Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Hospodářské výsledky Volva za 3. čtvrtletí 2021 – Automobilový gigant předčil všechna očekávání navzdory nedostatku čipů na trhu

Hospodářské výsledky Volva za 3. čtvrtletí 2021 – Automobilový gigant předčil všechna očekávání navzdory nedostatku čipů na trhu

Hospodářské výsledky Volva za 3. čtvrtletí 2021 - Automobilový gigant předčil všechna očekávání navzdory nedostatku čipů na trhu
Zdroj: dnaindia.com

Švédské Volvo i přes problémy na trhu s automobily předčilo všechna očekávání. Jeho výsledky za 3. čtvrtletí s přehledem přerostly odhady analytiků. Automobilový gigant se tak s vysokou pravděpodobností začíná uzdravovat z nepříjemného pandemického období a připravuje si půdu pro svůj vstup na burzu.

Zisk Volva přesáhl ve 3. čtvrtletí všechna očekávání

Volvo se pomalu vzpamatovává z minulého roku, kdy se většina trhu musela potýkat s následky pandemie koronaviru. Podle všeho je však na dobré cestě za svým úplným uzdravením, což potvrdilo zveřejněním svých hospodářských výsledků za 3. čtvrtletí. Během něj jeho upravený zisk vzrostl meziročně o 30 % na 9,4 miliardy švédských korun.

Samotní analytikové přitom předpovídali, že se Volvu podaří vygenerovat provozní zisk ve výši pouhých 8,87 miliard švédských korun. Podobně na tom byly i tržby, které vzrostly meziročně o 11 % na 85,3 miliardy švédských korun. I když se společnosti daří dosahovat zajímavých výsledků, je nutné podotknout, že se stále pohybuje nízko pod výsledky z let před pandemií. I přesto je očekáváno, že se Volvu bude i nadále dařit růst.

Volvo oznámilo datum svého IPO, které by mělo podle plánu proběhnout 28. října na americké burze Nasdaq. Jeho hodnota by se měla vyšplhat až na 20 miliard dolarů.

Volvo sází především na svoji divizi s nákladními automobily

Volvo aktuálně sází především na svoji divizi s nákladními automobily, které zahrnují značky jako Mack či Renault. U obou z nich výše objednávek meziročně klesla o 4 %. Se stejnými problémy se potýkají i jeho největší konkurenti Daimler a Traton.

Vyhlídky pro trh s nákladními automobily jsou však stále poměrně dobré. Podle odhadů by měla letos poptávka po těchto vozidlech v Evropě vzrůst na 280 tisíc kusů a v příštím roce na 300 tisíc kusů. Podobně by tomu mělo být i v USA, kde by se poptávka měla pohybovat okolo 270 tisíc vozidel a v příštím roce kolo 290 tisíc vozidel.

Problémy s nedostatkem čipů stále přetrvávají

Volvo se stejně jako většina společností podnikajících v automobilovém průmyslů musí již delší dobu potýkat s nedostatkem čipů, ale i dalších komponentů. V návaznosti na to bylo nuceno na nějakou dobu přerušit svoji výrobu, před čímž varovalo i ve svém posledním oznámení. Podle něj by mohlo opět dojít k dalšímu přerušení výroby, a to ve všech divizích. I přesto se mu ale podařilo dosáhnout solidních výsledků, za které ho pochválila ve své zprávě i JP Morgan.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo