Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Bitcoin sice přesáhl hranici 14 000 USD, ale Ethereum zpracuje větší objem

Bitcoin sice přesáhl hranici 14 000 USD, ale Ethereum zpracuje větší objem

Bitcoin sice přesáhl hranici 14 000 USD, ale Ethereum zpracuje větší objem

Kryptoměny se v posledních měsících opět těší poměrně velké oblibě. V jejich čele nepochybně stojí Bitcoin, který již v říjnu přesáhl své maxima z července minulého roku a následně pokořil i hranici 14 000 dolarů.

Podle jedné ze studií by však tohoto velikána mohla v jednom aspektu převálcovat úplně jiná kryptoměna, a to Ethereum. V čem je lepší oproti Bitcoinu? A má opravdu takový potenciál?  

Ethereem proteče tento rok více jak bilion dolarů

Bitcoin (BTC) je nepochybně vedoucí kryptoměnou na trhu, což by však podle posledního průzkumu společnosti Messari nemuselo trvat věčně. I když se Ethereum (ETH) tomuto velikánovi cenově ani zdaleka nevyrovná má i přesto značný potenciál. Její blockchain patří totiž mezi nejpoužívanější, což potvrzují i čísla, která předpovídají, že ETH tento rok protečou kryptoměny v hodnotě převyšující jeden bilion dolarů.

Během předchozích dvou let sítí Etherea prošly kryptoměny za skoro 500 miliard dolarů.

V takovém případě se tak stane úplně prvním blockchainem, kterému se povede zpracovat takovýto objem kryptoměn. Pravdou však je, že sítí Bitcoinu protéká pouze jedna kryptoměna, přičemž síť Etherea využívá většina stablecoinů. Ve výsledku tak v tomto roce sítí Bitcoinu proteče o 200 miliard dolarů méně.

Ethereum by mohla porazit konkurence

Ethereum by o tento rekord však mohla připravit i vypočítavá konkurence. Jak už bylo řečeno blockchain Etherea využívá nespočet stablecoinů, jejichž transakce jsou však zpoplatněny nemalými poplatky.

Logo Solana

A právě toho by mohla využít například i společnost Solana, na níž pracovali i zaměstnanci Applu, Googlu, Intelu či Microsoftu. V porovnání s Ethereem se jedná o mnohem propracovanější a technologicky pokročilejší blockchain, který by brzy mohl zpracovávat kryptoměny o mnohem větším objemu.

Graf kurzu Bitcoin
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
BTC
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Růst ceny Bitcoinu může být pro Ethereum problém

Jak už bylo řečeno Bitcoin v posledních měsících zaznamenal značný růst, což se však nedá říct o ostatních kryptoměnách. Právě růst BTC má mít vliv na většinu altcoinů, které tlačí dolů větší prodejní tlak a nízká poptávka po nich.

Podle posledních odhadů je tak možné očekávat, že altcoiny začnou růst až poté, co se BTC stabilizuje. Toho se však v dohledné době nejspíše nedočkáme a analytici v návaznosti na to očekávají růst altcoinů přinejlepším až v roce 2021.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo