Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Cigna se vzdala akvizice společnosti Humana. Plánuje zpětný odkup akcií v hodnotě 10 miliard dolarů

Publikováno
Cigna se vzdala akvizice společnosti Humana. Plánuje zpětný odkup akcií v hodnotě 10 miliard dolarů
Zdroj: depositphotos.com

Americká zdravotní pojišťovna Cigna ukončila svůj pokus vyjednat akvizici konkurenční společnosti Humana. Společnosti se nedokázaly shodnout na ceně. Spojený podnik by vytvořil společnost s tržní kapitalizací přesahující 140 miliard dolarů, ale také by se jistě stal terčem kontroly antimonopolního úřadu.

Jednání sice skončila proto, že se strany nedohodly na ceně, je ale možné, že v budoucnosti budou snahy o sblížení pokračovat. Ať už odkupem nebo fúzí. Aktuálně se ale pojišťovna Cigna svého záměru vzdala.

Cigna dá nyní přednost zpětným odkupům akcií

Věříme, že akcie Cigna jsou výrazně podhodnocené, zpětné odkupy tak představují vhodné využití kapitálu. Naším cílem je vysoce kvalitní péče, lepší cenová dostupnost léčby a lepší výsledky léčby,” uvedl v prohlášení předseda představenstva a generální ředitel společnosti Cigna David Cordani. Objem těchto zpětných odkupů akcií, který sníží počet akcií v oběhu, a potenciálně tak navýší zisk na akcii (EPS) by měl dosáhnout 10 miliard dolarů.

Cigna stále zkoumá možnosti prodeje své služby Medicare Advantage, která zajišťuje vládní pojištění pro seniory. Pokud se jim prodej podaří, jedná se o krok, který vůbec nepodporuje společností ohlášenou expanzi. Cordani uvedl, že společnost zváží rychlé akvizice v souladu se svou strategií a také provede odprodeje zvyšující hodnotu.

Vývoj ceny akcií Cigna a Humana za poslední měsíc

Aktuální cena
Změna
Cigna / CI
Načítání
Načítání
Načítání
Humana / HUM
Načítání
Načítání
Načítání

Konsolidace sektoru

Fúze společností Cigna a Humana by dávala smysl, jelikož se aktuálně oblasti působnosti obou pojišťoven překrývají – obě se soustředí na pojištění seniorů. V případě prodeje Medicare Advantage, která byla pro investory výrazným zklamáním, by se šance na úspěšnou fúzi zvýšily. Společnosti sice uvedly, že se nedohodly na ceně, hlavním problémem je ovšem postoj antimonopolních úřadů.

Snahy o konsolidaci celého sektoru se setkaly s odporem už v roce 2017. Soudní cestou byla společnost Anthem donucena vzdát se akvizice pojišťovny Cigna v hodnotě 48 miliard dolarů. Podobně společnost Aetna byla nucena upustit od akvizice Humany v hodnotě 37 miliard dolarů. Slučování velkých společností v oblasti zdravotního pojištění je americkým antimonopolním úřadem zkrátka považováno za varovný signál. 

Craig Garthwaite, zdravotnický ekonom z Northwestern University, uvedl k plánovanému sloučení Cigny a Humany, že očekává, že antimonopolní úřady fúzinapadnou. V tom případě by pak prodej podniku Medicare Advantage vyhlídky na schválení dohody výrazně zlepšil.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎