Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » I fotbalové kluby mají své akcie, ale FC Juventus kupovat nechcete

I fotbalové kluby mají své akcie, ale FC Juventus kupovat nechcete

I fotbalové kluby mají své akcie, ale FC Juventus kupovat nechcete
Zdroj: depositphotos.com

Pro mnohé bude možná překvapením, že v českých luzích a hájích mohou investoři obchodovat i akcie největších světových fotbalových týmů. A přece tomu tak je! Například broker XTB nabízí svým klientům tuto jedinečnou možnost, investovat do akcií svého oblíbeného fotbalového týmu.

Fotbalovým světem v plynulém roce otřásl přestup portugalské superstar Cristiana Ronalda, slavné CR7, z italského FC Juventus do anglického Manchesteru United. Akcie FC Juventus tak dostaly, řečeno sportovní terminologií, červenou kartu, a propadly se o 45 %. Vzhledem tomu, že každý pokles akcií vytváří investiční příležitost, pojďme se podívat na technickou analýzu a také fundamentální analýzu FC Juventus o trochu blíže.

Akciový graf fotbalového týmu FC Juventus Turín
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Přestup fotbalové ikony Cristiana Ronalda se uskutečnil 4. září 2021, pouhé čtyři dny od prvních vyjednávání. Cristiano se rozhodl odejít z FC Juventus již po třech odehraných sezónách, během kterých dvakrát se "starou dámou" vyhrál Italskou fotbalovou ligu Serie A. I přes úspěchy na domácí půdě se Juventusu nedařilo v evropských pohárech, což byl s největší pravděpodobností hlavní důvod, proč se CR7 rozhodl odejít z Itálie a vrátit se do týmu, ve kterém fotbalově vyrostl, do Manchesteru United.

Jak bylo v úvodu již avizováno, akcie FC Juventus se po odchodu Ronalda propadly o 45 %. Tento propad je dalším pohoršení si akcií tohoto fotbalového týmu, které od roku 2019 vykazují klesající tendenci. Akcie FC Juventus v posledních třech letech odepsaly již 74 % své hodnoty. Tento propad je zapříčiněný dlouhodobou stagnací na poli sportovních výsledků, kdy se Juventusu nedaří v lize mistrů, která je hlavním zdrojem příjmů pro ostatní Evropské velkokluby.

Na optimismu tomuto italskému týmu nepřidal ani skandál ohledně finančních nejasností u celkem 42 hráčských přestupů. Do vyšetřování této aféry je zapojen i viceprezident FC Juventus Turín, český exreprezentant Pavel Nedvěd. Problémy ve vedení klubu a slabé sportovní výsledky jsou hlavními důvody, proč se akciím FC Juventus Turín vůbec nedaří.

Technická a fundamentální analýza

Pro akciový graf s nízkou likviditou je typická vysoká volatilita. Přesně tato situace se odehrála na High akciového grafu mezi lety 2018 – 2019. Akcie si sice držely vysokou cenu, ale zvýšená volatilita predikovala odliv investorů, což se v roce 2020 projevilo i poklesem hodnoty akcií.

Měsíční akciový graf FC Juventus Turín
Měsíční akciový graf FC Juventus Turín
Zdroj: tradingview.com

Po odlivu investorů se zdál být trh uklidněn, možná i stabilizován, což se projevilo v tvorbě postranního trendu a tvorbě budoucí rezistentní zóny. K destabilizaci této cenové zóny a k dalšímu poklesu akcií vyburcoval investory odchod Cristiana Ronalda. Tato událost zapříčinila to, že FC Juventus zažil největší akciový propad ve své 125leté historii.

Meziroční tržby FC Juventus klesly o 1,3 % a téměř děsivě vypadá i dluh tohoto fotbalového týmu, který činí 463 milionů USD. Vzhledem k těmto datům asi nikoho nepřekvapí, že akciová společnost Juventus Football Club SpA nevyplácí akcionářům dividendy.

Závěr

Pohled na akciový graf FC Juventus musí v srdcích skalních fanoušků tohoto italského velikána zanechat velkou díru. V současné době není žádný investiční důvod, proč by nadšenci do italského fotbalu měli do tohoto klubu investovat své peníze. Fundament je ovšem v tomto směru jasný. Až FC Juventus dosáhne úspěchu v některé z evropských soutěží, začne existovat možnost, že se drastický propad akcií změní ve vyhlídky na lepší zítřky.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Forex brokeři

Plus500 logo
Plus500Reklama
U 77 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo