Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

General Motors a Nikola spojí síly k výrobě pick-upu na elektrický ale i vodíkový pohon – Co na to Tesla?

General Motors a Nikola spojí síly k výrobě pick-upu na elektrický ale i vodíkový pohon – Co na to Tesla?

Nikola již před několika měsíci představila své plány na výrobu pick-upu na elektrický ale i vodíkový pohon. Teď se však ukázalo, že samotná společnost nemá a nikdy ani neměla dostatečné prostředky na to, aby svých cílů dosáhla sama.

Právě proto se rozhodla spojit síly se společností General Motors, která na oplátku získá 11 % podíl ve společnosti. 

General Motors získá podíl ve společnosti o hodnotě 2 miliard USD

General Motors se na poli automobilového průmyslu řadí mezi špičku a není tak divu, že si ji Nikola vybrala jako svého partnera pro splnění svých poměrně ambiciózních cílů. General Motors tak pomůže Nikole s výrobou jejího prvního pick-upu s názvem Nikola Badger, který by měl být poháněn jak elektromotorem, tak i vodíkovými palivovými články.

Obě varianty pick-upu by měly být schopny ujet více než 900 km a dosahovat zrychlení z 0-100 km během necelých 3 vteřin.

Nikola Badger by se měl podle posledních informací začít vyrábět v roce 2022.

Všechny komponenty a díly budou dodávány právě společností General Motors, která na oplátku získá 11 % podíl ve společnosti o hodnotě 2 miliard amerických dolarů.

Spolupráce mezi oběma společnostmi by však měla být dlouhodobá, přičemž by měla zahrnovat i výrobu několika modelů tahačů jak na elektrický, tak i vodíkový pohon, mezi kterými je například tahač Class 7/8 ale i Nikola One nebo Nikola Two. V tomto případě však bude Nikole konkurovat i Tesla, která plánuje vpustit na trh v nejbližší době její dva modely tahačů Tesla Semi a Freightliner eCascadia.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nikola Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nikola pomoc General Motors potřebuje

Právě fakt, že se Nikola rozhodla uzavřít spolupráci s General Motors překvapil nejednoho z investorů. Samotný zakladatel společnosti Trevor Milton totiž již v minulosti několikrát zmínil, že Nikola usilovně pracuje na vývoji svých automobilů. Spolupráce s General Motors však ukázala, že samotná společnost prakticky nemá a nikdy ani neměla snahu vyrábět své automobily na vlastní pěst.

Nikola tak partnerstvím s General Motors sází na jistotu, což potvrzují i její nedávné kroky. Společnost totiž již přijímá předobjednávky ale i zálohy na pick-up Nikola Badger ale i zmíněné modely tahačů. Investorům tak nezbývá nic jiného, než věřit slovům společnosti a doufat, že po několika letech ztrát konečně vykáže nějaké zisky.

Akcie obou společností po oznámení vzrostly

Ihned po oznámení spolupráce mezi Nikola Motors a General Motors akcie obou společností vzrostly. Nikola celkově zaznamenala růst o více jak 30 % a akcie General Motors si připsaly přibližně 6 %.

Naopak akcie Tesly odepsaly okolo 21 % a zaznamenaly tak největší propad ve své historii. Na první pohled se tak někteří investoři domnívali, že cenu akcií narušila právě zpráva o spolupráci mezi konkurenčními společnostmi.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Tesla Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Při bližším pohledu je však jasné, že se toto oznámení jejich akcií nějak nedotklo a jejich propad ve skutečnosti zapříčinilo nezařazení Tesly do indexu S&P 500, což většina investorů očekávala.

Co si o Nikola Motors myslíte vy? Bude konkurovat Tesle nebo skončí celá věc fiaskem? Napište nám váš názor do komentářů.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.