Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Čeká Bitcoin cenový kolaps? Dlouhodobí držitelé se ho masivně zbavují!

Dlouhodobí držitelé, tedy ti, kteří mají Bitcoin déle než 155 dní, se během posledních 3 měsíců zbavili přes 1 milionu bitcoinů. Analytici to však vidí jako býčí signál, proč?

Čeká Bitcoin cenový kolaps? Dlouhodobí držitelé se ho masivně zbavují!

Na kryptoměnovém trhu lze pozorovat zajímavý trend, kdy se dlouhodobí držitelé Bitcoinu kryptoměny zbavují.

Zatímco na klasických tradičních trzích to signalizuje špatné zprávy, na těch kryptoměnových to analytici považují za býčí signál.

 

Krypto newsletter

Co se aktuálně děje na krypto trzích? Do jakých projektů může být zajímavé investovat a na co se připravit? Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic důležitého neuteče. 

 

Přihlášením vyjadřujete souhlas s našimi zásadami zpracování osobních údajů.

 

Děkujeme za Váš zájem.

Váš email byl přidán do naší databáze ✅


(Odhlásit se můžete kdykoli kliknutím na odkaz, který naleznet v patičce všech našich emailů.)


 

Markus Thielen ze společnosti 10x Research na tento trend upozorňuje v nedávném reportu.

Historická data ukazují, že když dlouhodobí držitelé, tedy ti, kteří mají Bitcoin déle než 155 dní, začnou prodávat, často následuje cenový růst. To bylo patrné v prvním a čtvrtém kvartálu roku 2024.

Zdroj: 10xresearch.co
Množství bitcoinů držených dlouhodobými investory
Množství bitcoinů držených dlouhodobými investory

V současné době mají dlouhodobí držitelé pod správou přibližně 13 milionů BTC, přičemž v návaznosti na nedávný růst kryptoměny nad 100 000 dolarů se tito investoři zbavili přes 1 milionu bitcoinů.

Co to znamená?

To podle Glassnode odráží silnou poptávku ze strany krátkodobých obchodníků, kteří chtějí nakupovat i za vysoké ceny.

Data Glassnode říkají, že během růstu nad 100 000 dolarů se 1,1 milionu BTC přesunulo od dlouhodobých držitelů ke krátkodobým. Navzdory tomu se tempo prodejů dlouhodobých držitelů zpomalilo, což dokazuje jejich opatrný přístup.

Zároveň dochází k poklesu bitcoinů na peněženkách centralizovaných burz, což značí, že investoři nemají v plánu během krátkodobého horizontu aktivum prodat.

Za posledních šest měsíců klesly zůstatky na burzách z více než 3 milionů BTC na 2,7 milionů BTC, uvádí Glassnode.

Vliv kryptoměnových ETF

Spuštění spotových ETF na Bitcoin v USA přibližně před rokem mělo na tato data silný vliv.

Část poklesu bitcoinů dostupných na burzách totiž souvisí s efektem, kdy kryptoměna byla přesunuta do peněženek ETF fondů spravovaných správci jako je Coinbase.

Zkrátka se bitcoiny původně dostupné na burze přesunuly do ETF, které jsou také extrémně likvidní a flexibilní, tudíž investoři mohou transakce s kryptoměnou provádět podobně rychle a levně.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
6

Autor

Šéfredaktor kryptoměnové redakce, který se na kryptoměnových a tradičních trzích pohybuje přes pět let.

Svou vášeň pro investice našel během studií na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde se od získání teoretických poznatků přesunul k jejich aplikaci. Veřejnost se také snaží edukovat v rámci finanční gramotnosti vedením studentského spolku Klubu investorů na pozici Prezidenta.

Klíčem k úspěchu investora je podle něj skloubení znalostí z oblasti tradičních trhů a makroekonomie, které mají výrazný dopad na kryptoměnový sektor. Nebrání se využití aktivního ani pasivního přístupu k investicím.

„Složené úročení je osmým divem světa. Kdo mu rozumí, vydělává; kdo ne, zaplatí.” – Albert Einstein

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat