Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

BlackRock již spravuje aktiva o hodnotě 10 bilionů dolarů! Oznámil také další novinky, které by vám neměly ujít

BlackRock se ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku dařilo. Nyní společnost oznámila převzetí Global Infrastructure Partners a stane se druhým největším správcem infrastruktury na světě.

Publikováno
BlackRock již spravuje aktiva o hodnotě 10 bilionů dolarů! Oznámil také další novinky, které by vám neměly ujít
Zdroj: moneycontrol.com

Společnost BlackRock, největší světový správce aktiv, vykázala za čtvrté čtvrtletí roku 2023 vysoké zisky. Společnost překonala očekávání s upraveným ziskem na akcii (EPS) ve výši 9,66 USD, což představuje více než 8% nárůst oproti předchozímu roku.

Čistý zisk BlackRocku za Q4 tedy činil 1,45 miliardy USD, čímž překonal odhadovanou hodnotu 1,24 miliardy USD. K těmto výsledkům přispěly vyšší příjmy, vyšší neprovozní výnosy a růst objemu spravovaných aktiv (meziroční nárůst o 16 %).

BlackRock aktuálně spravuje aktiva v hodnotě cca 10 bilionů USD, tržní kapitalizace dosahuje 118 miliard USD a poměr ceny akcie vůči zisku na akcii (P/E) je cca 22, což je nad desetiletým mediánem.

Růst akcií BlackRock v posledních 3 měsících

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BlackRock Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Akcie BlackRock za poslední 3 měsíce připsaly víc než 25 %, částečně pod vlivem očekávání spojených se spuštěním ETF na Bitcoin.

Představenstvo společnosti schválilo zvýšení čtvrtletní dividendy o 2% na 5,10 USD na akcii. Kromě toho byly oznámeny klíčové změny ve vedení společnosti, které odrážejí strategické zaměření společnosti na globální produktovou strategii a dohled nad trhem.

Akvizice společnosti Global Infrastructure Partners

V průběhu čtvrtletí společnost také učinila významný strategický krok, když uzavřela dohodu o akvizici společnosti Global Infrastructure Partners za přibližně 3 miliardy USD v hotovosti a přibližně 12 milionů kmenových akcií společnosti BlackRock, což odpovídá celkové hodnotě akvizice ve výši 12,5 miliard USD.

Tento obchod je největší akvizicí BlackRock od roku 2009. Podnik se zároveň stává druhým největším správcem infrastruktury na světě.

Po dokončení transakce (třetí čtvrtletí 2024) bude firma držet infrastrukturní aktiva v hodnotě přibližně 150 miliard USD v rámci portfolia, které sahá od amerického trhu se zkapalněným zemním plynem přes kanalizační služby ve Francii až po letiště v Anglii a Austrálii.

Infrastruktura je jednou z nejzajímavějších dlouhodobých investičních příležitostí, protože globální ekonomiku mění řada strukturálních změn,” řekl CEO BlackRocku Larry Fink.

Poslouchejte podcasty Finex.cz

Každý týden přinášíme krátký podcast Burza s odstupem, kde odhalujeme tajemství toho nejlepšího a nejzajímavějšího, co se na finančních trzích děje. Získáte také exkluzivní pohled na investiční strategie a naučíte se, jak správně nakládat s osobními financemi a investicemi.

Chcete-li mít přehled o tom, co se děje, a současně posílit své finanční znalosti, odebírejte a poslouchejte náš podcast.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎