimoburzovně obchodovaného fondu Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) právě na ETF.

Napsali jsme: Grayscale vyhrál soud nad SEC a BTC vystřelil o 7 % vzhůru. Bude už konečně ETF?
Napsali jsme: Grayscale vyhrál soud nad SEC a BTC vystřelil o 7 % vzhůru. Bude už konečně ETF?

Bitcoin (BTC) na zprávu reagoval jen malým nárůstem, znatelně menším než v případě zveřejnění soudního rozhodnutí v témže případu před 6 týdny. Zatímco tehdy vystřelil o 7 %, ihned po dnešní zprávě si připsal pouhé 1 %.

A je to logické –⁠ v případu se nic nemění. I kdyby SEC požádala o přelíčení, soud by její odvolání nejspíše zamítl a celá věc by se jen prodloužila. Akce je teď každopádně tak i tak na straně Komise – ta bude nyní muset žádost Grayscalu, kterou gigant podal již v roce 2021, znovu přezkoumat a znovu o ní rozhodnout.

A buď ji konečně schválí nebo opět zamítne, avšak případné nesouhlasné stanovisko bude muset podložit jiným odůvodněním než dosud.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.