Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bude Alibaba růst jako nikdy předtím? Jaké mají analytici cenové predikce?

Publikováno
Bude Alibaba růst jako nikdy předtím? Jaké mají analytici cenové predikce?
Zdroj: cdn.spark.app

V investičním světě hrají velmi významnou roli očekávání a to především očekávání velkých finančních institucí. Za tímto účelem banky, hedgeové fondy a investiční společnosti vydávají své predikce, které sleduje i zbytek světa. V tomto článku se podíváme na akcie, které si právě prošly změnou očekávání u velkých institucí a tato změna jistě potěší všechny investory. Proč se od akcií Alibaba očekává raketový růst, se dočtete v tomto článku.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alibaba Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Hlavním důvodem, proč analytici očekávají růst akcií Alibaba jsou velmi pozitivní predikce pro kvartální růst jejích tržeb. Čisté tržby by měly vzrůst na 31,68 miliard dolarů, což je zlepšení o 8,78 %. Analytici rovněž očekávají růst EPS na hodnotu 2,5 USD, což je zlepšení dokonce o 18,13 %.

Celoroční tržby společnosti by se měly pohybovat okolo 134 miliard dolarů, což by znamenalo meziroční růst o 15 %. Na pozitivní predikce hospodářských výsledků navazují i pozitivní očekávání ohledně akciového růstu.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie Alibaba od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie Alibaba od analytiků z Wall Street

Celkem 17 z 18 hodnoticích analytiků z Wall Street očekává růst akcií Alibaba v následujících dvanácti měsících. Podle pozitivních predikcí by akcie měly dosáhnout hodnoty 187 USD a konzervativní predikce očekávají růst k hodnotě 142 USD za akcii. Sice se to nestává často, ale v tomto případě i negativní výhled počítá s růstem akcií na hodnotu 100 USD, tedy nad jejich současnou tržní hodnotu.

Jednou z novinek uvnitř podniku je snaha managementu oddělit od mateřské společnosti takové dceřiné podniky, které nejsou profitabilní, a činní tak Alibabu jako celek méně lukrativní. Společnost rovněž připravuje IPO jedné ze svých dceřiných společností Cainiao Network Technology, která by veřejným úpisem svých akcií ráda získala kapitál v hodnotě 1 miliardy dolarů.

Kliknutím přejdete do aplikace Discord, kde naleznete celý článek zdarma.

Přijďte na náš Discord, kde můžete shlédnout celou multi timeframe analýzu akcií ZDARMA. Kliknutím na tlačítko výše se na server přidáte. Článek poté naleznete v sekci #analýzy.

Na našem Finex.cz Discord serveru tvoříme místo pro diskuzi v rámci členů naší komunity a sami do ní také přispíváme. Přidejte se na Discord ještě dnes a přijďte diskutovat – třeba i o tomto článku.

Technická analýza akcií Alibaba

I přes řadu pozitivních očekávání, se akcie Alibaba obchodují v klesajícím trendu, vyjádřeném trendovou čarou. Tento klesající trend akcie drží již od začátku doku 2020, ovšem s jednou podstatnou signalizací. Akcie Alibaba již nevytvářejí nižší cenová dna, což je pozitivní signál toho, že akcie jsou poptávány za stále vyšší cenu.

Aby mohl být nákupní trend na akciích potvrzen, je nezbytné, aby trh prorazil hodnotu klesající trendové čáry. Pozitivní predikce analytiků hovoří o růstu akcií až na hodnotu 187 USD, což by znamenalo proražení také nejbližší rezistentní zóny, která se nachází na ceně 130 USD. Pokud by akcie Alibaba skutečně rostly podle očekávání, z rezistence na 130 USD se stane support a akcie tak budou mít podporu ve svém dalším růstu. Ten může být veden až na hodnotu 210 USD, kde se nachází jedna z posledních rezistentních zón.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Alibaba
Měsíční akciový graf společnosti Alibaba

Líbil se vám tento článek?
1
1

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎