Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

I fotbalové kluby mají své akcie, ale FC Juventus kupovat nechcete

Publikováno
I fotbalové kluby mají své akcie, ale FC Juventus kupovat nechcete
Zdroj: depositphotos.com

Pro mnohé bude možná překvapením, že v českých luzích a hájích mohou investoři obchodovat i akcie největších světových fotbalových týmů. A přece tomu tak je! Například broker XTB nabízí svým klientům tuto jedinečnou možnost, investovat do akcií svého oblíbeného fotbalového týmu.

Fotbalovým světem v plynulém roce otřásl přestup portugalské superstar Cristiana Ronalda, slavné CR7, z italského FC Juventus do anglického Manchesteru United. Akcie FC Juventus tak dostaly, řečeno sportovní terminologií, červenou kartu, a propadly se o 45 %. Vzhledem tomu, že každý pokles akcií vytváří investiční příležitost, pojďme se podívat na technickou analýzu a také fundamentální analýzu FC Juventus o trochu blíže.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie JUVE Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Přestup fotbalové ikony Cristiana Ronalda se uskutečnil 4. září 2021, pouhé čtyři dny od prvních vyjednávání. Cristiano se rozhodl odejít z FC Juventus již po třech odehraných sezónách, během kterých dvakrát se “starou dámou” vyhrál Italskou fotbalovou ligu Serie A. I přes úspěchy na domácí půdě se Juventusu nedařilo v evropských pohárech, což byl s největší pravděpodobností hlavní důvod, proč se CR7 rozhodl odejít z Itálie a vrátit se do týmu, ve kterém fotbalově vyrostl, do Manchesteru United.

Poznámka

Cristiano Ronaldo (CR7): Celým jménem Cristiano Ronaldo dos Santos Aveiro, je Portugalský fotbalista, který většinu své fotbalové kariéry strávil v Realu Madrid. Cristiano je držitelem pěti zlatých míčů a pěti vítězství v lize mistrů. Je prvním fotbalistou v historii, který si během své kariéry vydělal více než 1 miliardu USD.

Jak bylo v úvodu již avizováno, akcie FC Juventus se po odchodu Ronalda propadly o 45 %. Tento propad je dalším pohoršení si akcií tohoto fotbalového týmu, které od roku 2019 vykazují klesající tendenci. Akcie FC Juventus v posledních třech letech odepsaly již 74 % své hodnoty. Tento propad je zapříčiněný dlouhodobou stagnací na poli sportovních výsledků, kdy se Juventusu nedaří v lize mistrů, která je hlavním zdrojem příjmů pro ostatní Evropské velkokluby.

Na optimismu tomuto italskému týmu nepřidal ani skandál ohledně finančních nejasností u celkem 42 hráčských přestupů. Do vyšetřování této aféry je zapojen i viceprezident FC Juventus Turín, český exreprezentant Pavel Nedvěd. Problémy ve vedení klubu a slabé sportovní výsledky jsou hlavními důvody, proč se akciím FC Juventus Turín vůbec nedaří.

Technická a fundamentální analýza

Pro akciový graf s nízkou likviditou je typická vysoká volatilita. Přesně tato situace se odehrála na High akciového grafu mezi lety 2018 – 2019. Akcie si sice držely vysokou cenu, ale zvýšená volatilita predikovala odliv investorů, což se v roce 2020 projevilo i poklesem hodnoty akcií.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf FC Juventus Turín
Měsíční akciový graf FC Juventus Turín

Po odlivu investorů se zdál být trh uklidněn, možná i stabilizován, což se projevilo v tvorbě postranního trendu a tvorbě budoucí rezistentní zóny. K destabilizaci této cenové zóny a k dalšímu poklesu akcií vyburcoval investory odchod Cristiana Ronalda. Tato událost zapříčinila to, že FC Juventus zažil největší akciový propad ve své 125leté historii.

Meziroční tržby FC Juventus klesly o 1,3 % a téměř děsivě vypadá i dluh tohoto fotbalového týmu, který činí 463 milionů USD. Vzhledem k těmto datům asi nikoho nepřekvapí, že akciová společnost Juventus Football Club SpA nevyplácí akcionářům dividendy.

Závěr

Pohled na akciový graf FC Juventus musí v srdcích skalních fanoušků tohoto italského velikána zanechat velkou díru. V současné době není žádný investiční důvod, proč by nadšenci do italského fotbalu měli do tohoto klubu investovat své peníze. Fundament je ovšem v tomto směru jasný. Až FC Juventus dosáhne úspěchu v některé z evropských soutěží, začne existovat možnost, že se drastický propad akcií změní ve vyhlídky na lepší zítřky.

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.