Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Cena bitcoinu překročila hranici 30 000 dolarů! Jaká bude další meta?

Publikováno
Cena bitcoinu překročila hranici 30 000 dolarů! Jaká bude další meta?

To, na co investoři do kryptoměn čekali již od roku 2017 se stalo skutečností. Bitcoin konečně překročil hranici 30 000 dolarů, přičemž pouze během prosince vzrostl skoro o 50 %. Není tak divu, že se na nás ze všech stran valí různé predikce, které v tomto roce očekávají jeho rekordní růst.

Jaká tedy bude jeho další meta a dočkáme se i slibovaného růstu na 400 000 dolarů?

Bitcoin jen během prosince vzrostl skoro o 50 %

Většina investorů a nadšenců do kryptoměn na tuto chvíli čekala již od roku 2017, kdy se Bitcoinu podařilo překročit hranici 20 000 dolarů. Před pár dny se jednička mezi kryptoměnami dokonce obchodovala za ceny překračující 34 000 dolarů a prozatím nic nenaznačuje tomu, že by měl v blízké době přijít strmý pád. Aktuálně je cena bitcoinu $66 311

Ještě začátkem roku se jeho cena pohybovala mírně nad 7 000 dolarů, přičemž zaznamenávala časté výkyvy. Jedním z nejvýkonnějších měsíců pro Bitcoin byl prosinec, kdy jeho cena vzrostla přibližně o 50 %, přičemž 25 % si připsal přímo na Štědrý den.

Druhý den v novém roce se mu podařilo prolomit již zmíněnou hranici a dosáhnout na 31 509 dolarů. Některé z investorů mohla ovšem znejistit následná mírná korekce na 30 300 dolarů, načež během následujících 24 h vzrostl o 14 %. Podle všeho je tak nepochybně další metou bitcoinu 35 000 dolarů.

Může Bitcoin dosáhnout opravdu hranice 400 000 dolarů?

V minulosti hnali cenu bitcoinu především drobní investoři, což se však změnilo. Momentálně se do investování pustili především velcí institucionální investoři. Právě proto někteří analytici počítají i s markantním růstem jeho ceny.

V prosinci s jedním z těchto odvážných tvrzení přišel Scott Minerd CIO Guggenheim Investments, které zdůvodnil jeho omezeným počtem (na 21 milionů kusů) a propojením s cenou zlata. Jiní odborníci (a není jich málo) se domnívají, že by se cena mohla vyšplhat alespoň na 50 000 až 100 000 dolarů, což je podle některých mnohem realističtější pohled na věc.

predikce bitcoin
Predikce vývoje ceny bitcoinu podle stock to flow modelu

Někteří analytici jsou ohledně růstu ceny skeptičtější

Na druhou stranu se objevují i názory ohledně toho, že je Bitcoin přeceněný a růst jeho ceny je pouze nafouknutá bublina, která dříve či později praskne. Vlastně to samé se stalo i v roce 2017, kdy po dosažení ceny 20 410 dolarů Bitcoin spadl pod hranici 4 000 dolarů. I přesto je ale možné na celou situaci pohlížet optimisticky. Podle posledních odhadů by totiž jeho cena neměla ani v takovém případě klesnout pod hranici 10 000 dolarů.

Ale jak to u kryptoměn bývá, vše jsou to pouze dohady a spekulace. Až čas ukáže, kdo měl pravdu.

A ke které z cenových hranic se přikláníte vy? Dosáhne Bitcoin 50 000 dolarů nebo dokonce neuvěřitelných 400 000 dolarů?

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.