Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Utrpěli jsme více než 60% ztrátu. Co teď budeme dělat? | Milióny v kryptoměnách (39)

Publikováno
Utrpěli jsme více než 60% ztrátu. Co teď budeme dělat? | Milióny v kryptoměnách (39)
Zdroj: DepositPhotos.com

Poslední měsíc byl ve znamení kapitulace, likvidací a velkých změn. Téměř zkolabovala centralizovaná platforma Celsius, jeden z největších kryptoměnových hedge fondů 3AC zbankrotoval, těžaři ve velkém své natěžené bitcoiny prodávají a objem obchodů s NFT se nachází na více než rok neviděných úrovních.

Je to důvod ke strachu? A jak si vede naše milionové portfolio? Dozvíte se níže.

"Zhodnocení" jednotlivých kryptoměn v našem portfoliu od jeho poslední změny
“Zhodnocení” jednotlivých kryptoměn v našem portfoliu. Aktuální hodnota: 480 000 Kč
Poznámka

? Sledujte naše portfolio živě: Hodnotu a vývoj portfolia budeme každý měsíc publikovat v článcích z této série. Kromě toho ho ale můžete sami sledovat i na CryptoCompare a Coingecko.

Jaká je aktuální situace na trhu?

Jak už jsme nastínili v prvním odstavci tohoto článku, změn na našem malém kryptoměnovém rybníčku se za poslední měsíc odehrálo opravdu mnoho. Některé společnosti pod náporem tlaku trhu zkrachovaly, jiné se nevydržely dívat na klesající ceny, kapitulovaly a své kryptoměny prodaly a jiné se naopak vydaly “zachraňovat trh” a s našetřenými penězi své strádající konkurenty skoupili nebo jim poskytli výhodnou pomocnou ruku.

Minulý měsíc jsme ale mluvili o tom, že aktuální krveprolití na kryptoměnovém trhu je způsobeno spíše obecnou ekonomickou situací v celém světě. Ta se naopak nezměnila téměř vůbec a zatím se nezdá, že by její zachránění bylo na obzoru.

Co budeme nyní dělat?

Náš možná ne úplně všemi pochopitelný názor je, že nyní nedává smysl kryptoměny prodávat. Pokud někdo drží altcoiny, jejichž cena do dnešního dne klesla o 80-95 %, a za celou tuto dobu je neprodal, proč by to měl dělat zrovna teď? Pokud tedy neudělal tu chybu a do kryptoměn nedal všechny své peníze… V takovém případě by “zachránit aspoň to, co zbylo” možná smysl dávalo. Všichni totiž moc dobře víme, že i po 95% pádu může přijít pokles o dalších 95 %.

Pokud ale držíte mince a tokeny, které mají smysl a stojí za nimi dobře odvedená práce, dost možná se během následujících měsíců či let na svá maxima znovu podívají. Do té doby, pokud jim opravdu věříte a máte svůj názor podložený, můžete do svého portfolia přikupovat za nižší ceny a své tokeny stakovat či jinak násobit. Ať jste na růst ceny 100% připraveni. Přeci jen tzv. DCA je prokazatelně jednou z nejvýkonnějších investičních strategií.

Toto období stačí přečkat a za pár let nám lidé znovu budou říkat, že jsme měli štěstí. Jenže pokud jste v posledních měsících sami kryptoměny kupovali, tak víte, že takhle štěstí opravdu nevypadá. Za každým krypto-úspěchem stojí to tvrdá práce, podstoupené riziko a trpělivost.

Proto za úplně nejdůležitější věc v tuto chvíli považujeme nepřestávat pracovat a vzdělávat se.

Jak říká spoluzakladatel největší kryptoměnové burzy světa, “in bull market we hodl, in bear market we buidl.” Možná právě i proto se po bear marketu, který začal pouhých pár měsíců po samotném založení Binance, si neustále drží první příčku nejen v pohledu počtu uživatelů a jimi provedených obchodů.

Zatímco trh spí a na svoje další rally se teprve připravuje, my na něj chceme být připraveni také, a to více než kdy dříve. Jak z pohledu vlastních znalostí a zkušeností, tak i z pohledu množství kryptoměn, které držíme a také kvality námi nabízených služeb vám, našim čtenářům.

PS: Aktuálně chystáme i spoustu vylepšení webového portálu Finex.cz, které vám jeho použití usnadní a přinese spoustu nových funkcí. Máte se na co těšit! 

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru

Pokud chcete patřit mezi čtenáře, kteří se jako první dozví o tom, kde a jak kryptoměny držíme, zhodnocujeme a jak s nimi dále pracujeme, přidejte se do našeho newsletteru! Ten již odebírá několik tisíc spokojených čtenářů.

Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ve své e-mailové schránce? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže – zdarma.

Kde bitcoiny a další kryptoměny koupit?

Chcete v tom být s námi? Podívejte se na námi ověřené a doporučené kryptoměnové směnárny a kryptoměnové burzy v tabulce níže. Většinu z nich pravidelně používáme a testujeme, a proto se za kvalitu jejich služeb můžeme postavit.

Favorit redakce

Výhody
  • Nízké poplatky
  • Možnost opakovaných nákupů skrze trvalý příkaz v bance
Nevýhody
  • Nelze nakupovat platební kartou

Pozor: V rámci tohoto seriálu jsme v roce 2019 investovali opravdové peníze (tehdy 100 000 Kč) se snahou je zhodnotit. Od té doby se hodnota portfolia velmi rychle mění – propady i růsty o desítky procent jsou velmi časté. Kryptoměny jsou proto rizikovou investicí a naše články by proto neměly sloužit jako konkrétní investiční doporučení. Neručíme za případně vzniklé ztráty. Pokud se sami rozhodnete nějaké kryptoměny nakoupit, důkladně zvažte, které kryptoměny do portfolia zařadíte a jaká bude velikosti vaší investice. Nemyslíme si, že by se “ideální investiční portfolio” jednotlivce mělo skládat pouze z kryptoměn – mělo by zahrnovat i jiná aktiva. Je možné, zejména v případě nerozvážného jednání, přijít o celou investici.

Líbil se vám tento článek?
16
3

Autor

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

tom tom

Slyšel jsem zajímavý názor tak ho tu zmíním “pokud je portfolio ve velké ztrátě tak nekoukat na cenu a prodat a následně koukat se po stejně vyklesaných tokenech které mají největší šanci na návratnost investice”.
Smysl to dává, ale riskantní to je taky :)

Budete teď dca nebo čekat ještě na lepší příležitosti na dokoupení nebo to tak už necháte?

Redakce Finex

Díky za komentář. Co se týče tohoto portfolia a otázky, zda do něho budeme dokupovat, odpověď zní: ne. Na toto portfolio nesaháme. Nedokupujeme ani neodprodáváme nic a necháváme ho “běžet” a žít vlastním životem. Je to celé experiment a teprve čas ukáže, jak vše dopadne. S osobními portfolii si sice hrajeme různě, ale to zde na stránkách nezveřejňujeme. :-)

tom tom

Také děkuju za info. Osobní portfolia by bylo zajímavé, ale chápu, to by bylo nad rámec. Také jsem -70% kdo ne, ted bych investoval jinak a byl bych mnohem opatrnější.