Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Dvě technologické akcie, které čeká podle analytiků výrazný růst. Co je důvodem?

Publikováno
Dvě technologické akcie, které čeká podle analytiků výrazný růst. Co je důvodem?
Zdroj: depositphotos.com

Drobní investoři se potýkají s výkyvy na akciovém trhu, který výrazně ovlivňují přicházející ekonomické údaje. Blížící se rozhodnutí Federálního rezervního systému o úrokových sazbách na trhy rovněž klid příliš nepřináší. Aby se investoři vyhnuli unáhleným rozhodnutím založeným na krátkodobé aktivitě na trhu, mohou zvážit podněty od analytiků z Wall Street, kteří procházejí finanční údaje o řadě společností a mají přehled o jejich dlouhodobých vyhlídkách.

Jaké akcie se momentálně jeví nadějně, alespoň podle platformy TipRanks, která hodnotí analytiky na základě jejich dřívějších výsledků.

Block

Společnost působící v oblasti finančních technologií před měsícem pozitivně zapůsobila na investory, když uveřejnila své silné výsledky za třetí kvartál letošního roku. Za nimi stojí především růst platforem Cash App a Square. Svoji silnou pozici společnost signalizuje také zpětným odkupem vlastních akcií v hodnotě miliardy dolarů.

Bryan Keane, analytik Deutche bank nedávno poukázal na skutečnost, že po zveřejněných výsledcích začínají akcie Block opět nabírat na síle. V případě Cash App bude společnost schopná zvýšit míru její monetizace, především díky růstu oslovitelného trhu. V případě Square lze předpokládat kladné výsledky, pokud společnost podpoří Square Banking.

Zůstáváme optimističtí, pokud jde o dlouhodobý výhled společnosti. S tím, co vidíme, očekáváme udržitelný vysoký růst s výrazným zlepšením ziskovosti. – Bryan Keane

Microsoft

Nepopiratelný leader v technologické oblasti Microsoft letos zapůsobil především kvůli svým promptním snahám podchytit příležitosti v oblasti generativní umělé inteligence.

Finanční analytik společnosti Tigress Ivan Feinseth zdůraznil, že společnost nedávno vykázala nejsilnější nárůst tržeb za šest čtvrtletí. To se podařilo právě díky podnikání v oblasti cloud computingu, které těží z přitahování nových produktů umělé inteligence. Feinseth věří, že Microsoft je v čele revoluce AI s pokračující integrací funkcí AI a ChatGPT napříč svými produkty.

Feinseth prorokuje Microsoftu skvělou budoucnost. Například akvizice Activision Blizzard by pak mohla pomoci si polepšit v herní oblasti. Očekává se také pokračující cloudová migrace, rostoucí podnikové projekty umělé inteligence zaměřené na obchodní optimalizaci a rozšiřování aplikací Microsoft 365.

“Silná rozvaha a peněžní tok společnosti bude i nadále financovat pokračující růstové iniciativy a strategické akvizice rozšiřující podnikání. Zlepší návratnost investic do Microsoftu prostřednictvím pokračujícího zvyšování dividend a zpětného odkupu akcií. – Ivan  Feinseth.

Slovo závěrem

Ve světě finančních technologií a technologií obecně jsou společnosti Block a Microsoft příklady inovace a dynamického růstu.

Block, působící v oblasti finančních technologií a nedávno ohromil trh silnými výsledky za třetí kvartál. Růst jejich platforem Cash App a Square, spolu s nápadným zpětným odkupem akcií, odhaluje hlubokou důvěru v jejich budoucí růst a ziskovost.

Microsoft na druhé straně je gigant v technologickém světě rozšiřující svůj dosah a vliv prostřednictvím inovací v cloud computingu a integrací umělé inteligence.

Výše zmíněné jsou klíčové faktory jejich nedávných úspěchů, které naznačují jejich další směřování. Souhlasíte s analytiky TipRanks? Dejte nám vědět do komentářů.

Vývoj ceny akcií Block a Microsoft za poslední měsíc

Aktuální cena
Změna
Block / SQ
Načítání
Načítání
Načítání
Microsoft / MSFT
Načítání
Načítání
Načítání

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎