Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » Investoři jásají - Dividendy od Microsoftu porážejí inflaci! Stává se z něj teď dividendová akcie?

Investoři jásají - Dividendy od Microsoftu porážejí inflaci! Stává se z něj teď dividendová akcie?

Investoři jásají - Dividendy od Microsoftu porážejí inflaci! Stává se z něj teď dividendová akcie?
Zdroj: depositphotos.com

V letošním medvědím sentimentu, kdy se to na akciových trzích hemží samými červenými čísly, jsou investoři vděční za každou dobrou zprávu. S jednou takovou se vytasila společnost Microsoft, která nevídaným skokem navýšila své dividendy, přičemž toto navýšení překonává i inflaci v USA.

Na jakou dividendu se mohu akcionáři těšit, jaké jsou nejnovější fundamenty a je vhodná doba akcie Microsoft nakoupit? Vše se dočtete v tomto článku.

Akciový graf společnosti Microsoft
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Představenstvo společnosti Microsoft zaskočilo akcionáře dobrou zprávou, protože se rozhodli navýšit dividendy o 10 %, což je vskutku nevídaný krok. Společnost dokonce tímto krokem ukázala záda inflaci, která nově v USA činí 8,3 %. Každý investor, který bude vlastnit akcie společnosti Microsoft před 16. listopadem (ex-date), může počítat s proplacením dividendy ve výši 0,68 USD za akcii se splatností 8. prosince.

Další dobrou zprávou je, že společnost Microsoft počítá s dokončením akvizice za 69 miliard dolarů se společností Activision Blizzard, čímž se Microsoft snaží získat větší podíl na herním trhu, který vykazuje největší prodeje od roku 2020. Vlna pozitivních fundamentů se odráží i v ratingu analytiků z Wall Street, kteří predikují růst akcií Microsoft až na hodnotu 411 USD.

Cenový výhled analytiků z Wall Street na akcie Microsoft
Cenový výhled analytiků z Wall Street na akcie Microsoft
Zdroj: tipranks.com

Technická a fundamentální analýza

Akcie Microsoft i přes mnoho pozitivních fundamentů oslabují. Z technického pohledu se jejich cena blíží k druhému testu supportní zóny, jež byla v minulosti již testována, což může znamenat sníženou podpůrnou funkci. Pokud by support nezafungoval, může cena akcií Microsoft klesnout pod hodnotu 220 USD za akcii. Případná další úroveň, která by mohla svojí strukturou predikovat zájem kupců, se nachází na ceně 180 USD, kde lze pozorovat výraznou změnu nabídky a poptávky z roku 2020.

Kvartální výsledky společnosti jsou letos konzistentní a tržby se pohybují mezi 49 – 52 miliardami dolarů. Roční výhled na tržby je pozitivní a společnost očekává růst o 22 miliard USD v letošním roce a pro rok 2023 se počítá s nárůstem o dalších 30 miliard na hodnotu ročních tržeb 250 miliard dolarů.

Měsíční akciový graf společnosti Microsoft
Měsíční akciový graf společnosti Microsoft
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Společnost Microsoft jako jedna z mála společností dokáže v globálním klesajícím akciovém trhu vykouzlit úsměv na rtech svých investorů, které nově potěšila zvýšením dividend o 10 %. Zároveň je společnost pozitivní ohledně brzkého dokončení akvizice s herní společností Activision Blizzard, jež Microsoftu pomůže upevnit jeho postavení v herním segmentu. Cena akcií této společnosti ovšem podléhá současnému medvědímu (klesajícímu) sentimentu, který je způsoben především příliš silným americkým dolarem.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 79 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo