Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Equa bank nově nabízí „zelené investice“ – Klienti mohou do konce roku investovat bez vstupního poplatku

Publikováno
Equa bank nově nabízí „zelené investice“ – Klienti mohou do konce roku investovat bez vstupního poplatku
Zdroj: depositphotos.com

Equa bank se rozhodla nabídnout svým klientům možnost svést se na zelené vlně. Nově budou moci investovat do zeleného fondu od BNP Paribas, který investuje do akciových a dluhopisových fondů. Klienti mohou nově investovat do všech fondů bez vstupního poplatku, a to až do 31. prosince letošního roku.

Je libo investice do energetické transformace či digitalizace?

Investování do zelené budoucnosti se v posledních pár letech stalo hitem napříč finančními trhy. Právě proto se Equa bank rozhodla tento trend zpřístupnit i svým klientům a podpořit je v odpovědném investování.

V návaznosti na to přidala do svého portfolia nový fond BNP Paribas Multi-Asset Thematic. Jedná se o smíšený fond, který investuje nejen do akciových, ale i dluhopisových fondů. Ty se zaměřují hned na několik témat, a to udržitelnost, sekulární inovaci a geopolitiku. Konkrétně tak mohou klienti investovat například do energetické transformace, digitalizace či inovace zdravotnictví.

Zelený fond pro dlouhodobé investory

BNP Paribas spravuje fond aktivně, přičemž investuje převážně do svých vlastních dluhopisových fondů a ETF. I ty mají ale své rezervy, a proto případné nedostatky doplňuje externími fondy. Nově zařazený fond nemá předem stanovené podíly jednotlivých aktiv, ale pouze výši volatility okolo 9 %.

Zároveň se společnost snaží korigovat i jeho rizikovost, která by se měla ideálně pohybovat podle indikátoru SRRI v kategorii 4. Právě proto je určený především pro dlouhodobé investory, kteří si mohu dovolit investovat do rizikovějších instrumentů.

Equa bank nabízí již 41 fondů

Klienti Equa bank mohou investovat přímo ve svém internetovém bankovnictví, kde nastaví všechny požadované parametry a už se můžou považovat za právoplatné investory. V nabídce Equa bank si mohou vybírat již ze 41 fondů od BNP Paribas AM, Fidelity či NN IP.

Kromě toho mohou nově využít akce investování do všech fondů bez vstupního poplatku, a to do 31. prosince letošního roku.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Silvie

TER je celých 2,18%, přitom je to jen “fond fondů”, který investuje zase do vlastních dluhopisových a ETF fondů se stejně vysokým TER. Takže ten TER se vlastně ještě nasčítá. No nekupte to.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.