Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jaké 3 akcie se aktuálně nabízejí k dlouhodobému držení?

Dlouhodobé investování je jednou nejosvědčenějších investičních strategií. Které 3 akcie jsou momentálně příslibem dlouhodobého růstu?

Publikováno
Jaké 3 akcie se aktuálně nabízejí k dlouhodobému držení?

Investoři neustále hledají akcie, které mohou držet dlouhodobě, a zároveň mají potenciál dlouhodobé stability a růstu. Tyto akcie jsou základním kamenem portfolia mnoha investorů, neboť poskytují jistotu. Někteří investoři si však hledání těch nejlepších akcií zbytečně komplikují.

Pokud s investováním teprve začínáte, možná jen nevíte, jakým směrem se vydat nebo na jaké akcie se konkrétně zaměřit. Dobrým ukazatelem sice může být růst tržeb, ale ten vám nikdy neposkytne komplexní obrázek o dané společnosti.

Proto je důležité zaměřit se na komplexní posouzení různých faktorů, jako zmiňovaný růst tržeb, ale také, jak dlouho firma na trhu působí, jestli má silné a stabilní základy, jaké má konkurenční výhody, zdali jsou její peněžní toky předvídatelné a jakou má rozvahu či růst zisku na akcii (EPS).

Zatímco růst tržeb představuje ukazatel budoucího potenciálu společnosti, komplexní hodnocení zmíněných aspektů je důležité pro informované rozhodování o dlouhodobých investicích.

Které tři akcie by mohly být zajímavou dlouhodobou sázkou?

  • Qualcomm: americká nadnárodní polovodičová společnost investující do umělé inteligence
  • Alphabet: investice do revoluce v oblasti umělé inteligence a reklamy
  • Microsoft: technologická velmoc se zaměřením na cloudové technologie

1. Qualcomm

Společnost Qualcomm, významný hráč v polovodičovém průmyslu, učinila strategický krok v oblasti generativní umělé inteligence, což dokazuje nedávné uvedení procesoru Snapdragon X Elite. Jedná se o nejlepší CPU ve své třídě, které se vyznačuje 4x rychlejším zpracováním AI než jeho konkurence.

Tato inovace staví společnost do čela technologie AI, s významnou konkurenční výhodou v rychlosti zpracování. Navzdory těmto technologickým pokrokům zůstávají akcie společnosti Qualcomm poměrně levné, s poměrem ceny k zisku (P/E) ve výši 14,49. Investoři, kteří hledají značný růstový potenciál, by se určitě měli podívat na akcie Qualcomm blíže. 

Vývoj cen akcií společnosti Qualcomm za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Qualcomm Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

2. Alphabet

Akcie společnosti Alphabet letos vzrostly o více než 50 % a firma se tak pomalu prosazuje jako velmi důležitý hráč v revoluci AI. Nadále rozšiřuje svůj vliv v oblasti umělé inteligence a zaznamenala také výrazný růst příjmů z reklamy. Nikoho asi nepřekvapí, že akcie Alphabet překonávají index S&P 500.

Tyto úspěchy se samozřejmě projevily v působivých tržbách. Ve třetím čtvrtletí Alphabet vydělal 76,7 miliardy dolarů a jeho meziroční nárůst provozního zisku byl o 28 % vyšší (21,3 miliardy dolarů). Nedávné představení modelu Gemini AI ještě více podtrhuje inovativní pokroky této společnosti v oblasti AI, díky čemuž se řadí mezi velmi populární dlouhodobé investice.

Vývoj cen akcií společnosti Alphabet za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

3. Microsoft

Společnost Microsoft aktivně rozšiřuje svou cloudovou platformu Azure, což v posledním čtvrtletí vedlo k meziročnímu nárůstu příjmů z cloudu o 24 % na 31,8 miliardy dolarů.

Strategické investice společnosti do umělé inteligence významně zvýšily produktivitu zákazníků, čímž Microsoft zaujal vedoucí postavení v oblasti umělé inteligence. Díky diverzifikovanému obchodnímu modelu a zaměření na cloud a AI představuje Microsoft zajímavou volbu pro investory, kteří hledají stabilitu a růst svých dlouhodobých investic.

Vývoj cen akcií společnosti Microsoft za posledních 12 měsíců

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Slovo závěrem

Výběr akcií vhodných pro dlouhodobé držení nezávisí “pouze” na dosahování krátkodobých zisků. Naopak zahrnuje rozpoznání trvalé hodnoty a růstového potenciálu společností, které jsou na špičce v oblasti technologií a podnikání.

Společnosti jako Qualcomm, Alphabet a Microsoft jsou schopné se mezi takové firmy zařadit. Díky tomu mohou představovat vhodné přírůstky do investičního portfolia. Všechny mají stabilní pevnou základnu a zároveň slibné vyhlídky pro budoucí rozvoj.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Líbil se vám tento článek?
9
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎