Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Energetické akcie jsou odolné vůči medvědímu trhu! – TOP 3 společnosti, které rostly, i když vše okolo padalo

Energetické akcie jsou odolné vůči medvědímu trhu! – TOP 3 společnosti, které rostly, i když vše okolo padalo
Zdroj: depositphotos.com

Rok 2022 se dá nazvat investiční pohromou. Propad skoro všech akciových titulů přivedl většinu růstových obchodních strategií, které byly založeny na dlouhodobém výhledu a především neustálému růstu ekonomiky, do červených čísel.

Naštěstí stále existují tržní segmenty, která odolávají akciovému propadu. V tomto článku se podíváme na akciové trhy z větší perspektivy a představíme si obor s konkrétními akciovými tituly, které dokázaly i přes nepřízeň medvědího trhu růst.

Energetický segment odolává medvědímu trhu

Akciový investoři nebo portfolio manažeři v posledních několika měsících přesouvali své investice z akciového trhu do jiných aktiv. Například americkému dolaru, ke kterému se obchodníci uchylují právě při nejistotě na akciových trzích. Jenže investoři nemusí od akcií utíkat do jiných aktiv, stačí si rozdělit trh na více segmentů a na základě jejich výkonnosti reinvestovat volný kapitál.

Zdroj: finviz.com
Srovnání relativní výkonnosti jednotlivých tržních segmentů
Srovnání relativní výkonnosti jednotlivých tržních segmentů

Jediným z tržních segmentů, který ještě dokáže odolávat výprodeji na akciových trzích je energetický segment.

Ten je jediný, který se za posledních 6 měsíců nachází v zisku, i když jeho výkonnost za poslední 3 měsíce rapidně poklesla. Energetický segment se jako celek v současné době nachází v korekčním stádiu, přičemž odepsal 9,41 % své hodnoty, během posledního měsíce obchodování. I přes toto oslabení se ale jedná o nejziskovější tržní segment, ve kterém lze najít i akciové tituly, které vykazují dlouhodobý růst. Pojďme se podívat na 3 energetické akcie, na které je i medvědí trh krátký.

1) Continental Resources

Tato Americká společnost se specializuje na výrobu produktů z ropy a zemního plynu. Díky meziročnímu nárůstu tržeb o 126,6 % se její akcie od roku 2020 obchodovaly v rostoucím trendu s minimem tržních korekcí. V současné době akcie Continental Resources dosáhly cenové hodnoty historických High, kde dochází k výběru zisků a tedy i poklesu jejich ceny.

Predikce budoucích tržeb je pozitivní a je očekáván růst ze současných 5,44 miliard USD na 9,9 miliardy USD v roce 2022. Nejbližší supportní zóna se nachází na ceně 43 USD za akcii, kde tvoří konfluenci s 50 % Fibonacciho retracementu. Poslední oznámená dividenda byla 0,28 USD, vyplácená na kvartální bázi.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Continental Resources
Měsíční akciový graf společnosti Continental Resources

2) Texas Pacific Land Corporation

Tato společnost vlastní téměř 880 000 akrů půdy, kterou dále pronajímá těžařům ropy a zemního plynu. Akcie Texas Pacific Land se obchodují na svých dlouhodobějších High, přičemž je na trhu patrný výběr zisků po nákupní reakci těsně před nejbližší supportní zónou.

Společnost vykázala meziroční nárůst tržeb 77,15 % a růst jí podle analytiků čeká i do budoucnosti, kdy jsou predikovány tržby na rok 2022 na 671 milionů USD a to z loňských 451 milionů dolarů. První cenová zóna, na které může dojít k opětovné nákupní reakci se nachází na ceně 1 270 USD. Společnost vyplácí dividendy na kvartální bázi, přičemž poslední vyplacená dividenda byla ve výši 3 USD za akcii.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Texas Pacific Land Corporation
Měsíční akciový graf společnosti Texas Pacific Land Corporation

3) Ovintiv

Velmi zajímavou společností je Ovintiv, jejíž akcie po mnohaletém propadu pokořily klesající trendovou čáru, a dokonce se obchodují i nad hodnotou dlouhodobého Volume. Společnosti k akciovému růstu pomohl i meziroční nárůst tržeb o téměř 88 %. U této společnosti je ovšem očekáván útlum v růstu tržeb na letošní rok, kdy by si podle analytiků měla společnost pohoršit o 0,43 miliardy USD.

Akcie Ovintiv ovšem příliš na tento negativní výhled nereagují a obchodují se v krátkodobém postranním trendu na rezistentní zóně. Společnost je z 81 % vlastněna institucionálními investory a vyplácí dividendu v hodnotě 0,25 USD rovněž na kvartální bázi.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Ovintiv
Měsíční akciový graf společnosti Ovintiv

Závěr

Jediným tržním segmentem, který vykazoval alespoň několikaprocentní dlouhodobý růst, je energetický segment. Hlavními vlajkové lodě tohoto segmentu spadají především mezi americké těžařské společnosti se zaměřením na ropu a zemní plyn, potažmo pronájem těžební půdy. Všechny představené společnosti se ovšem nacházejí na svých dlouhodobých maximálních cenách, což investory může nabádat k trpělivosti a vyčkávání na technickou korekci, způsobenou výběrem zisků z růstového období.

Líbil se vám tento článek?
6
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.