Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Co dalšího kromě technologických gigantů bude tento týden hýbat trhy?

Klíčové zprávy tohoto týdne zahrnují údaje o ekonomice USA a výsledkové zprávy od technologických i maloobchodních gigantů. Co dalšího by vám tento týden nemělo ujít?

Publikováno
Co dalšího kromě technologických gigantů bude tento týden hýbat trhy?
Zdroj: depositphotos.com

Tento týden slibuje množství ekonomických údajů a zpráv o výsledcích hospodaření. Od trhu práce přes kybernetickou bezpečnost až po maloobchod a rozvíjející se trh s elektromobily v Číně, tyto novinky významně ovlivní náladu na trhu a investiční rozhodování.

Ekonomické ukazatele

V pátek bude zveřejněna zpráva o zaměstnanosti v USA za květen – klíčový údaj, který budou představitelé Federálního rezervního systému pečlivě zkoumat před svým červnovým zasedáním.

Zpráva bude klíčová pro posouzení stavu trhu práce a jeho dopadů na inflaci. V dubnu zaměstnavatelé vytvořili 175 000 pracovních míst, což zaostalo za očekáváním ekonomů, zatímco míra nezaměstnanosti se zvýšila na 3,9 %, takže se očekává, zda se trend v květnu obrátí.

Dubnová čísla podpořila spekulace, zda by mohlo dojít k ochlazení inflace.

Zpráva o pracovních místech bude nejen ukazovat dostupnost pracovních míst, ale také poskytne zásadní údaje o růstu mezd – významném faktoru ovlivňujícím inflaci.

Vzhledem k tomu, že nedávné zprávy o inflaci zpochybňují načasování snižování úrokových sazeb, mohla by slabá zpráva o zaměstnanosti přimět některé představitele Fedu, aby považovali snížení sazeb za nezbytné pro podporu trhu práce.

Kromě zprávy o zaměstnanosti budou v průběhu týdne zveřejněny další ekonomické údaje. Patří mezi ně pondělní index nákupních manažerů (PMI) ve výrobním sektoru USA agentury S&P a středeční PMI v sektoru služeb.

Tyto zprávy nabídnou další vodítka k vývoji inflace a růstu hrubého domácího produktu (HDP) USA.

Výsledky technologického sektoru

Kalendáři zpráv o výsledcích hospodaření budou tento týden dominovat technologické firmy, počínaje úterní zprávou společnosti CrowdStrike.

Tato kyberbezpečnostní společnost je v hledáčku investorů, zejména poté, co její zisk na akcii ve výši 95 centů v minulém čtvrtletí překonal očekávání analytiků, a to díky větším objemům obchodů.

Nadcházející výsledková zpráva poskytne jasnější obrázek o robustnosti tohoto odvětví.

Mezi další technologické společnosti, které tento týden podávají zprávy, patří GitLab a Science Applications International Corp. v pondělí a výrobce softwaru Samsara ve čtvrtek.

Překonání odhadů zisku společnosti Samsara za předchozí čtvrtletí nastavilo vysoká očekávání pro zprávu, která bude zveřejněna tento týden.

Maloobchod a elektromobily

V centru pozornosti budou také maloobchodní prodejci, v čele se společností Lululemon. výsledky tohoto giganta v oblasti sportovních oděvů jsou netrpělivě očekávány (jedná se o dosud nejhorší akcii z indexu S&P 500 letošního roku) spolu se zprávami společností Dollar Tree, Five Below a Bath & Body Works.

Tyto zprávy nabídnou pohled na vývoj spotřebitelských výdajů a celkovou kondici maloobchodního sektoru.

Kromě toho výsledky společností J.M. Smucker a Campbell Soup poskytnou pohled na spotřebitelskou poptávku po potravinách. V tomto odvětví se v souvislosti s měnícím se chováním spotřebitelů projevuje kolísavá poptávka.

Ve čtvrtek oznámí své hospodářské výsledky čínský výrobce elektromobilů Nio. Tato zpráva bude klíčová pro pochopení dynamiky čínského trhu s elektrickými vozidly, kde Nio konkuruje globálním gigantům, jako je Tesla.

Investoři budou chtít zjistit, jak se společnosti Nio v tomto konkurenčním prostředí daří a co to znamená pro budoucnost elektromobilů v Číně.

Pondělí S&P flash U.S. manufacturing PMI (květen), Výdaje na stavebnictví (duben), ISM manufacturing (květen); Výsledky: GitLab, Science Applications International Corp.
Úterý Tovární objednávky (duben), Počet pracovních míst (duben); Výsledky: CrowdStrike Holdings, Hewlett Packard Enterprise, Bath & Body Works
Středa S&P flash U.S. services PMI (květen), Zaměstnanost v soukromém sektoru ADP (květen), ISM služby (květen), Produktivita USA (Q1), Obchodní deficit USA (duben); Výsledky: Lululemon Athletica, Dollar Tree, Campbell Soup, Five Below
Čtvrtek Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti (týden končící 1. června), Produktivita a náklady USA; Výsledky: Samsara, Docusign, Nio, J.M. Smucker, Vail Resorts
Pátek Zaměstnanost USA (květen), Spotřebitelské úvěry (květen), Velkoobchodní zásoby (duben)

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.