Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Do kterých akcií z Dow Jones indexu se nyní vyplatí investovat?

Do kterých akcií z Dow Jones indexu se nyní vyplatí investovat?

Jelikož Dow akciový index před pár dny dosáhl na nová historická maxima, je vhodný čas podívat na to, které tituly v sobě ještě skrývají potenciál k dalšímu růstu, a naopak kterým akciím už dozrál čas na menší korekci.

Favorit indexu – Microsoft

Jim Cramer, analytik CNBC a host pořadu ‚Mad Money‘, řadí na 1. místo Microsoft. Technologický gigant se pravidelně už mnoho let umísťuje na předních pozicích v žebříčcích nejhodnotnějších společností podle tržní kapitalizace a rok 2019 zatím není výjimkou. Po prvním i druhém čtvrtletí Microsoft obsadil celosvětově pozici číslo 1. Nejhodnotnější akciová společnost na světě tak pokračuje být sázkou na jistotu.

Vývoj akcií microsoft
Vývoj ceny akcií společnosti Microsoft od počátku roku 2017 – nárůst o téměř 200 % (Zdroj: TradingView)

2. místo – Visa

Druhým zajímavým aktivem k investování je Visa. Lídr na poli finančních služeb za rok 2018 zaznamenal neočekávaný vzrůst čistého příjmu na 10 301 mil. dolarů po tom, co se jeho čistý příjem pohyboval přibližně v rozmezí 5 až 6,5 tisíc mil. dolarů mezi lety 2013-2017.

Výhodou Visy je větší odolnost proti ekonomickému zpomalení oproti ostatním finančních společnostem, jelikož příjmy Visy se opírají mnohem více o transakční poplatky a další jednoduché doplňkové služby nepodléhající výrazným výkyvům.

A ačkoli zde na Finexu máme rádi kryptoměny, alternativy současného bankovního systému, Vise nemůžeme odepřít její tržní dominanci a praktičnost.

Vývoj akcie Visa
Vývoj ceny akcií společnosti Visa od počátku roku 2016 (Zdroj: TradingView)

3. místo – Disney

Jaké akcie nakoupit z oboru zábavního průmyslu? Nic jiného než Disney, který v listopadu letošního roku plánuje spustit svůj dlouho očekávaný video-kanál Disney+.

Obsah kanálu Disney+ bude zahrnovat mimo jiné všechny slavné filmy Disney studia z minulosti, ať už jde o Lvího krále nebo Sněhurku, animáky od Pixaru, Hvězdné války od 20th Century Fox, dokumenty od National Geographic, nebo poslední komiksové trháky od Marvelu.

Služba samozřejmě hodlá vyvíjet i nové pořady a konkurovat tak předluženému Netflixu.

Vývoj ceny akcií Disney
Vývoj ceny akcií Disney od roku 2017 (Zdroj: TradingView)

4. místo – UnitedHealth Group

Matt Maley, analytik z investiční skupiny Miller Tabak, zase jako ochranu vysokou tržní volatilitou navrhuje rozšířit své portfolio o akcie UnitedHealth Group.

UnitedHealth prozatím nezasáhl letošní optimismus na akciových trzích tak silně, a to z ryze politických důvodů. Přestože přetahovaná mezi demokraty a republikány o podobu Medicare vyvolává nejistotu, o vnitřní kondici UnitedHealth samotné nepanují pochyby a v případě dalšího růstu akcií lze očekávat, že největší společnost na světě v oboru poskytování zdravotních služeb dorovná procentuální zisky svých “kolegů” z Dow indexu.

Vývoj akcií unitedhealth group
Vývoj ceny akcií UnitedHealth Group od počátku roku 2016 (Zdroj: TradingView)

.

Pokud patříte mezi ty, kdo věří, že akciové indexy jsou už nyní v polovině roku překoupené a nemáte žádnou naději ve zmírnění obchodních válek, bude pro Vás vhodnější akcie shortovat, tedy spekulovat na pokles jejich ceny.

Které akce se v nejbližší době vyplatí prodat?

Podle společnosti FactSet Research Systems, jež shromažduje ekonomická data, novinky a analýzy, převládá na trzích v současnosti negativní sentiment u těžební korporace 3M. 3M se od svých dubnových maxim nečekaně propadla o více než 20 %, a investorům se také nelíbily poměrně nízké výdělky z 1. čtvrtletí letošního roku.

Navzdory velkému jménu FactSet ještě nedoporučuje investovat do technologických firem, jejichž část příjmů pochází z čínského trhu: Intel, IBM, Apple. Zkrátka dokud američtí a čínští představitelé nenajdou shodu na vzájemné směně zboží a služeb a dalších cel bude přibývat, Číňané si budou kupovat méně a méně iPhonů.

V době nejistých vyhlídek do budoucna se vyplatí věnovat pozornost riskantním a odolným aktivům, a na základě svých znalostí určit jakou strategií se vydat dál. Po pátečním překvapivém NFP reportu z Ameriky (224 tis. nových pracovních míst za červen oproti 165 tisícům, které trhy předpovídaly) se snížila pravděpodobnost červencového snížení amerických úrokových sazeb. A tak shortovat akcie se výhledově pro následující týden aktuálně jeví jako zajímavá příležitost.

Další zdroje informací

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Tradingu CFD se věnuji aktivně od léta 2018. Hlavní zaměření: Forex a akcie, daytrading i dlouhodobé investování. Vždycky mě nejvíce zajímá, jak věci fungují. Proto studium technické a fundamentální analýzy patří mezi mé hlavní koníčky.

Baví mě podchytit jádro problému a informaci srozumitelně předat dál, ať už v psané nebo v mluvené formě. Už od mala rád píšu a svými články na Finexu mám v plánu podílet se na vybudování top ekonomického portálu v Česku.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.