Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Fidelity Investments spustí v Kanadě fond, jenž umožní obchodování a úschovu kryptoměn

Publikováno
Fidelity Investments spustí v Kanadě fond, jenž umožní obchodování a úschovu kryptoměn
Zdroj: wealthmanagement.com

Fidelity Clearing Canada, dceřiná společnost bostonského giganta podílových fondů Fidelity Investments, získala souhlas od místního regulátora pro spuštění prvního fondu, který řeší obchodování kryptoměn a úschovu pro institucionální hráče, uvádí The Globe and Mail.

Fidelity tímto krokem pravděpodobně významně podpoří institucionální přijetí bitcoinu v Kanadě,” podle Alexe Dovbnyi, experta na kryptoměny.

Fidelity Investments

Společnost pomáhá více než 40 milionům lidí cítit se jistěji ve svých nejdůležitějších finančních cílech, řídí programy zaměstnaneckých výhod pro více než 22 000 podniků a podporuje přes 13 500 finančních institucí inovativními investičními a technologickými řešeními pro růst jejich podnikání.

Důvod, proč existujeme, se od našeho založení nezměnil… abychom posílili a zajistili finanční blaho našich klientů,” zní silné motto společnosti.

Společnost se může pochlubit spravovanými aktivy v hodnotě 4,2 bilionu dolarů. V roce 2018 spustila dceřinou společnost zaměřenou na kryptoměny a poté v roce 2019 představila řešení pro úschovu kryptoměn, které generální ředitelka Abigail Johnson popsala jako „neuvěřitelně úspěšné“.

Specialita Kanady

V Kanadě nedávno došlo ke schválení ETF, které umožní investorům získat přístup k BitcoinuEthereu. Společnost Evolve uvádí na trh první fond s digitálními aktivy, který zahrnuje více jak jednu kryptoměnu. ETF firmy Evolve Cryptocurrencies má v současné době asi 68 % podílu v BTC a 32 % v ETH.

Nevídaný případ

Poměrně kuriózní situace nastala ve středu v Hamiltonu, kde policie zatkla teenagera z údajného uloupení kryptoměn od jediného investora v celkové hodnotě přesahující 36 milionů dolarů. Jedná se o jediný a tím pádem i největší podvod s kryptoměnami v historii země.

Poznámka

Policie ovšem stihla zabavit prostředky pouze v hodnotě 5,5 milionu dolarů. Kryptoměny byly ukradeny pomocí útoku SIM swap. Útočníkovi se podařilo získat další SIM kartu a dostat se tak k prostředkům oběti tím, že se mu podařilo překonat dvoufázové ověření. 

Takové podvody jsou organizovány buď s pomocí zkorumpovaného insidera v rámci telekomunikační společnosti, nebo pomocí sociálního inženýrství. K zatčení došlo díky spolupráci s Federálním úřadem pro vyšetřování, které začalo v březnu 2020. Vyšetřovatelé zjistili, že část ukradených finančních prostředků byla použita k nákupu vzácných uživatelských jmen v online hrách.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.