Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin sice přesáhl hranici 14 000 USD, ale Ethereum zpracuje větší objem

Bitcoin sice přesáhl hranici 14 000 USD, ale Ethereum zpracuje větší objem

Kryptoměny se v posledních měsících opět těší poměrně velké oblibě. V jejich čele nepochybně stojí Bitcoin, který již v říjnu přesáhl své maxima z července minulého roku a následně pokořil i hranici 14 000 dolarů.

Podle jedné ze studií by však tohoto velikána mohla v jednom aspektu převálcovat úplně jiná kryptoměna, a to Ethereum. V čem je lepší oproti Bitcoinu? A má opravdu takový potenciál?

Ethereem proteče tento rok více jak bilion dolarů

Bitcoin (BTC) je nepochybně vedoucí kryptoměnou na trhu, což by však podle posledního průzkumu společnosti Messari nemuselo trvat věčně. I když se Ethereum (ETH) tomuto velikánovi cenově ani zdaleka nevyrovná má i přesto značný potenciál. Její blockchain patří totiž mezi nejpoužívanější, což potvrzují i čísla, která předpovídají, že ETH tento rok protečou kryptoměny v hodnotě převyšující jeden bilion dolarů.

Během předchozích dvou let sítí Etherea prošly kryptoměny za skoro 500 miliard dolarů.

V takovém případě se tak stane úplně prvním blockchainem, kterému se povede zpracovat takovýto objem kryptoměn. Pravdou však je, že sítí Bitcoinu protéká pouze jedna kryptoměna, přičemž síť Etherea využívá většina stablecoinů. Ve výsledku tak v tomto roce sítí Bitcoinu proteče o 200 miliard dolarů méně.

Ethereum by mohla porazit konkurence

Ethereum by o tento rekord však mohla připravit i vypočítavá konkurence. Jak už bylo řečeno blockchain Etherea využívá nespočet stablecoinů, jejichž transakce jsou však zpoplatněny nemalými poplatky.

Logo Solana

A právě toho by mohla využít například i společnost Solana, na níž pracovali i zaměstnanci Applu, Googlu, Intelu či Microsoftu. V porovnání s Ethereem se jedná o mnohem propracovanější a technologicky pokročilejší blockchain, který by brzy mohl zpracovávat kryptoměny o mnohem větším objemu.

Růst ceny Bitcoinu může být pro Ethereum problém

Jak už bylo řečeno Bitcoin v posledních měsících zaznamenal značný růst, což se však nedá říct o ostatních kryptoměnách. Právě růst BTC má mít vliv na většinu altcoinů, které tlačí dolů větší prodejní tlak a nízká poptávka po nich.

Podle posledních odhadů je tak možné očekávat, že altcoiny začnou růst až poté, co se BTC stabilizuje. Toho se však v dohledné době nejspíše nedočkáme a analytici v návaznosti na to očekávají růst altcoinů přinejlepším až v roce 2021.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.