Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Chcete kupovat akcie Apple? Na rozhodnutí máte jen pár dní!

Akcie Applu možná čeká oživení. Dá se to očekávat vzhledem k nadcházející vývojářské konferenci, kde firma oznámí novinky a snad i ty související s umělou inteligencí.

Publikováno
Chcete kupovat akcie Apple? Na rozhodnutí máte jen pár dní!
Zdroj: depositphotos.com

Apple v letošním roce relativně stagnoval, a to i přesto, že jiné technologické akcie rostly a index S&P 500 díky nim zaznamenal několik nových rekordů.

Technologický gigant se z velké části držel stranou a jeho akcie od začátku roku vykázaly jen malou změnu. Jedním z klíčových důvodů této stagnace je relativní mlčení Applu k tématu umělé inteligence (AI), což je odvětví, které pohání současný akciový trh.

Zatímco společnosti jako Meta Platforms a Amazon o svých investicích do umělé inteligence hlasitě hovoří, Apple zůstává převážně potichu. To by se však mohlo brzy změnit.

Očekávané aktualizace na konferenci WWDC

Světová vývojářská konference (WWDC) pořádaná Applem, která je naplánována na 10. až 14. června, může nabídnout několik klíčových oznámení, která by mohla nově definovat roli společnosti na rychle rostoucím trhu s umělou inteligencí.

Info

WWDC je velmi očekávaná každoroční akce, na které Apple obvykle oznamuje aktualizace softwaru napříč svými produktovými řadami.

Očekává se, že letos tomu nebude jinak a že dojde k aktualizaci operačního systému pro iPhone, iPad, Mac a další produkty Apple.

V centru pozornosti bude chystaný iOS 18 pro iPhone, který bude podle mnohých předpovědí dosud nejvýznamnější aktualizací.

Předpokládá se totiž, že v tomto novém operačním systému bude hrát hlavní roli AI. Zprávy naznačují, že digitální asistentka společnosti Apple, Siri, dostane umělou inteligenci, takže bude více konverzovat a bude užitečná pro každodenní úkoly.

Kromě toho by Apple mohl zavést několik funkcí AI, které budou fungovat v zařízení, nikoli v cloudu, což zvýší bezpečnost.

Objevují se také zvěsti o tom, že Apple vede jednání se společnostmi Alphabet a OpenAI o začlenění jejich technologií do nejnovějšího systému iOS. Podle zpráv The Information již Apple a OpenAI uzavřely dohodu, která by mohla do ekosystému Applu přinést převratné AI funkce.

Oživení atraktivity akcií

Jestli Apple na konferenci WWDC oznámí významné pokroky v oblasti umělé inteligence, mohlo by to posloužit jako katalyzátor výkonnosti akcií.

Ty se obchodují za 29násobek odhadu budoucího zisku (forwardové P/E = 29), což se vzhledem k minulým výsledkům společnosti a jejímu budoucímu potenciálu dá povazovat za zajímavou nabídku.

Produkty s dominantním postavením na trhu a silná loajalita zákazníků představují konkurenční výhodu neboli “ekonomický příkop”, který se v průběhu času osvědčil. Tyto produkty navíc generují opakované příjmy prostřednictvím služeb, jako je digitální obsah a cloudové úložiště.

Pokud k tomu všemu Apple přidá šikovný tah na poli AI, není důvod si myslet, že jeho akcie zůstanou v budoucnu mimo, jako tomu bylo v prvním čtvrtletí letošního roku.

Vývoj ceny akcií Apple od začátku roku

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Vliv novinek na finanční výsledky

Nadcházející aktualizace systému iOS by totiž mohla mít významný dopad na příjmy Applu, a to jak v krátkodobém, tak v dlouhodobém horizontu.

Uživatelé se staršími iPhony budou možná muset přejít na nové modely, aby mohli plně využívat funkce systému iOS 18. To by mělo zvýšit prodeje ještě v tomto roce.

Integrace pokročilých funkcí umělé inteligence by navíc mohla položit základy pro novou generaci iPhonů, čímž by Apple nastoupil cestu k trvalému dlouhodobému růstu příjmů.

Apple má za sebou solidní výsledky v oblasti růstu zisků, ale jako vyspělá technologická společnost se setkává s tím, že někteří investoři přesouvají svou pozornost k jiným hráčům, kteří mají v tuto chvíli lepší vyhlídky na růst.

Po konferenci může být situace úplně jiná, a i když se nedá očekávat, že by akcie Applu raketově vyletěly, naplněná očekávání ohledně novinek jim určitě prospějí.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.