Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Energetické akcie jsou odolné vůči medvědímu trhu! - TOP 3 společnosti, které rostly, i když vše okolo padalo

Energetické akcie jsou odolné vůči medvědímu trhu! - TOP 3 společnosti, které rostly, i když vše okolo padalo

Energetické akcie jsou odolné vůči medvědímu trhu! - TOP 3 společnosti, které rostly, i když vše okolo padalo
Zdroj: depositphotos.com

Rok 2022 se dá nazvat investiční pohromou. Propad skoro všech akciových titulů přivedl většinu růstových obchodních strategií, které byly založeny na dlouhodobém výhledu a především neustálému růstu ekonomiky, do červených čísel.

Naštěstí stále existují tržní segmenty, která odolávají akciovému propadu. V tomto článku se podíváme na akciové trhy z větší perspektivy a představíme si obor s konkrétními akciovými tituly, které dokázaly i přes nepřízeň medvědího trhu růst.

Energetický segment odolává medvědímu trhu

Akciový investoři nebo portfolio manažeři v posledních několika měsících přesouvali své investice z akciového trhu do jiných aktiv. Například americkému dolaru, ke kterému se obchodníci uchylují právě při nejistotě na akciových trzích. Jenže investoři nemusí od akcií utíkat do jiných aktiv, stačí si rozdělit trh na více segmentů a na základě jejich výkonnosti reinvestovat volný kapitál.

Srovnání relativní výkonnosti jednotlivých tržních segmentů
Srovnání relativní výkonnosti jednotlivých tržních segmentů
Zdroj: finviz.com

Jediným z tržních segmentů, který ještě dokáže odolávat výprodeji na akciových trzích je energetický segment.

Ten je jediný, který se za posledních 6 měsíců nachází v zisku, i když jeho výkonnost za poslední 3 měsíce rapidně poklesla. Energetický segment se jako celek v současné době nachází v korekčním stádiu, přičemž odepsal 9,41 % své hodnoty, během posledního měsíce obchodování. I přes toto oslabení se ale jedná o nejziskovější tržní segment, ve kterém lze najít i akciové tituly, které vykazují dlouhodobý růst. Pojďme se podívat na 3 energetické akcie, na které je i medvědí trh krátký.

1) Continental Resources

Tato Americká společnost se specializuje na výrobu produktů z ropy a zemního plynu. Díky meziročnímu nárůstu tržeb o 126,6 % se její akcie od roku 2020 obchodovaly v rostoucím trendu s minimem tržních korekcí. V současné době akcie Continental Resources dosáhly cenové hodnoty historických High, kde dochází k výběru zisků a tedy i poklesu jejich ceny.

Predikce budoucích tržeb je pozitivní a je očekáván růst ze současných 5,44 miliard USD na 9,9 miliardy USD v roce 2022. Nejbližší supportní zóna se nachází na ceně 43 USD za akcii, kde tvoří konfluenci s 50 % Fibonacciho retracementu. Poslední oznámená dividenda byla 0,28 USD, vyplácená na kvartální bázi.

Měsíční akciový graf společnosti Continental Resources
Měsíční akciový graf společnosti Continental Resources
Zdroj: tradingview.com

2) Texas Pacific Land Corporation

Tato společnost vlastní téměř 880 000 akrů půdy, kterou dále pronajímá těžařům ropy a zemního plynu. Akcie Texas Pacific Land se obchodují na svých dlouhodobějších High, přičemž je na trhu patrný výběr zisků po nákupní reakci těsně před nejbližší supportní zónou.

Společnost vykázala meziroční nárůst tržeb 77,15 % a růst jí podle analytiků čeká i do budoucnosti, kdy jsou predikovány tržby na rok 2022 na 671 milionů USD a to z loňských 451 milionů dolarů. První cenová zóna, na které může dojít k opětovné nákupní reakci se nachází na ceně 1 270 USD. Společnost vyplácí dividendy na kvartální bázi, přičemž poslední vyplacená dividenda byla ve výši 3 USD za akcii.

Měsíční akciový graf společnosti Texas Pacific Land Corporation
Měsíční akciový graf společnosti Texas Pacific Land Corporation
Zdroj: tradingview.com

3) Ovintiv

Velmi zajímavou společností je Ovintiv, jejíž akcie po mnohaletém propadu pokořily klesající trendovou čáru, a dokonce se obchodují i nad hodnotou dlouhodobého Volume. Společnosti k akciovému růstu pomohl i meziroční nárůst tržeb o téměř 88 %. U této společnosti je ovšem očekáván útlum v růstu tržeb na letošní rok, kdy by si podle analytiků měla společnost pohoršit o 0,43 miliardy USD.

Akcie Ovintiv ovšem příliš na tento negativní výhled nereagují a obchodují se v krátkodobém postranním trendu na rezistentní zóně. Společnost je z 81 % vlastněna institucionálními investory a vyplácí dividendu v hodnotě 0,25 USD rovněž na kvartální bázi.

Měsíční akciový graf společnosti Ovintiv
Měsíční akciový graf společnosti Ovintiv
Zdroj: tradingview.com

Závěr

Jediným tržním segmentem, který vykazoval alespoň několikaprocentní dlouhodobý růst, je energetický segment. Hlavními vlajkové lodě tohoto segmentu spadají především mezi americké těžařské společnosti se zaměřením na ropu a zemní plyn, potažmo pronájem těžební půdy. Všechny představené společnosti se ovšem nacházejí na svých dlouhodobých maximálních cenách, což investory může nabádat k trpělivosti a vyčkávání na technickou korekci, způsobenou výběrem zisků z růstového období.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToroReklama
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo